Set Cokin P 10-in-1: Cokin filtre + držiak troch filtrov + prepravný obal

Kód: PRI-COK-P7-MK-III
€30
Skladom (> 5 ks)
Pokročilý set pre krajinnú fotografiu s držiakom troch filtrov obsahuje všetky základné filtre: dva rôzne neutrálne ND filtre a ďalej šedý, oranžový. modrý prechodový filter. Celý set je dodávaný v látkovej prepravnej taške s mikroutierka a jedným adaptačným krúžkom pre objektívy s priemerom závitu 77mm

Detailné informácie

Podrobný popis

Set Cokin P 10-in-1 MK-III

5x Cokin filter + držiak troch filtrov + taška + mikroutierka + slnečná clona + krúžok 77mm

(Nejedná sa o originálny Cokin systém)

K tovaru je nutné dokúpiť adaptačný krúžok a prípadne aj slnečnú clonu podľa rozmeru krytky Vášho objektívu! Priložený krúžok = 77 milimetrov

Tento pokročilý set pre krajinnú fotografiu s držiakom troch filtrov obsahuje všetky základné filtre: neutrálna ND2, ND4, prechodový oranžový, prechodový modrý a prechodový šedý filter. Celý set je dodávaný v látkovej prepravnej taške.

 

Držiak umožňuje uchytenie až troch filtrov zároveň.

Filtre možno ľubovoľne kombinovať (ND2 + ND4 pod.)

Použitie filtrov:

Upevnenie držiaka sa vykonáva pomocou adaptačného krúžku, ktorý musí byť dokúpený individuálne (nie je súčasťou balenia). Tento krúžok rozmerovo zodpovedá rozmeru krytky objektívu (napr. 77mm - údaj by mal byť uvedený priamo na prednom členovi objektívu alebo na krytke). Adaptačný krúžok sa naskrutkuje na objektív a naň sa následne nasunie samotný držiak filtrov. Potom sa do držiaka môžu upevniť až tri požadované filtre.

ND filtre: (Neutral Density) filtre sú určené pre predĺženie expozície, čo u snímok umožní rozmazaný pohybujúcich sa objektov (s úspechom sa využíva pri krajinárskych záberov, napríklad pre fotografovanie riečneho toku, vodopádov, ale aj mrakov na oblohe či korún stromov), vyprázdnenie ulíc inak rušného veľkomesta aj zmenšenie hĺbky ostrosti pri odcloneniu. Ďalej je možné dosiahnuť zníženie efektívne citlivosti filmu alebo snímacieho čipu pri fotografovaní za slnečného počasia, prípadne v ateliéri. U videokamier a ďalších optických zariadení s fixnou svetelnosťou koriguje riziko preexponovaniu (zábery na snehu alebo pri mori). Štandardne sú uchytené v objímke, výnimku predstavujú filtre COKIN či LEE, ktoré sú obdĺžnikové tvaru, ktoré sa zasúvajú do držiaka upevneného pred objektívom.

Prechodové filtre: tvoria akýsi pomyselný most medzi rovnomerne pokrytými šedými a farebnými filtrami a čírym sklom. Ich výhodou je, že umožňujú plynulé stmavenie fotografovanej scény, čo ich predurčuje okrem iného aj pre krajinársku fotografiu. Šedé prechodové filtre upravujú kontrast fotografovanej scény (znižuje / zvyšuje) a tým aj udávajú dynamický rozsah výslednej snímky. Vedľa šedých prechodových filtrov existujú taktiež aj filtre s farebným prechodom. U krajinárskej fotografie prevažujú najčastejšie modrý a neutrálne, ale môže byť aj červený, oranžový, žltý, zelený, fialový, ružový a ďalšie. Tieto filtre účinkujú obdobne ako šedé prechodové, s ktorými je možné aj kombinovať. Prechodové filtre v sete: Modrý prechodový filter podčiarkne mraky a vytvorí tak malebnú atmosféru krajinárskych záberov. Oranžový a šedý prechodový filter podčiarkne západy a východy slnka a vnesie do snímky tak neopakovateľnú atmosféru.

Dodatočné parametre

Kategória: Cokin filtre
Záruka: 24
Šírka filtra: 84,5 mm
Použiteľné pre objektívy s priemerom: 49-82 mm (krúžky nie sú súčasťou - nutné dokúpiť)
Obsah balenia: 5x filter 95x84,5mm, držiak pre tri filtre, slnečná clona, adaptačný krúžok 77mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: