IR diaľkové ovládanie pre fotoaparáty - Canon, Nikon, Pentax, Minolta

Kód: PRI-OVL-RC-UNI
€6,30
Skladom (> 5 ks)

Univerzálna IR diaľková spúšť pre väčšinu fotoaparátov Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta. Alternatíva niekoľkých originálnych ovládaní v jednom (RC-6, ML-L3 a ďalšie).

Detailné informácie

Podrobný popis

IR diaľková spúšť RC-4 je univerzálny ovládač, ktorý v sebe skrýva hneď štyri typy diaľkových ovládaní. Ovládanie vysiela infračervený signál do fotoaparátu a ten potom automaticky zaostruje a vyhotovuje snímku. Kompatibilitu môžete určiť podľa toho, či Váš fotoaparát umožňuje použitie diaľkovej spúšte (viď menu fotoaparátu alebo manuál). Väčšinou je táto funkcia v menu označená ikonkou v tvare ovládača s časovačom. Kompatibilné fotoaparáty musí mať vstavaný IR prijímač v tele.

Pre vytvorenie snímky je nutné aby IR prijímač nebol zakrytý (napríklad ochranným obalom, rukami alebo veľkým objektívom). Pri fotení musíte mieriť na fotoaparát a smerom na IR senzor (pozor na modely fotoaparátov, ktoré majú senzor len z prednej alebo zadnej strany!). Konkrétne správanie fotoaparátu po stlačení spúšte záleží na tom, v akom režime IR odpaľovanie je (túto funkciu je nutné pred fotením aktivovať na fotoaparáte), ako je nastavenie expozície, stav prepínača AF / MF a podobne. Prakticky sa jedná sa o simuláciu stlačenia a stlačenia spúšte.

Drvivá väčšina zrkadloviek Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta túto funkciu umožňuje a IR diódu má na prednej, prípadne i zadnej časti tela fotoaparátu (tmavo červené sklíčko). Je umiestnené aspoň vpredu, napr. Na "gripe" u bajonetu (napr. Canon 5D MKIII), alebo nad označením modelu fotoaparátu a na zadnej strane u tlačidla LIVE VIEW (napr. Nikon D750).

Ovládanie nahrádza originálne modely ovládanie Canon RC-1 / RC-5 / RC-6, ML-C, Nikon ML-L3, Pentax E / F / WP a Konica Minolta RC-3 a ďalšie. Keďže zoznam kompatibilných modelov nemusí byť kompletný, je kompatibilita s Vašim fotoaparátom určená prítomnosťou IR senzora na fotoaparáte a možnosti zapnutia tejto funkcie v menu fotoaparátu (názov funkcie sa podľa modelu fotoaparátu líšia, väčšinou obsahuje slovo Remote, IR Remote a pod., Diaľkové ovládanie, a pod .).

 

Funkcie tlačidiel diaľkového ovládania:

P - PENTAX

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získania snímok)
W / T - určené pre kompaktné fotoaparáty s elektronickým zoomom, simuluje polovičné stlačenie spúšte fotoaparátu zoom / zaostrenie

Vybrané kompatibilné modely fotoaparátov PENTAX: KM KR K7 K5 KX K100D, K110D, K200D, K10D, K20D.istD / istDS, Optio S / S4 / S4i / S5I / S5N / SV /, Optio750z / 555/550/450/430/330 , EI2000, ist, MZ6, ESPIO, Q

 

N - NIKON (alternatíva k ML-L3)

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získanie snímok)

Použitie: Na fotoaparáte aktivujte v menu bezdrôtové ovládanie (snímanie) pomocou ML-L3 (Ovládanie bude aktívne po dobu 1 min - 15 min podľa nastavenia fotoaparátu).

Vybrané kompatibilné modely NIKON: Väčšina moderných APS-C a fullf rame zrkadloviek Nikon, napr. D750, D500, D5, D600, D610, D5100, D7500 atď.

 

C - CANON (alternatíva RC-6)

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získanie snímok)
(2S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu s oneskorením 2s
(S) (spodné tlačidlo) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu - určené pre kompaktné fotoaparáty s elektronickým zoomom
(W) - zoom - (odzoomovanie)
(T) - zoom + (zazoomovanie)

Vybrané kompatibilné modely CANON: Väčšina moderných APS-C a full frame zrkadloviek Canon, napr. Canon 5D, 5D MKII, 5D MKIII, 5D MKIV, 6D, 6D MKII, 100D, 200D, 70D atď.

 

KM - Konica Minolta

(S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu (zaostrenie a následné získanie snímok)
(2S) - simuluje plné stlačenie spúšte fotoaparátu s oneskorením 2s

Vhodne pre staršie fotoaparáty Konica Minolta s IR senzorom.

Dodatočné parametre

Kategória: Diaľkové ovládanie
Záruka: 24
Hmotnosť: 0.1 kg
Farba: Čierna
Napájanie: 1× 3V lítiová batéria CR2 (2032)
Pripojenie: Infračervené
Materiál: Plast
Kompatibilita: Fotoaparáty Canon, Nikon, Pentax, Konica Minolta
Obsah balenia: IR Spúšť, batéria
Rozmery: 90x33x5mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie