Set Cokin P 10-in-1: Cokin filtre + držiak troch filtrov + prepravný obal

Kód: PRI-COK-P7-MK-III
€30
Skladom (> 5 ks)

Pokročilý set pre krajinnú fotografiu s držiakom troch filtrov obsahuje všetky základné filtre: dva rôzne neutrálne ND filtre a ďalej šedý, oranžový. modrý prechodový filter. Celý set je dodávaný v látkovej prepravnej taške s mikroutierkou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento set ocení každý fotograf krajinkár. 5 Cokin filtrov, držiak pre 3 filtre a slnečná clona vám dávajú kompletný set pre krajinnú fotografiu. Všetko príslušenstvo je zabalené v praktickej prepravnej taške , ktorá ich chráni pred poškodením. V sete nájdete aj praktickú mikroutierka pre vyčistenie filtrov. 


Aké filtre sú v sete?

Neutrálny ND2, ND4, prechodový oranžový, prechodový modrý a prechodový šedý filter.

 
Použitie filtrov

Upevnenie držiaka sa vykonáva pomocou adaptačného krúžku, ktorý musí byť dokúpený individuálne (nie je súčasťou balenia). Tento krúžok rozmerovo zodpovedá rozmeru krytky objektívu (napr. 77mm - údaj by mal byť uvedený priamo na prednom členovi objektívu alebo na krytke). Adaptačný krúžok sa naskrutkuje na objektív a naň sa následne nasunie samotný držiak filtrov. Na tieto  medzikrúžkami  sa do držiaka môžu upevniť až tri požadované filtre.

ND filtre  (Neutral Density) filtre sú určené pre predĺženie expozície, čo u snímok umožní rozmazaný pohybujúcich sa objektov (s úspechom sa využíva pri krajinárskych záberov, napríklad pre fotografovanie riečneho toku, vodopádov, ale aj mrakov na oblohe či korún stromov), vyprázdnenie ulíc inak rušného veľkomesta aj zmenšenie hĺbky ostrosti pri odcloneniu. Ďalej je možné dosiahnuť zníženie efektívne citlivosti filmu alebo snímacieho čipu pri fotografovaní za slnečného počasia, prípadne v ateliéri. U videokamier a ďalších optických zariadení s fixnou svetelnosťou koriguje riziko preexponovaniu (zábery na snehu alebo pri mori). Štandardne sú uchytené v objímke, výnimku predstavujú filtre COKIN či LEE, ktoré sú obdĺžnikové tvaru, ktoré sa zasúvajú do držiaka upevneného pred objektívom.

Prechodové filtre tvorí akýsi pomyselný most medzi rovnomerne pokrytými šedými a farebnými filtrami a čírym sklom. Ich výhodou je, že umožňujú plynulé stmavenie fotografovanej scény, čo ich predurčuje okrem iného aj pre krajinársku fotografiu. Šedé prechodové filtre upravujú kontrast fotografovanej scény (znižuje / zvyšuje) a tým aj udávajú dynamický rozsah výslednej snímky. Vedľa šedých prechodových filtrov existujú taktiež aj filtre s farebným prechodom. U krajinárskej fotografie prevažujú najčastejšie modrý a neutrálne, ale môže byť aj červený, oranžový, žltý, zelený, fialový, ružový a ďalšie. Tieto filtre účinkujú obdobne ako šedé prechodové, s ktorými je možné aj kombinovať. Prechodové filtre v sete: Modrý prechodový filter podčiarkne mraky a vytvorí tak malebnú atmosféru krajinárskych záberov.


Uchytenie filtrov na objektív

V tejto sade nájdete aj držiak pre 3 filtre. Ten slúži na uchytenie až troch filtrov naraz na váš objektív. Filtre sa do držiaka vsúvajú z prednej strany jeden pred druhý. Pre uchytenie držiaka s filtrami na objektív je potreba dokúpiť adaptačný krúžok podľa priemeru vášho objektívu 

Dodatočné parametre

Kategória: Cokin filtre
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Šírka filtra: 84,5 mm
Použiteľné pre objektívy s priemerom: 49-82 mm (krúžky nie sú súčasťou - nutné dokúpiť)
Obsah balenia: 5x filter 95x84,5mm, držiak pre tri filtre, slnečná clona

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: