Externý systémový blesk s LED prisvietením YONGNUO YN968EX-RT Canon, GN60

Kód: YN-968-EX-RT
€219,60
Skladom (2 ks)
YN968EX-RT je duálne zariadenie, ktoré možno použiť buď ako externý TTL blesk, alebo ako výkonné LED svetlo. Blesk je porovnateľný s modelom YN-600RT II, disponuje vysokorýchlostnou synchronizáciou HSS a možnosťou bezdrôtového ovládania a odpaľovania pomocou jednotky YNE3-RT, odpaľovača YNE3-RX alebo IR diódy s detekciou záblesku.

Detailné informácie

Podrobný popis

YN968EX-RT je alternatívnym produktom, ktorý kombinuje vlastnosti blesku YN600EX-RT II s pridaným výkonným trvalým LED svetlom. LED svetlo je tvorené trojicou diód, ktoré produkujú silné biele svetlo (5500K), ktoré možno modifikovať použitím vstavaného difúzora. LED svetlo je vhodné pre natáčanie videa a nie je možné ho kombinovať so zábleskom.

YN 968EX-RT možno považovať za alternatívu k originálnemu blesku Canon Speedlite 600EX (II) -RT. Blesk disponuje Canon TTL logikou, vysokorýchlostnou synchronizáciou HSS , možnosťou bezdrôtového ovládania / odpaľovanie pomocou špeciálnej riadiacej jednotky YNE3-RT (tiež Canon ST-E3-RT), odpaľovača YNE3-RX a prehľadným podsvieteným displejom . Blesk YN968EX-RT má oproti predošlým modelom vylepšený nabíjací okruh (predovšetkým systém chladenia) a pokročilé bezdrôtové režimy.

Zásadný rozdiel proti modelu YN-600EX-RT II je kratšia maximálna ohnisková vzdialenosť výbojky (105mm oproti 200mm u 600EX-RT) a pridaného výkonného LED svetla (ohnisková vzdialenosť bola skrátená z dôvodu zachovania kompaktných rozmerov zariadenia).

YN968EX-RT je primárne určený pre fotoaparáty Canon , ale v manuálnom režime (a v režime LED svetla) ho možno používať s drvivou väčšinou ďalších fotoaparátov - digitálnych zrkadloviek, bezzrkadloviek, kompaktov aj ultrazoomov značiek Nikon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších. Blesk je možné nasadiť do sánok fotoaparátu, alebo ho možno používať externe. Pri použití blesku mimo fotoaparátu je nutné buď dokúpiť odpaľovač, alebo využiť odpaľovanie pomocou IR diódy (je potrebné použiť ďalší blesk - napr. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodávaný praktický prepravný obal a plastový stojan. Na napájanie blesku použite 4x nabíjacie AA batérie, nepoužívajte alkalické batérie. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Rada bleskov s priezviskom RT je špecifická rozšírenými možnosťami odpaľovania pomocou vstavaných prijímačov. Blesky je možné odpaľovať či nastavovať pomocou odpaľovačov YNE3-RX a jednotkou YNE3-RT alebo ST-E3-RT (režim TTL aj manuál, HSS). Vďaka týmto vstavaným prijímačom Vám pre odpaľovanie stačí iba jeden vybraný odpaľovač (jednotka) a ľubovoľný počet bleskov.

Použitie blesku priamo na fotoaparáte je veľmi jednoduché - stačí zvoliť TTL (automatické nastavenie výkonu) alebo M mód (manuálne nastavenie výkonu) a môžete fotografovať - ​​Váš fotoaparát zaistí synchronizáciu záblesku automaticky. Blesk je vybavený vysokorýchlostnou synchronizáciou a pri aktivácii tejto funkcie je možné dosiahnuť synchronizačných časov uzávierky fotoaparátu 1/8000 s.

Hlavné výhody:

 • Prehľadný, podsvietený digitálny displej (dve farby podsvietenia - zelená, oranžová)
 • LED svetlo s vysokým výkonom s možnosťou použitia vstavaného difúzora
 • Širšie hlava blesku pre väčší výkon a lepšie pokrytie scény (GN 60 pri ISO 100, 105 mm )
 • Podpora prenosu ETTL (II)
 • Vysokorýchlostná synchronizácia HSS pre používanie kratších časov uzávierky 1/8000 s
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Podpora funkcií FEB, FEC, FEV
 • Blesk umožňuje prístup k pokročilým nastavením jeho funkcií cez voľbu (Fn)
 • Automatické ukladanie nastavení blesku
 • Voliteľná zvuková signalizácia nabitia
 • Možnosť manuálneho nastavenia výkonu, funkcia S1 a S2 pre odpaľovanie zábleskom od iného blesku
 • Možnosť synchronizácie na prvý aj druhú lamelu
 • Možnosť nastavenia kompenzácie expozície
 • Vstavané ostriaci AF svetlo
 • Synchronizácia prostredníctvom PC portu
 • Zoom pre zmenu ohniskovej vzdialenosti výbojky 20 - 105 mm
 • Ochrana proti prehriatiu, vylepšený nastaviteľný úsporný mód

Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externého blesku s fotoaparátom a odpalovačom je daná typom patice a vstavanými prijímačmi blesku. Blesk je určený pre použitie v paticiach typu hotshoe a MI shoe . Pre iné patice je nutné zaistiť kompatibilitu špeciálnou redukciou alebo využiť odpaľovanie blesku mimo fotoaparát pomocou IR diódy (je nutné použiť ďalší blesk). Pre zachovanie funkcie prenosu TTL logiky a vysokorýchlostnej synchronizácia HSS aj pri použití blesku mimo telo fotoaparát je nutné zvoliť odpaľovač, ktorý TTL logiku a HSS podporuje. Ak odpaľovač prenos TTL nepodporuje, budeblesk fungovať len v móde manuálneho nastavenia výkonu sa štandardnou maximálnou rýchlosťou synchronizácia 1/160 s.

Funkciu automatického nastavenia výkonu blesku (TTL) je možné využiť iba u fotoaparátov značky Canon (všetky modely s hotshoe - viď odkaz)

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Canon
Záruka: 24
Smerné číslo GN: 60 (ISO 100, 105mm)
Farebná teplota: 5 600 K
Módy: TTL, Manuálna, Multi, GR, S1, S2, Sc, Sn
Podpora TTL logiky: Áno (Canon)
Vysokorýchlostná synchronizácia HSS: Áno
LED prisvietenie: Ano 300lx / m, 3 diódy 5500K
Externé napájanie: Áno
Upgrade firmware: Áno
PC Port: Áno
Výsuvný difuzér / odrazová doštička: Áno / Áno
Synchronizačné módy: Synchronizácia na prvú a druhú lamelu, FEC, FEB, FEL, HSS
Bezdrôtové odpaľovanie blesku: Bezdrôtový režím master a slave, S1, S2
Počet zábleskov: 100 až 1500 (v závislosti od nastavenia blesku a batériách)
Nastavenie výkonu: 8 základných + 29 jemných úrovní nastavenia od 1/128 do 1/1
Rýchlosť záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (podľa nastavenia sily blesku)
Zoom: Automatický, 20, 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Napájanie: 4x AA batérie
Čas nabíjania: <0,5 s - 3 s
Vertikálny uhol natočenia: -7 až 150 stupňov
Horizontálny uhol natočenia: 0 až 360 stupňov
Rozmer: 60,5 x 78 x 206 mm
Hmotnosť blesku: 435 g
Obsah balenia: Blesk, ochranné puzdro, stojan, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: