Žeriavový šibeničný statív, boom stand LS10 - 2,3m

Kód: STA-LS-10
€77,24 €64,37 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
30.5.2024

Žeriavový statív boom-stand LS 10 je kvalitný a praktický pomocník pre všetkých audiovizuálnych nadšencov. Tento statív umožňuje stabilné a flexibilné umiestnenie svetla, kamery alebo mikrofónu vďaka výsuvnému ramenu s kĺbom na naklopenie a 4kg protizávažím, ktoré zabránia jeho prevráteniu. S vynikajúcou nosnosťou a jednoduchou manipuláciou je tento statív ideálny pre štúdiovú prácu, streamovanie, nahrávanie podcastov a mnoho ďalších aktivít.

Detailné informácie

Podrobný popis

Žeriavový statív LS 10, patrí do kategórie špecializovaných statívov s výsuvným ramenom, ktoré sú označované aj ako šibeničné statívy alebo boomstandy. Vďaka ramenu sa statív hodí všade tam, kde bežný statív nedosiahne, prekáža, alebo je potrebné dostať svetlo či kameru nad svietený/fotografovaný objekt.

Využitie boomstandu

Statív nájde využitie na uchytenie svetla, ktoré je možné vďaka ramenu dostať nad svietený objekt pod ľubovoľným uhlom, alebo sa naopak so svetlom dostať k zemi. Oceníte ho aj v členitých priestoroch a svietenie napríklad cez kulisy. Boomstandy výborne slúžia aj na uchytenie kamery a fotoaparáty na tzv. topshoty, teda snímanie v uhle 90° voči zemi. Na uchytenie kamery slúži otočný čap, spigot, s 1/4" aj 3/8" závitom. Ten sa na konci ramena upína do viaccestnej hlavy, pomocou ktorej je možné korigovať uhol ramena. Tretie využitie statív nájde ako držiak mikrofónu pri streamoch a hovorených videách. Mikrofón uchytíte rovnako ľahko ako kameru. Vďaka ramenu sa s mikrofónom dostanete tesne nad hovoriaceho človeka a dostanete tak maximálnu kvalitu snímaného zvuku. Statív vám zároveň nebude prekážať v zámere.

Konštrukcia a nosnosť

Statív je celokovový a má širokú základňu, ktorá spolu so 4kg zaisťuje pevnosť a stabilitu aj pri vyosenom ramene. Pokiaľ na boomstand upevňujete ťažšiu techniku, ako je svetlo s väčším softboxom alebo beauty dishom, odporúčame prikúpiť ďalší sandbag alebo kotúčové závažie. Nosnosť statívu je dostatočná na to, aby uniesol bežné štúdiové blesky a LED svetlá vrátane nasadených modifikátorov.

Konštrukčné vlastnosti:

  • Minimálna šírka rúrok: 25mm
  • Maximálna šírka rúrok: 40mm
  • Odporúčané maximálne zaťaženie: 6 kg
  • Maximálna výška statívu: 2,6 m
  • Maximálna stabilná výška statívu je 2,3 m
  • Maximálna dĺžka výsuvného ramena: 2,3 m
  • Hmotnosť statívu: 9,5 kg vr. závažie
  • Hmotnosť závažia: 4 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Boomstandy a ramená
Min. šírka trubiek: 25 mm
Max. šírka trubiek: 40 mm
Doporučené max. zaťaženie: 6 kg
Váha protizávažia: 4 kg
Hmotnosť statívu: 9,5 kg vč. závažia
Max. dĺžka výsuvného ramena: 2,3 m
Max. výška: 2,6 m
Obsah balenia: Statív, závažie, spigot

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: