Newborn kit - set svetla, riadiacej jednotky, statívu a 170cm dáždnika

Kód: SAD-BLE-NEWBORN
€702,01 €585,01 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Kompletný set pre fotografovanie newborn obsahujúci najpoužívanejšie vybavenie pre tento typ fotografie. Newborn kit obsahuje zábleskové svetlo Jinbei HD 400 PRO s HSS, riadiacu jednotku, veľký dáždnik na zmäkčenie svetla a vysoký statív s pákovou brzdou. Tento set veľmi dobre poslúži aj na fotografovanie portrétov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo je newborn fotografie?

Newborn fotografia je označenie pre fotografovanie bábätiek do 14. dňa veku, počas ktorých si bábätká pamätajú prirodzenú polohu počas tehotenstva, ktorá je im príjemná a dajú sa ľahko polohovať. 

 

Ako fotiť newborn?

Okrem niekoľkých rekvizít, tepla a pár hodín času je základom prirodzené mäkké svetlo bez výrazných tieňov a ostrých hrán, ktoré by pôsobili agresívne a nelichotivo. Na nasvietenie newborn fotografie sa používa iba jeden zdroj svetla s čo najväčším modifikátorom. Svietenie bábätka je najlepšie zhora od hlavičky. Výkon svetla býva nastavený na nižšie hodnoty a záblesky trvajú rádovo v milisekúnd. Nemusíte sa teda báť budenia bábätka ani toho, že by mu svetlo akokoľvek vadilo.

Tip: Pred začiatkom fotenia miestnosť poriadne vykúrte a bábätko nakŕmte. Nebude sa vám prebúdzať a plakať.

 

Zdroj svetla

Na nasvietenie newborn fotografie sa používa zábleskové svetlo. To zaistí rovnaké svetelné podmienky po celú dobu fotenia a odstráni aj farebný posun, ktorý by vznikal pri využití bežného denného svetla. Fotografie bábätiek sa robia s minimálnou hĺbkou ostrosti. Kvôli tomu je potrebné mať blesk s HSS – vysokorýchlostnou synchronizáciou, ktorá vám dovolí nastaviť ľubovoľne rýchly čas uzávierky, a fotografiu, ktorá by bola vďaka nízkej clone presvietená, stmaviť vyšším časom. Ten býva pri bežných bleskoch limitovaný na 1/250s, pri bleskoch s HSS môžete využiť až 1/8000s, teda maximum, ktoré váš fotoaparát dokáže.

Podrobný popis a parametre pre MSN 400 PRO nájdete tu.

 

Synchronizácia s fotoaparátom

O synchronizáciu blesku s fotoaparátom sa v tomto sete stará riadiaca jednotka TR Q7. Tá je multi-brandová a je možné ju použiť s ľubovoľným fotoaparátom značiek Canon, Nikon, Sony, Fuji, Olympus, Leica a Panasonic Lumix. Jednotka podporuje manuálne nastavenie aj HSS režim. Benefitom je aj možnosť plného ovládania blesku priamo z fotoaparátu, bez nutnosti k blesku chodiť. Ak používate fotoaparát značky Sony, je potrebné dokúpiť túto redukciu z Hot-shoe na Mi-shoe.

Podrobný popis a parametre pre TR Q7 nájdete tu.

 

Zmäkčenie svetla

Na zmäkčenie svetla sa používa veľký dáždnik s bielou difúznou plochou. Fotografický dáždnik produkuje odrazené svetlo, ktoré perfektne vyplní celú jeho plochu. Biela priepustná látka svetlo zmäkčí a rovnomerne rozleje do strán. To je potom krásne prirodzené, jemné a fotografiu dodáva typickú atmosféru.

Podrobný popis a parametre pre 170cm fotografický dáždnik nájdete tu.

 

Statív s veľkým rozsahom

Aj statív je dôležitý prvok a je vybraný tak, aby zaistil nielen veľký výškový rozsah ale aj bezpečnosť. Statív je pevný so širokou základňou, vďaka ktorej ho nemožno prevrhnúť. Konštrukcia je urobená tak, aby ste sa so svetlom dostali až na zem. Jednoduchej manipulácii napomáha páková brzda, vďaka ktorej svetlo s dáždnikom zaaretujete v ľubovoľnej výške.

Podrobný popis a parametre pre statív s pákovou brzdou nájdete tu.

Dodatočné parametre

Kategória: Ateliérové fotografie
Priemer dáždnika: 170 cm
Výška statívu: 35 - 220 cm
Výkon blesku: 400 Ws
HSS: Áno
Kompatibilita: Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Leica, Olympus, Panasonic Lumix
Obsah balenia: Blesk MSN 400 PRO, riadiaca jednotka TR Q7, 170cm dáždnik, statív s pákovou brzdou

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: