Daylight GD-90cm, trvalé svetlo 4x70W

Kód: SVE-G804D-2-1
€128,30 –9 % €115,86 €96,55 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Daylight GD90 - kompletné trvalé svetlo obsahujúce soft box 90 cm, statív, prívodný kábel a 4x žiarovku 70W. Svetelný výkon 960W.

Detailné informácie

Podrobný popis

Žiarovkové Daylight svetlo GD90 4x 70W žiarovka + 2,2 m statív

Žiarovkové svetlá sú veľmi obľúbené pre jednoduchosť ich použitie, skladnosť, nízku cenu a hlavne pre ich lichotivé mäkké svetlo, o ktorej sa starajú špirálové fotografické žiarovky , kombinované s bielym difúznym plátnom a uzavretým soft boxom so striebornou odrazovou plochou. Svetlá GD poskytujú dostatok výkonu na akúkoľvek fotografickú disciplínu a  využijú ich ako fotografi, tak videomakeri . Tieto svetlá sú skvelou voľbou pre svietenie portrétov, newborn fotografií, produktov, natáčanie rozhovorov alebo Vlog a hodia sa aj ako svetlá pre YouTuberov.

Soft box s tvarom typu Octagon poskytuje prirodzenejšie a rozptýlenejšie svetlo, ako obdĺžnikový soft box a je tou najlepšou voľbou pre fotenie alebo natáčanie ľudí, pretože okrem príjemného svetla vytvára aj efektné odlesky v očiach. Octagon však nájde využitie aj u produktových fotografií a všade tam, kde chcete simulovať denné svetlo.

Výkon svetla

Svetlo je dodávané so štyrmi fluorescenčnými fotografickými žiarovkami, každú s príkonom 70 W, svetelným tokom 3250 lm a štandardnou päticou E27. Svetelný výkon jednej žiarovky je porovnateľný s 350 W halogénovou žiarovkou. Štandardne možno žiarovky rozsvecovať po pároch pomocou dvoch vypínačov, nie je však nutné všetky pätice žiarovkami obsadzovať. 

Dodávané fotografické žiarovky majú vysokú kvalitu a produkujú biele denné svetlo s farebnou teplotou 5400 K. V porovnaní s tradičnými zdrojmi u nich nedochádza k farebnému posunu a vďaka tomu nie sú farby pri fotení alebo natáčaní skreslené.

Žiarovky vo svetle možno nahradiť za iný ľubovoľný typ fotografickej žiarovky s päticou E27 . 

Konštrukcia svetla

Soft box svetiel GD sa skladá z prútov, ktoré sa uchytia priamo do hlavy svetla (svetlo sa dodáva rozložené). Soft box je vyrobený z pevného a kvalitného materiálu so striebornou vnútornou odrazovou vrstvou, ktorá sa postará o  maximálny svetelný výstup . Difúzne plátno soft boxu je čisto biele a odolné proti UV žiareniu. Plátno je odnímateľné a jeho odstránením je možné zvýšiť výkon i tvrdosť svetla. Soft box nie je vymeniteľný a uchytáva sa priamo do svetla (Svetlá s vymeniteľnými modifikátormi svetla nájdete v kategórii LED svetlá s bajonetom ) Celé svetlo je vybavené naklápateľným držiakom so štandardnou päticou pre uchytenie na ľubovoľný štúdiový statív.   

Toto žiarovkové svetlo je dodávané vrátane ľahkého hliníkového statívu s variabilnou maximálnou výškou 
2,2 metra. Ide tak o kompletné svetlo, ktoré stačí zložiť a zapojiť do zásuvky. Pre najlepší výsledok vždy odporúčame použiť aspoň dve svetlá, aby ste minimalizovali tvorbu tvrdých tieňov a docielili tak lichotivých portrétov aj profesionálne vyzerajúcich produktových fotografií. Set dvoch GD90 nájdete tu .

Dodatočné parametre

Kategória: DayLight svetlá
Farebná teplota: 5500K
Napájanie: Zo siete
Rozmer difúzneho plátna softboxu: 90cm
Hĺbka softboxu: cca 50cm
Počet žiaroviek (1 svetlo): 4 ks
Módy svietenia: 2x vypínač pre 2 žiarovky (možno použiť aj jednu žiarovku)
Napájanie: 230V
Pätica pre žiarovky: E27 (štandardný závit pre žiarovky)
Max. výška statívu: 2,2 m
Min. výška statívu: 75 cm
Nosnosť statívu: 10 kg
Priemer základne statívu: 3 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: