Externý systémový blesk YONGNUO YN560-IV, GN58 + riadiaca jednotka YN560-TX Nikon

Kód: SAD-YN-7
€163,60
Skladom (5 ks)

Set univerzálneho externého blesku s manuálnym nastavením výkonu a jednotky YN560-TX (Nikon) s možnosťou bezdrôtového odpaľovania pomocou vstavaného prijímača, alebo IR diódy s detekciou záblesku. Jedná sa o najvyšší model profesionálnej rady YN560.

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálny systémový blesk YN560-IV výrobca YONGNUO je najvyšší dostupný model z profesionálnej rady bleskov YN560 s možnosťou bezdrôtového ovládania a odpalovania a prehľadným podsvieteným displejom. Možno ho používať s drvivou väčšinou fotoaparátov - digitálnych zrkadloviek, bezzrkadloviek, kompaktov aj ultrazoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších. Blesk je možné nasadiť do sánok fotoaparátu, alebo ho možno používať externe. Pri použití blesku mimo fotoaparátu je nutné použiť odpaľovač (riadiaca jednotka YN560-TX je súčasťou setu), alebo využiť odpaľovanie pomocou IR diódy (je potrebné použiť ďalší blesk - napr. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodávaný praktický prepravný obal a plastový stojan. Na napájanie blesku použite 4x nabíjecí AA baterii, nepoužívajte alkalické batérie. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Rada manuálnych bleskov YN560 je špecifická rozšírenými možnosťami odpaľovania pomocou vstavaných prijímačov. Radu IV je možné odpaľovať, či nastavovať pomocou odpaľovačov typu RF-602RF-603 a riadiacou jednotkou YN560-TX a naviac oproti predchádzajúcej rade III môžete priamo ovládať a nastavovať aj ďalšie blesky YN560-III a YN560-IV, ktoré je možné spravovať v troch skupinách. Vďaka tomu vám pre odpaľovanie stačí len jeden vybraný odpalovač a ľubovoľný počet bleskov. Ak necháte jeden blesk z celej skupiny bleskov YN560-IV na fotoaparáte, virtuálne nepotrebujete pre ďalšie blesky YN560-III a YN560-IV žiadny odpaľovač. Použitie jednotky YN560-TX je vhodné pre pohodlné a prehľadné ovládanie skupín bleskov.

Tento set už obsahuje riadiacu jednotku YN560-TX (typ Canon), teda pre diaľkové odpaľovanie nepotrebujete žiadne ďalšie príslušenstvo - stačí zasunúť jednotku do sánok fotoaparátu a môžete fotiť. S ňou sa dajú v režime RX blesky bezdrôtovo odpaľovať, rozdeľovať do skupín a nastavovať im všetky parametre ako je mód, výkon, zoom. Batérie nie sú súčasťou dodávky.

Použitie blesku priamo na fotoaparáte je veľmi jednoduché - stačí zvoliť M mód (manuálne nastavenie výkonu) a môžete fotografovať - Váš fotoaparát zaistí synchronizáciu záblesku automaticky. Blesk nie je vybavený vysokorýchlostnou synchronizáciou, preto je najkratší odporúčaný synchronizačný čas uzávierky fotoaparátu 1/160 s.

Hlavné výhody:

 • Praktický set blesku a riadiacej jednotky - odpadá nutnosť ďalšieho príslušenstva pre odpalovanie, pohodlná správa viac bleskov v dosahu až 100m
 • Prehľadný, podsvietený digitálny displej blesku
 • Širšia hlava blesku pre väčší výkon a lepšie pokrytie scény (GN 58 při ISO 100, 105 mm)
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Režim bezdrôtového ovládania RX a TX
 • Blesk umožňuje prístup k pokročilým nastavením jeho funkcií cez voľbu (Fn)
 • Automatické ukládanie nastavenia blesku
 • Voliteľná zvuková signalizácia nabitia
 • Možnosť manuálneho nastavenia výkonu, funkcia S1 a S2 pre odpalovanie zábleskom od iného blesku
 • Vstavané ostriace AF svetlo
 • Synchronizácia prostrednictvom PC portu
 • Zoom pre zmenu ohniskovej vzdialenosti výbojky 24 - 105 mm
 • Ochrana proti prehriatiu, vylepšený nastaviteľný úsporný mód


Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externého blesku s fotoaparátom a odpalovačom je daná typom patice a vstavanými prijímačmi blesku. Blesk je určený na použitie v paticiach typu hotshoe a MI shoe. Pre iné patice je nutné zaistiť kompatibilitu špeciálnej redukcie, alebo využiť odpalovanie blesku mimo fotoaparát pomocou IR diódy (je nutné použiť ďalší blesk). Priložená jednotka YN560-TX je primárne určená pre fotoaparáty Nikon, avšak je ju možné bez problémov použiť aj na všetkých ďalších fotoaparátoch s hotshoe/MI shoe (v tomto prípade doporučujeme vypnúť u ext. blesku úsporný režim).

Dodatočné parametre

Kategória: Zvýhodnené sety
Záruka: 24
Smerné číslo (GN): 58
Farebná teplota (K): 5600
Módy: Manuálna, Multi, S1, S2, RX
Bezdrôtové odpaľovanie blesku: S1, S2, RX, TX
Podpora TTL logiky: Nie
Vysokorýchlostná synchronizácia: Nie
Externé napájanie: Áno
Zoom: 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Nastavenie výkonu: 8 úrovní nastavenia od 1/128 do 1/1 v plných clonový číslach s korekciou +0,3 - +0,7 Ev.
Napájanie: 4x AA batérie
Čas nabíjania: <0,5 s - 3 s
Počet zábleskov: 100 až 1500 (v závislosti od nastavenia blesku a batériách)
Rýchlosť záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (podľa nastavenia sily blesku)
Vertikálny uhol natočenia: -7 až 90 stupňov
Horizontálny uhol natočenia: 0 až 270 stupňov
Rozmer: 60 x 190 x 78 mm
Váha: 350 g (bez batérií)
Obsah balenia: Blesk, riadiaca jednotka YN560-TX, ochranné puzdro, stojan, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: