Objektív Tamron AF 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC pre Nikon

Kód: OBJ-TAMRON-N-B018N
€299,94
Do týždňa

Objektív Tamrón 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC je nástupcom 18-200mm F/3.5-6.3 XR Di II LD Aspherical [IF] MACRO (Model A14), ktorý bol jedným z najpredávanejších objektívov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tamron 18-200mm VC využíva najmodernejšiu optickú a mechanickú konštrukciu na dosiahnutie kompaktného rozmeru a vysokého výkonu. Použitie stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) zaisťuje vynikajúcu kvalitu obrazu a zároveň je najľahším zoom objektívom vo svojej triede.

Firma Tamron plne využila svoje dlhoročné skúsenosti a odborné znalosti medzi zoom objektívmi s vysokým výkonom pre vytvorenie all-in-one objektívu, ktorý otvára nové fotografické možnosti pre všetkých užívateľov digitálnych zrkadloviek.

1. Fotografovanie od širokého uhla až po teleobjektív s jedným objektívom
Rozsah zoomu od 18 do 200 mm (ekvivalent 35mm: 28-310mm) znamená, že nie je potrebné meniť objektívy zo širokouhlých záberov priľahlých miest na zábery vzdialených objektov pomocou dlhého telezoomu. Ideálne pre všetko - veľké skupinové fotografie, rodinné fotografie, portréty, krajiny, zvieratá a školské akcie, dokonca aj na zachytenie snímok potravín zblízka (menej ako 0,5 m).

2. Ešte lepšia mobilita pri hmotnosti iba 400g - najľahší objektív vo svojej triede
Pokrýva ohniskovú vzdialenosť 18-200mm, je vybavený vlastnou stabilizáciou obrazu VC (Vibration Compensation)*2, ale váži iba 400g. Užívatelia ocenia presnosť a pocit pohodlia z tohto objektívu pri použití s ​​najnovšími digitálnymi zrkadlovkami s APS-C snímačom.

3. Funkcie stabilizácie obrazu VC a AF zaostrenia poskytujú cennú podporu pre nováčikov začínajúcich s digitálnymi zrkadlovkami
Vibrácie fotoaparátu sú zvýšené u snímok urobených teleobjektívom na dlhú vzdialenosť a pri pomalej rýchlosti uzávierky, ktorá je použitá z dôvodu zlého osvetlenia. Dokonca aj začiatočníci môžu urobiť skvelé snímky na dlhé vzdialenosti, v noci alebo v interiéri - a vyhnúť sa chveniu fotoaparátu - vďaka uznávanej stabilizácii obrazu VC od Tamronu.

4. Poskytuje vyššiu obrazovú kvalitu v ľahkom tele
Konštrukcia tohto objektívu sa skladá z 16 členov v 14 skupinách zahŕňajúce LD sklo (Low Dispersion) na minimalizáciu chromatickej aberácie. Aj napriek svojej nízkej hmotnosti, kompaktným rozmerom a zabudovanému systému stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) ponúka aj výborný optický výkon. 7mi lamelová kruhová clona si udržuje takmer kruhový tvar aj pri zaclonení o 2 expozičné stupne z plne otvorenej clony.

5. Skvele funguje ako univerzálny objektív na každodenné použitie
Pre zvýšenie spoľahlivosti a zaistenie dlhšej životnosti je tento nový objektív vybavený konštrukciou odolnou proti vlhkosti, ktorá pomáha predchádzať škodám, ktoré sú spôsobené v dôsledku nechceného vystavenia vlhkosti.

Objektív disponuje mechanizmom zamknutia zoomu (Zoom Lock), aby sa zabránilo nežiaducemu vysunutiu tubusu pri akomkoľvek nosení fotoaparátu vybaveného objektívom. Objektív je tiež lepšie chránený a zároveň pripravený na ďalšie použitie.


MEGAZOOM 18-200mm F/3.5-6.3 Di II
Šošovka z triedy megazoom vám umožní zachytiť oveľa väčšiu plochu. Megazoom ponúka ohniskovú vzdialenosť od širokého uhla až do rozsahu ohniskovej vzdialenosti a vďaka tomu je vhodný pre väčšinu situácií. Vďaka ich vysokej úrovni flexibility, kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti sú tieto šošovky obzvlášť vhodné na každodenné použitie ako všestranný objektív.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Nikon
Hmotnosť: 400 g
Svetelnosť: F3.5 - F6.3
Bajonet: Nikon F
Optická stabilizácia: Áno
Konštrukcia - počet skupín: 14
Konštrukcia - počet členov: 16
Min. zaostriteľná vzdialenosť (cm): 49 cm - 77 cm
Najvyššie clonové číslo: F22
Ostrenie: Automatické (AF)
Max. ohnisková vzdialenosť: 18 mm
Min. ohnisková vzdialenosť: 200 mm
Ohnisko: Premenlivé
Kategória objektívu: Univerzálny ZOOM + teleobjektív
Objektív pre formát: APS-C
Dĺžka objektívu: 94,1 mm
Svetelnosť - najdlhšie ohnisko: F3.5
Svetelnosť - najkratšie ohnisko: F6.3
Maximálny pomer zväčšenia: 1:4 (f=200mm: MOD 0.5m)
Počet lamel clony: 7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: