2x Daylight GD-90cm, trvalé svetlo 4x70W

Kód: SAD-SVE-G804D-2-2
€295,18 –13 %
TAS GD 2022 2 90cm
€295,18 –13 % €256,47
Skladom (>5 ks)

Sada 2x Daylight GD90 - kompletné trvalé svetlá obsahujúce softboxy 90 cm, statívy, prívodné káble a žiarovky 70W. Svetelný výkon 1920W.

Detailné informácie

Podrobný popis


2x
 Žiarovkové Daylight svetlo 
GD90 4x 70W žiarovka + 2,2 m statív + polstrovaná prepravná taška

Žiarovkové svetlá sú veľmi obľúbené pre jednoduchosť, ich použitie, skladnosť, nízku cenu a hlavne pre ich lichotivé mäkké svetlo, o ktoré sa postarajú špirálové fotografické žiarovky , kombinované s bielym difúznym plátnom a uzavretým softboxom so striebornou odrazovou plochou. Svetlá GD poskytujú dostatok výkonu na akúkoľvek fotografickú disciplínu a využijú ich ako fotografovia tak aj video makeri . Tieto svetlá sú skvelou voľbou pre svietenie portrétov, newborn fotografií, produktov, natáčanie rozhovorov alebo Vlog. Hodia sa aj ako svetlá pre YouTuberov.

Softbox s tvarom typu Octagon, poskytuje prirodzenejšie a rozptýlenejšie svetlo ako  obdĺžnikový softbox a je tou najlepšou voľbou pre fotenie alebo natáčanie ľudí, nakoľko okrem príjemného svetla vytvára aj efektné odlesky v očiach. Octagon však nájde využitie aj u produktových fotografií a všade tam, kde chcete simulovať denné svetlo.

Výkon svetla

Každé svetlo zo sady je dodávané so štyrmi fluorescenčnými fotografickými žiarovkami, každú s príkonom 70 W, svetelným tokom 3250 lm a štandardnou päticou E27. Svetelný výkon jednej žiarovky je porovnateľný s 350 W halogénovou žiarovkou. Štandardne môžete žiarovky rozsvecovať po pároch pomocou dvoch vypínačov, nie je však nutné všetky pätice žiarovkami obsadzovať. 

Dodávané fotografické žiarovky majú vysokú kvalitu a produkujú biele denné svetlo s farebnou teplotou 5400 K. V porovnaní s tradičnými zdrojmi u nich nedochádza k farebnému posunu a vďaka tomu nie sú farby pri fotení alebo natáčaní skreslené.

Žiarovky vo svetle môžete nahradiť za iný ľubovoľný typ fotografickej žiarovky s päticou E27 . 

Konštrukcia svetla

Softbox svetiel GD sa skladá z prútov, ktoré sa uchytia priamo do hlavy svetla (svetlo sa dodáva rozložené). Softbox je vyrobený z pevného a kvalitného materiálu so striebornou vnútornou odrazovou vrstvou, ktorá sa postará o  maximálny svetelný výstup . Difúzne plátno softboxu je čisto biele a odolné proti UV žiareniu. Plátno je odnímateľné a jeho odstránením je možné zvýšiť výkon aj tvrdosť svetla. Softbox nie je vymeniteľný a uchytáva sa priamo do svetla (Svetlá s vymeniteľnými modifikátormi svetla nájdete v kategórii LED svetlá s bajonetom ) Celé svetlo je vybavené naklápateľným držiakom so štandardnou päticou pre uchytenie na ľubovoľný štúdiový statív.   

Tieto žiarovkové svetlá sú dodávané vrátane ľahkých hliníkových statívov s variabilnou maximálnou výškou 
2,2 metra. Ide tak o kompletné svetlá, ktoré stačí zložiť a zapojiť do zásuvky. Sada dvoch svetiel Vám zaručí najlepší výsledok, minimalizuje tvorbu tvrdých tieňov a umožňuje tak docielenie lichotivých portrétov ako aj  profesionálne vyzerajúcich produktových fotografií. Rozložené svetlá a ďalšie príslušenstvo môžete ľahko prepravovať v polstrovanej taške, ktorá je súčasťou setu.

Dodatočné parametre

Kategória: DayLight svetlá
Farebná teplota: 5500K
Napájanie: Zo siete
Rozmer difúzneho plátna softboxu: 90 cm
Hĺbka softboxu: cca 50cm
Počet žiaroviek (1 svetlo): 4 ks
Módy svietenia: 2x vypínač pre 2 žiarovky (možnosť použiť aj jednu žiarovku)
Napájanie: 230V
Pätica pre žiarovky: E27 (štandardný závit pre žiarovky)
Rozmer prepravnej tašky: 90x23x30 cm
Max. výška (statív): 2,2 m
Min. výška statívu: 75 cm
Nosnosť: 10 kg
Priemer základne statívu: 3 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: