Externý systémový blesk YONGNUO YN560-IV, GN58 + odpaľovač RF-603 II Nikon

Kód: SAD-YN-4
€146,58
Opýtať sa
Položka bola vypredaná…

Set univerzálneho externého blesku s manuálnym nastavením výkonu a odpaľovačom RF-603 II (Nikon) s možnosťou bezdrôtového odpaľovania pomocou vstavaného prijímača alebo IR diódy s detekciou záblesku. Jedná sa o najvyšší model profesionálnej rady YN560.

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálny systémový blesk YN560-IV výrobca YONGNUO je najvyšší dostupný model z profesionálnej rady bleskov YN560 s možnosťou bezdrôtového ovládania a odpaľovania a prehľadným podsvieteným displejom. Je možné ho používať s drvivou väčšinou fotoaparátov - digitálnych zrkadloviek, bez zrkadloviek, kompaktov aj ultra zoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších. Blesk je možné nasadiť do sánok fotoaparátu alebo ho môžete používať externe. Pri použití blesku mimo fotoaparátu je nutné použiť odpaľovač (RF- 603 II je súčasťou setu) alebo využiť odpaľovanie pomocou IR diódy (je potrebné použiť ďalší blesk - napr. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodávaný praktický prepravný obal a plastový stojan. Na napájanie blesku použite 4x nabíjaciu AA batériu, nepoužívajte alkalické batérie. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Rada manuálnych bleskov YN560 je špecifická rozšírenými možnosťami odpaľovania pomocou vstavaných prijímačov. Radu IV je možné odpaľovať či nastavovať pomocou odpaľovačov typu RF-602, RF-603 a riadiacou jednotkou YN560-TX a naviac oproti predchádzajúcej rade III môžete priamo ovládať a nastavovať aj ďalšie blesky YN560-III a YN560-IV, ktoré je možné spravovať v troch skupinách. Vďaka tomu vám pre odpaľovanie stačí len jeden vybraný odpaľovač a ľubovoľný počet bleskov. Ak necháte jeden blesk z celej skupiny bleskov YN560-IV na fotoaparáte, virtuálne nepotrebujete pre ďalšie blesky YN560-III a YN560-IV žiadny odpaľovač.

Tento set už obsahuje odpaľovač RF-603 II (typ Nikon), teda pre diaľkové odpaľovanie nepotrebujete žiadne ďalšie príslušenstvo - stačí zasunúť RF-603 do sánok fotoaparátu a môžete fotiť. Batérie nie sú súčasťou dodávky.

Použitie blesku priamo na fotoaparáte je veľmi jednoduché - stačí zvoliť M mód (manuálne nastavenie výkonu) a môžete fotografovať - Váš fotoaparát zaistí synchronizáciu záblesku automaticky. Blesk nie je vybavený vysokorýchlostnou synchronizáciou, preto je najkratší odporúčaný synchronizačný čas uzávierky fotoaparátu 1/160 s.

Hlavné výhody:

Praktický set blesku a odpaľovača - odpadá nutnosť ďalšieho príslušenstva pre odpaľovanie

 • Prehľadný, podsvietený digitálny displej blesku
 • Širšia hlava blesku pre väčší výkon a lepšie pokrytie scény (GN 58 pri ISO 100, 105 mm)
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Režim bezdrôtového ovládania RX a TX
 • Blesk umožňuje prístup k pokročilým nastaveniam jeho funkcií cez voľbu (Fn)
 • Automatické ukladanie nastavení blesku
 • Voliteľná zvuková signalizácia nabití
 • Možnosť manuálneho nastavenia výkonu, funkcia S1 a S2 pre odpaľovanie zábleskom od iného blesku
 • Synchronizácia prostredníctvom PC portu
 • Zoom pre zmenu ohniskovej vzdialenosti výbojky 24 - 105 mm
 • Ochrana proti prehriatiu, vylepšený nastaviteľný úsporný mód


Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externého blesku s fotoaparátom a odpaľovačom je daná typom pätice a vstavanými prijímačmi blesku. Blesk je určený pre použitie v päticiach typu hot shoe a MI shoe. Pre iné pätice je nutné zaistiť kompatibilitu špeciálnou redukciou alebo využiť odpaľovanie blesku mimo fotoaparátu pomocou IR diódy (je nutné použiť ďalší blesk). Priložený odpaľovač RF-603 II je primárne určený pre fotoaparáty Nikon, avšak možno ho bez problémov použiť aj na všetkých ďalších fotoaparátoch s hot shoe / MI shoe (v tomto prípade odporúčame vypnúť u externého blesku úsporný režim). Odpaľovače RF-603 II rovnakej rady (Canon / Nikon) sú vzájomne kompatibilné.

Dodatočné parametre

Kategória: Zvýhodnené sety
Záruka: 24
Hmotnosť: 2 kg
Smerné číslo (GN): 58
Farebná teplota (K): 5600
Módy: Manuálna, Multi, S1, S2, RX, TX
Bezdrôtové odpaľovanie blesku: S1, S2, RX
Podpora TTL logiky: Nie
Vysokorýchlostná synchronizácia: Nie
Externé napájanie: Áno
Zoom: 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Nastavenie výkonu: 29 úrovní nastavenia (1/128 - 1/1 s korekciou 0,3 Ev)
Napájanie: 4x 1,5 V batérie - veľkosť AA
Čas nabíjania: <0,5 s - 3 s
Počet zábleskov: 100 až 1500 (v závislosti od nastavenia blesku a batériách)
Rýchlosť záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (podľa nastavenia sily blesku)
Vertikálny uhol natočenia: -7 až 90 stupňov
Horizontálny uhol natočenia: 0 až 270 stupňov
Rozmer: 60 x 190 x 78 mm
Váha: 350 g (bez batérií)
Obsah balenia: Blesk, odpaľovač RF-603 II, ochranné puzdro, stojan, návod
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie