Externý systémový blesk s LED prisvietením YONGNUO YN968N Nikon, GN60

Kód: YN-968-N
€219,60
Skladom (3 ks)
YN968N je duálne zariadenie, ktoré možno použiť ako externý TTL blesk, alebo ako výkonné LED svetlo. Blesk je nástupca modelu YN-685, disponuje vysokorýchlostnou synchronizáciou HSS a možnosťou bezdrôtového ovládania a odpaľovania pomocou systému YN-622N (TX), YN-560-TX, YN-603/605, alebo vypúšťanie pomocou IR diódy s detekciou záblesku.

Detailné informácie

Podrobný popis

YN-968N je alternatívnym produktom, kombinuje výkonný externý TLL blesk s pridaným výkonným trvalým LED svetlom. LED svetlo je tvorené trojicou diód, ktoré produkujú silné biele svetlo (5500K), ktoré možno modifikovať použitím vstavaného difúzora. LED svetlo je vhodné pre natáčanie videa a nie je možnoé ho kombinovať so zábleskom.

YN-968N možno považovať za alternatívu k predchádzajúcemu modelu blesku YN-685nm. Blesk disponuje Nikon TTL logikou, vysokorýchlostnou synchronizáciou HSS (FP), možnosťou bezdrôtového ovládania/ odpaľovania pomocou systémov jednotiek a odpaľovačov YN-622N (podpora všetkých funkcií), alebo pomocou systémov YN560 - jednotka YN-560TX, YN-603, YN605 (iba manuálny záblesk bez HSS). Blesk YN968N má oproti predošlým modelom vylepšený nabíjací okruh (predovšetkým systém chladenia) a pokročilé bezdrôtové režimy S1, S2, SN a SC.

Zásadný rozdiel proti modelu YN-685nm je pridané výkonné LED svetlo a pridané bezdrôtové režimy s detekciou záblesku S1, S2 a špeciálne režimy SN a SC. Blesk YN-968N má kvôli LED svetlu kratšiu maximálnu ohniskovú vzdialenosť výbojky (105mm oproti 200mm u YN685N) (ohnisková vzdialenosť bola skrátená z dôvodu zachovania kompaktných rozmerov zariadenia).

YN968EX-RT je primárne určený pre fotoaparáty Nikon, ale v manuálnom režime (a v režime LED svetla) ho možno používať aj s drvivou väčšinou ďalších fotoaparátov - digitálnych zrkadloviek, bezzrkadloviek, kompaktov aj ultrazoomov značiek Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších. Blesk je možné nasadiť do sánok fotoaparátu, alebo ho možno používať externe. Pri použití blesku mimo fotoaparát je nutné buď dokúpiť odpaľovač, alebo využiť odpaľovanie pomocou IR diódy (je potrebné použiť ďalší blesk - napr. integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodávaný praktický prepravný obal a plastový stojan. Na napájanie blesku použite 4x nabíjacie AA batérie, nepoužívajte alkalické batérie. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Použitie blesku priamo na fotoaparát je veľmi jednoduché - stačí zvoliť TTL (automatické nastavenie výkonu) alebo M mód (manuálne nastavenie výkonu) a môžete fotografovať - ​​Váš fotoaparát zaistí synchronizáciu záblesku automaticky. Blesk je vybavený vysokorýchlostnou synchronizáciou a pri aktivácii tejto funkcie je možné dosiahnuť synchronizačných časov uzávierky fotoaparátu 1/8000 s.

 

Použitie blesku mimo fotoaparát:

Rada bleskov YN-968N je špecifická rozšírenými možnosťami odpaľovania pomocou vstavaných prijímačov. Blesky je možné odpaľovať či nastavovať pomocou jednotky YN-560-TX a odpaľovačov RF-603 / RF-605 (manuálne nastavenie záblesku, bez TTL a HSS), alebo odpaľovačov YN-622N a jednotkou YN-622N-TX (režim TTL aj manuál, HSS). Vďaka týmto vstavaným prijímačom Vám pre odpaľovanie stačí iba jeden vybraný odpaľovač (jednotka) a ľubovoľný počet bleskov.

 

Hlavné výhody:

 • Prehľadný, podsvietený digitálny displej (dve farby podsvietenia - zelená, oranžová)
 • LED svetlo s vysokým výkonom s možnosťou použitia vstavaného difúzora
 • Vstavané prijímače pre vybrané odpaľovača a riadiacie jednotky Yongnuo
 • Širšia hlava blesku pre väčší výkon a lepšie pokrytie scény (GN 60 pri ISO 100, 105 mm)
 • Podpora prenosu iTTL
 • Vysokorýchlostná synchronizácia HSS (FP) pre používanie kratších časov uzávierky 1/8000 s
 • Stroboskopický režim MULTI
 • Podpora funkcií FEB, FEC, FEV
 • Blesk umožňuje prístup k pokročilým nastavením jeho funkcií cez voľbu (Fn)
 • Automatické ukladanie nastavenia blesku
 • Voliteľná zvuková signalizácia nabitia
 • Možnosť manuálneho nastavenia výkonu, funkcia S1 a S2 pre odpaľovanie zábleskom od iného blesku
 • Možnosť synchronizácie na prvú aj druhú lamelu
 • Možnosť nastavenia kompenzácie expozície
 • Vstavané ostriace AF svetlo
 • Synchronizácia prostredníctvom PC portu
 • Zoom pre zmenu ohniskovej vzdialenosti výbojky 20 - 105 mm
 • Ochrana proti prehriatiu, vylepšený nastaviteľný úsporný mód

Kompatibilita blesku:

Kompatibilita externého blesku s fotoaparátom a odpalovačom je daná typom patice a vstavanými prijímačmi blesku. Blesk je určený pre použitie v paticiach typu hotshoe a MI shoe. Pre iné patice je nutné zaistiť kompatibilitu špeciálne redukciou, alebo využiť odpaľovanie blesku mimo fotoaparát pomocou IR diódy (je nutné použiť ďalší blesk). Pre zachovanie funkcie prenosu TTL logiky a vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS (FP), aj pri použití blesku mimo telo fotoaparátu je nutné zvoliť odpaľovač, ktorý TTL logiku a HSS podporuje. Ak odpaľovač prenos TTL nepodporuje, bude blesk fungovať len v móde manuálneho nastavenia výkonu so štandardnou maximálnou rýchlosťou synchronizácie 1/160 s.

Funkciu automatického nastavenia výkonu blesku (TTL) je možné využiť iba u fotoaparátov značky Nikon (všetky modely s hotshoe - viď odkaz).

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Nikon
Záruka: 24
Smerné číslo GN: 60 (ISO 100, 105mm)
Farebná teplota: 5 600 K
Módy: TTL, Manuálna, Multi, GR, S1, S2, Sc, Sn
Podpora TTL logiky: Áno (Nikon)
Vysokorýchlostná synchronizácia HSS: Áno
LED prisvietenie: Áno 300lx/m, 3 diódy 5500K
Externé napájanie: Áno
Upgrade firmware: Áno
PC Port: Áno
Výsuvný difuzér/odrazová doštička: Áno/Áno
Synchronizačné módy: Synchronizácia na prvú a druhú lamelu, FEC, FEB, FEL, HSS (FP)
Bezdrôtové odpaľovanie blesku: Bezdrôtový režim master a slave, YN622, YN560, S1, S2
Počet zábleskov: 100 až 1500 (v závislosti od nastavenia blesku a batérií)
Nastavenie výkonu: 8 základných + 29 jemných úrovní nastavenia od 1/128 do 1/1
Rýchlosť záblesku: 1/200 s - 1/20000 s (podľa nastavenia sily blesku)
Zoom: Automatický, 20, 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
Napájanie: 4x AA batérie
Čas nabíjania: <0,5 s - 3 s
Vertikálny uhol natočenia: -7 až 150 stupňov
Horizontálny uhol natočenia: 0 až 360 stupňov
Rozmer: 60,5 x 78 x 206 mm
Hmotnosť blesku: 435 g
Obsah balenia: Blesk, ochranné puzdro, stojan, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: