Hybridné LED trvalé svetlo Jinbei EFD 500 Sun Light, 5500K + reflektor a kufor

Kód: SVE-EFD-500
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€945
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Druhá generácia hybridných LED svetiel Jinbei z rady EF 500, prináša vysoký výkon, bezhlučnú prevádzku, filmové efekty a rovnako ako v prvej verzii COB čip s vysokým CRI, antiflickering s možnosťou prevádzky ako na batériu, tak zo siete a Bowens adaptérom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jinbei EFD 300 II, je silnejšou variantou obľúbeného EFD 150, od ktorého sa líši výkonom a konštrukciou. Hlavnými benefitmi týchto svetiel je bezhlučný chod a filmové svetelné efekty . Štandardom zostáva vysoko kvalitný COB čip s vysokým CRI, pre presné podanie farieb a antiflickeringom , ktorý Vám dovolí natáčať aj na vyššiu FPS. 

Model s označením EFD, má oproti klasickým, hybridné napájanie. To znamená, že ho môžete napájať ako zo siete, tak z V-Mount batérie. Dok pre uchytenie batérií je súčasťou balenia. Batérie sa dokupujú zvlášť. 


Výkon svetla

Svetlo disponuje výkonom 500 W, ktoré je možné regulovať  od 1 do 100% po percente . Výkon si tak môžete nastaviť presne podľa vašich požiadaviek. Svetelný výkon LED čipu je porovnateľný s 5 000W halogénovým svetlom, oproti ktorému spotrebováva iba 10% energie. 

Tip:  Svetlo má aktívne chladenie, ktoré môžete v prípade potreby vypnúť. Vďaka tomu je svetlo úplne bezhlučné. 

 Výkon svetla v luxoch
vzdialenosť bez reflektora s 60 ° reflektorom
0,5 m 76 000 Lx 330 000 Lx
1 m  19 000 Lx 62 000 Lx
Vlastnosti LED čipu

Na svetle je použitý tzv. COB čip (Chip on board) . Táto technológia združuje viac menších čipov na jednej doske. Tie sú prekryté vrstvou luminoforu. Vďaka tejto technológii je zaistený väčší výkon a lepšia stálosť . Čip je aj na najvyššom výkone chladný a nehrozí popálenie ako u klasických halogénových svetiel. Životnosť čipu je viac ako 100 000 hodín. 

Farba vyžarovaného svetla je biela 5500K. Pre zmenu farebnej teploty alebo efektov, odporúčame použiť gélové filtre , s ktorými sa svetlo alebo na ňom nasadený modifikátor prekryje a svetlo zafarbí.

Čipy vo svetlách EF majú vysoký index podania farieb CRI Ra> 97, TLCI> 98 . Vďaka tomu sú nasvietené predmety v reálnych farbách. Svetlo umožňuje natáčať aj slow motion videá s veľmi vysokými snímkovacími frekvenciami bez blikania.

 

Variabilita príslušenstva

Svetlo má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na svetlo môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komín a pod. V držiaku svetla je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky. 

Tip:  Ak chcete používať tieto LED svetlá so softboxom, odporúčame siahnuť po softboxe bez vnútornej konštrukcie, ktorá by tienila čipu. Ideálne sú  modely KH , balónové softboxy , deepboxy a beauty dishe.

Svetlo je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak svetla je zosilnený, aby udržal nielen svetlo samotné, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb svetla je vo vnútri kovový, aby svetlo bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Svetelné efekty

LED svetlo EF 300 II, je vybavené deviatimi svetelnými efektami, ktorými môžete simulovať svetlo z televízie, blikanie žiarovky, ohňostroj a tiež niekoľko intenzít búrky a zábleskov. Pri každom efekte môžete nastavovať aj jeho frekvenciu. 

jinbei_ef_led_ovladani


Ovládanie a konštrukcia

Svetlo má vstavaný prijímač s 2,4GHz frekvenciou a môžete ho diaľkovo ovládať pomocou ovládačov  EF-RC  alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá je dostupná pre iOS aj Android . Dosah ovládania je 100 metrov. Okrem toho má vstup na DMX a pracuje s protokolom DMX-512. Vďaka tomu je možné svetlo ovládať z ovládacieho pultu. 

jinbei_led_svetla_ovladani_1

Telo svetla aj dok je z tvrdeného plastu a hliníka a chráni elektroniku pred poškodením pri preprave a manipulácii. Zároveň slúži ako pasívne chladenie, vďaka ktorému je možné svetlo prevádzkovať aj bez zapnutých vetrákov a je teda úplne bezhlučné.

Všetky ovládacie prvky a LCD displej zobrazujúci nastavenia sú umiestnené na ovládacej stanici / doku a sú tak prístupné aj vo chvíli, keď je svetlo mimo váš dosah. Prepojovací kábel medzi svetlom a dokom meria 3 metre, dok môžete navyše uchytiť aj na statívovú tyč . 


Napájanie svetla

Svetlo je možné napájať ako zo siete, tak z V-Mount batérií . Tie sa upevňujú priamo na ovládacej stanici, niektoré sú pre dva sloty. Svetlo je možné napájať jednou batériou so zníženým výkonom na 90 Wattov. Pri použití dvoch batérií, je výkon plných 300 Wattov, rovnako ako pri napájaní zo siete. 

Orientačná doba svietenia pri použití 220Wh batérií:

1 V-Mount batérie - maximálny svetelný výkon 150 W

100% výkonu: 65 min, 50% výkonu: 130 min, 10% výkonu: 650 min

2 V-Mount batérie - maximálny svetelný výkon 300 W

100% výkonu: 56 min, 50% výkonu: 112 min, 10% výkonu: 560 min

Dodatočné parametre

Kategória: LED s bajonetom
Záruka: 3 roky
Farebná teplota: 5500K
Napájanie: Hybridné
Svetelný zdroj: COB LED čip, životnosť> 100 000 hodín
Výkon: 500 W
Svetelný výkon (Lx) 0,5 m: 76 000 bez reflektora / 330 000 s 60 ° reflektorom
Svetelný výkon (Lx) 1 m: 19 000 bez reflektora / 62 000 s 60 ° reflektorom
Energetická skupina: A+
Nastavenie výkonu: 1 - 100% po percente
Kanály a skupiny: 32 (0-31) / 16 skupín (AJ, L, O, P, Q, S, U, V)
Vyžarovací uhol: 120°
Index CRI: >97
Index TLCI: >98
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém, dosah 100 m, kompatibilný s Jinbei EF RC a Jinbei TR-Q7
Ovládanie cez aplikáciu: Áno, dosah> 15 m
Rozmery svetla: 28 x 19 x 20 cm
Hmotnosť svetla: 3.5 kg
Rozmery ovládacej stanice: 11.5 x 14.5 x 31.5 cm
Hmotnosť ovládacej stanice (bez batérií): 3.4 kg
Obsah balenia: Svetlo, reflektor, ovládacia stanica, napájacie a prepojovacie káble, prepravný kufor
Položka bola vypredaná…

LED světla Jinbei EF

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: