IR diaľkové ovládanie pre fotoaparáty - Canon, Nikon, Pentax, Minolta

Kód: PRI-OVL-RC-UNI
€6,44 €5,37 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Univerzálna IR diaľková spúšť pre väčšinu fotoaparátov Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta. Alternatíva niekoľkých originálnych ovládaní v jednom (RC-6, ML-L3 a ďalšie).

Detailné informácie

Podrobný popis

IR diaľková spúšť RC-4 je univerzálny ovládač, ktorý v sebe skrýva hneď štyri typy diaľkových ovládaní. Ovládanie vysiela infračervený signál do fotoaparátu a ten potom automaticky zaostruje a vyhotovuje snímku. Kompatibilitu môžete určiť podľa toho, či Váš fotoaparát umožňuje použitie diaľkovej spúšte (viď menu fotoaparátu alebo manuál). Väčšinou je táto funkcia v menu označená ikonkou v tvare ovládača s časovačom. Kompatibilné fotoaparáty musí mať vstavaný IR prijímač v tele.

Pre vytvorenie snímky je nutné aby IR prijímač nebol zakrytý (napríklad ochranným obalom, rukami alebo veľkým objektívom). Pri fotení musíte mieriť na fotoaparát a smerom na IR senzor (pozor na modely fotoaparátov, ktoré majú senzor len z prednej alebo zadnej strany!). Konkrétne správanie fotoaparátu po stlačení spúšte záleží na tom, v akom režime IR odpaľovanie je (túto funkciu je nutné pred fotením aktivovať na fotoaparáte), ako je nastavenie expozície, stav prepínača AF / MF a podobne. Prakticky sa jedná sa o simuláciu stlačenia a stlačenia spúšte.

Drvivá väčšina zrkadloviek Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta túto funkciu umožňuje a IR diódu má na prednej, prípadne i zadnej časti tela fotoaparátu (tmavo červené sklíčko). Je umiestnené aspoň vpredu, napr. Na "gripe" u bajonetu (napr. Canon 5D MKIII), alebo nad označením modelu fotoaparátu a na zadnej strane u tlačidla LIVE VIEW (napr. Nikon D750).

Ovládanie nahrádza originálne modely ovládanie Canon RC-1 / RC-5 / RC-6, ML-C, Nikon ML-L3, Pentax E / F / WP a Konica Minolta RC-3 a ďalšie. Keďže zoznam kompatibilných modelov nemusí byť kompletný, je kompatibilita s Vašim fotoaparátom určená prítomnosťou IR senzora na fotoaparáte a možnosti zapnutia tejto funkcie v menu fotoaparátu (názov funkcie sa podľa modelu fotoaparátu líšia, väčšinou obsahuje slovo Remote, IR Remote a pod., Diaľkové ovládanie, a pod .).

 

Funkcie tlačidiel diaľkového ovládania:

P - PENTAX

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získania snímok)
W / T - určené pre kompaktné fotoaparáty s elektronickým zoomom, simuluje polovičné stlačenie spúšte fotoaparátu zoom / zaostrenie

Vybrané kompatibilné modely fotoaparátov PENTAX: KM KR K7 K5 KX K100D, K110D, K200D, K10D, K20D.istD / istDS, Optio S / S4 / S4i / S5I / S5N / SV /, Optio750z / 555/550/450/430/330 , EI2000, ist, MZ6, ESPIO, Q

 

N - NIKON (alternatíva k ML-L3)

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získanie snímok)

Použitie: Na fotoaparáte aktivujte v menu bezdrôtové ovládanie (snímanie) pomocou ML-L3 (Ovládanie bude aktívne po dobu 1 min - 15 min podľa nastavenia fotoaparátu).

Vybrané kompatibilné modely NIKON: Väčšina moderných APS-C a fullf rame zrkadloviek Nikon, napr. D750, D500, D5, D600, D610, D5100, D7500 atď.

 

C - CANON (alternatíva RC-6)

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získanie snímok)
(2S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu s oneskorením 2s
(S) (spodné tlačidlo) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu - určené pre kompaktné fotoaparáty s elektronickým zoomom
(W) - zoom - (odzoomovanie)
(T) - zoom + (zazoomovanie)

Vybrané kompatibilné modely CANON: Väčšina moderných APS-C a full frame zrkadloviek Canon, napr. Canon 5D, 5D MKII, 5D MKIII, 5D MKIV, 6D, 6D MKII, 100D, 200D, 70D atď.

 

KM - Konica Minolta

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získanie snímok)
(2S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu s oneskorením 2s

Vhodne pre staršie fotoaparáty Konica Minolta s IR senzorom.

Dodatočné parametre

Kategória: Diaľkové ovládanie
Farba: Čierna
Napájanie: 1× 3V lítiová batéria CR2 (2032)
Pripojenie: Infračervené
Materiál: Plast
Kompatibilita: Fotoaparáty Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta
Obsah balenia: IR Spúšť, batéria
Rozmery: 90x33x5mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: