Externý systémový blesk YONGNUO YN560-IV, GN58 + odpalovač RF-603 II Canon

Kód: SAD-YN-3
€139,60
Skladom (1 ks)

Set univerzálneho externého blesku s manuálnym nastavením výkonu a odpaľovačom RF-603 II (Canon) s možnosťou bezdrôtového odpaľovania pomocou vstavaného prijímača alebo IR diódy s detekciou záblesku. Jedná sa o najvyšší model profesionálnej rady YN560.

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálny systémový blesk YN560-IV výrobca YONGNUO je najvyšší dostupný model z profesionálnej rady bleskov YN560 s možnosťou bezdrôtového ovládania a odpalovania a prehľadným podsvieteným displejom. Možno ho používať s drvivou väčšinou fotoaparátov - digitálnych zrkadloviek, bezzrkadloviek, kompaktov aj ultrazoomov značiek Canon, Nikon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších. Blesk je možné nasadiť do sánok fotoaparátu, alebo ho možno používať externe. Pri použití blesku mimo fotoaparát je nutné použiť odpaľovač (RF- 603 II je súčasťou setu), alebo využiť odpaľovanie pomocou IR diódy (je potrebné použiť ďalší blesk - napr. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodávaný praktický prepravný obal a plastový stojan. Na napájanie blesku použite 4x nabíjaciu AA batériu, nepoužívajte alkalické batérie. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Rada manuálnych bleskov YN560 je špecifická rozšírenými možnosťami odpaľovania pomocou vstavaných prijímačov. Radu IV je možné odpaľovať či nastavovať pomocou odpaľovačov typu RF-602, RF-603 a riadiacou jednotkou YN560-TX a navyše oproti predchádzajúcej rady III môžete priamo ovládať a nastavovať aj ďalšie blesky YN560-III a YN560-IV, ktoré je možné spravovať v troch skupinách. Vďaka tomu vám pre odpaľovanie stačí iba jeden vybraný odpaľovač a ľubovoľný počet bleskov. Pokiaľ necháte jeden blesk z celej skupiny bleskov YN560-IV na fotoaparáte, virtuálne nepotrebujete pre ďalší blesky YN560-III a YN560-IV žiadný odpalovač.

Tento set už obsahuje odpaľovač RF-603 II (typ Canon), teda pre diaľkové odpaľovanie nepotrebujete žiadne ďalšie príslušenstvo - stačí zasunúť RF-603 do sánok fotoaparátu a môžete fotiť. Batérie nie sú súčasťou dodávky.

Použitie blesku priamo na fotoaparáte je veľmi jednoduché - stačí zvoliť M mód (manuálne nastavenie výkonu) a môžete fotiť - Váš fotoaparát zaistí synchronizáciu záblesku automaticky. Blesk nie je vybavený vysokorýchlostnou synchronizáciou, preto je najkratší odporúčaný synchronizačný čas uzávierky fotoaparátu 1/160 s.

Hlavné výhody:

 • Praktický set blesku a odpalovače - odpadá nutnosť ďalšieho príslušenstva pre odpalovanie
 • Prehľadný, podsvietený digitálny displej blesku
 • Širšia hlava blesku pre väčší výkon a lepšie pokrytie scény (GN 58 pri ISO 100, 105 mm)
 • Stroboskopický režím MULTI
 • Režím bezdrôtového ovládania RX a TX
 • Blesk umožňuje prístup k pokročilým nastaveniam jeho funkcií cez voľbu (Fn)
 • Automatické ukladanie nastavenia blesku
 • Voliteľná zvuková signalizácia nabitia
 • Možnosť manuálneho nastavenia výkonu, funkcie S1 a S2 pre odpalovanie zábleskom od iného blesku
 • Synchronizácia prostrednictvom PC portu
 • Zoom pre zmenu ohniskovej vzdialenosti výbojky 24 - 105 mm
 • Ochrana proti prehriatiu, vylepšený nastaviteľný úsporný mód


Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externého blesku s fotoaparátom a odpalovačom je daána typom patice a vstavanými prijímačmi blesku. Blesk je určený pre použitie v paticiach typu hotshoe a MI shoe. Pre iné patice je nutné zaistiť kompatibilitu špeciálnej redukcie, alebo využiť odpalovanieí blesku mimo fotoaparát pomocou IR diódy (je nutné použiť ďalší blesk). Priložený odpalovač RF-603 II je primárne určený pre fotoaparáty Canon, avšak je možné ho bez problémov použiť aj na všetkých ďalších fotoaparátoch s hotshoe/MI shoe (v tomto prípade doporučujeme vypnúť u ext. blesku úsporný režím). Odpalovače RF-603 II rovankej rady (Canon/Nikon) sú vzájemne kompatibilné.

Dodatočné parametre

Kategória: Zvýhodnené sety
Záruka: 24
Smerné číslo (GN): 58
Farebná teplota (K): 5600
Módy: Manuálne, Multi, S1, S2, RX, TX
Bezdrôtové odpalovanie blesku: S1, S2, RX
Podpora TTL logiky: Nie
Vysokorýchlostná synchronizácia: Nie
Externé napájanie: Áno
Zoom: 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Nastavenie výkonu: 8 úrovní nastavenia od 1/128 do 1/1 po celých clonových číslach s korekciou +0,3 - +0,7 Ev.
Napájanie: 4x AA batéria
Čas nabíjania: <0,5 s - 3 s
Počet zábleskov: 100 až 1500 (v závislosti na nastavení blesku a bateriách)
Rýchlosť záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (podľa nastavenia sily blesku)
Vertikálny uhol natočenia: -7 až 90 stupňov
Horizontálny uhol natočenia: 0 až 270 stupňov
Rozmer: 60 x 190 x 78 mm
Váha: 350 g (bez batérií)
Obsah balenia: Blesk, odpalovač RF-603 II, ochranné púzdro, stojan, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: