Doska na vyváženie bielej farby so zaostrovacím terčom

Kód: PRI-VYVAZ-DESKA
€13,73 €11,44 bez DPH
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Obojstranná skladacia doska na vyváženie bielej farby so zaostrovacím terčom slúži na správne nastavenie vyváženia bielej farby vo vašom fotoaparáte. Terč na 18% šedej ploche pomáha fotoaparátu zaostriť pri fotografovaní jednoliatych plôch a špecifických miest.

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto kalibračná doska s čisto bielou a 18% šedou plochou na druhej strane je vhodná na jednoduchšie manuálne vyváženie bielej pri fotografovaní - tzv. custom white balance.

Postup je taký, že pri fotení sa v konkrétnej scéne vyfotí model alebo modelka s doskou v ruke, prípadne dosku umiestnite k fotografovanému produktu. Táto fotografia je potom referenčná pre nastavenie správnej expozície a vyváženie bielej pre všetky ďalšie fotografie v danej scéne. Tým je dosiahnuté veľmi presné a jednotné podanie farieb v celej sade fotografií. Terč pomáha fotoaparátu ľahšie zaostriť.

Pre maximálne využitie tejto pomôcky je vhodné fotiť v bezstratovom formáte (RAW), samotné vyváženie sa vykonáva až po fotení v programe na úpravu fotografií (Photoshop, Lightroom a pod.).

Vyvažovacie karty sú dôležité pre módnu a produktovú fotografiu a fotenie oblečenia, ale hodia sa aj pre klasický portrét.

Dodatočné parametre

Kategória: Fotografické pozadia
Rozmery: 32x30 cm
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: