Externý systémový blesk YONGNUO YN320EX Sony, GN31

Kód: YN-320-EX-SONY
Akcia
Značka: YONGNUO
€156,62 –18 % €128,30 €106,92 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Kompaktný model externého blesku s automatickým nastavením výkonu (TTL Sony), vysokorýchlostnou synchronizáciou HSS pri použití na fotoaparáte a širokými možnosťami diaľkového bezdrôtového ovládania a odpaľovanie pomocou vstavaných prijímačov radu 560.

Detailné informácie

Podrobný popis

Univerzálny systémový blesk YN320 výrobcu YONGNUO je kompaktný model z profesionálnej rady bleskov pre fotoaparáty Sony s možnosťou bezdrôtového ovládania a odpaľovanie a prehľadným podsvieteným displejom. Možno ho používať s drvivou väčšinou fotoaparátov Sony, ktoré sú vybavené špeciálnou päticou típí MI shoe. Blesk je možné nasadiť do sánok fotoaparátu alebo ho možno používať externe. Pri použití blesku mimo fotoaparátu je nutné buď dokúpiť odpaľovač alebo využiť odpaľovanie pomocou IR diódy (je potrebné použiť ďalší blesk - napr. Integrovaný blesk fotoaparátu). K blesku je dodávaný praktický prepravný obal a plastový stojan. Na napájanie blesku použite 2x nabíjacie AA batériu, nepoužívajte alkalické batérie. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Blesk YN320 podporuje funkcie TTL a HSS len pri použití priamo v pätici fotoaparátu. Pri použití blesku mimo fotoaparátu tieto funkcie nemožno využiť, je nutné nastaviť režim M a výkon nastavovať manuálne buď priamo na blesku alebo na odpaľovači (nastavenie odpaľovača prepíše nastavenie blesku).

Rad bleskov YN320 je špecifický rozšírenými možnosťami odpaľovania pomocou vstavaných prijímačov. Rad YN320 je možné odpaľovať či nastavovať pomocou odpaľovačov typu RF-602, RF-603 a riadiacou jednotkou YN560-TX (II) a navyše ho môžete priamo ovládať a nastavovať aj ďalšie blesky YN560 (III, IV, Li), YN720, YN660, YN860Li. Blesky možno spravovať v troch skupinách (A-F) a šestnástich komunikačných kanáloch. Pre odpaľovanie stačí iba jeden vybraný odpaľovač a ľubovoľný počet bleskov. Navyše, ak necháte jeden blesk z celej skupiny použitých bleskov na fotoaparáte, virtuálne nepotrebujete pre ďalšie blesky žiadny odpaľovač a vystačíte si na fotenie iba s dvomi alebo viacerými bleskami.

Použitie blesku priamo na fotoaparáte je veľmi jednoduché - stačí zvoliť TTL (automatické nastavenie výkonu) alebo M mód (manuálne nastavenie výkonu) a môžete fotografovať - ​​Váš fotoaparát zaistí synchronizáciu záblesku automaticky. Blesk je vybavený vysokorýchlostnou synchronizáciou, preto pri použití na kompatibilnom fotoaparáte nie je najkratší odporúčaný synchronizačný čas uzávierky obmedzený a možno nastaviť až 1/8000s. Pri použití blesku mimo fotoaparát je 1/160 s.

Hlavné výhody:

 • Prehľadný, podsvietený digitálny displej
 • Vysoké smerné číslo pri zachovaní malých rozmerov (GN 31 pri ISO 100, 105 mm)
 • Režimy TTL, M a stroboskopický režim MULTI
 • Režim bezdrôtového ovládania MASTER (blesk riadiaca jednotka) a SLAVE (podriadený blesk)
 • Blesk umožňuje prístup k pokročilým nastavením jeho funkcií cez voľbu (Fn)
 • Automatické ukladanie nastavenie blesku
 • Voliteľná zvuková signalizácia nabitia
 • Možnosť manuálneho nastavenia výkonu, funkcia S1 a S2 pre odpaľovanie zábleskom od iného blesku
 • Synchronizácia na druhú lamelu
 • Možnosť update firmware pomocou konektora na tele blesku
 • Zoom pre zmenu ohniskovej vzdialenosti výbojky 14 - 105 mm
 • Ochrana proti prehriatiu, vylepšený nastaviteľný úsporný mód

  

Kompatibilita blesku:

Vybrané kompatibilné modely: A7 (I-III), A7R (I-III), A6000, A6100, A6300, A6500, A58, A9, A77II, RX10 a ďalšie modely s päticou MI shoe

Kompatibilita externého blesku s fotoaparátom a odpaľovačom je daná typom pätice a vstavanými prijímačmi blesku. Blesk je určený pre použitie v päticiach typu MI shoe. Pre iné pätice je nutné zaistiť kompatibilitu špeciálnou redukciou. Pre zachovanie funkcie prenosu TTL logiky a vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS aj pri použití blesku mimo telo fotoaparátu je nutné zvoliť odpaľovač, ktorý TTL logiku a HSS podporuje. Pokiaľ odpaľovač prenos TTL nepodporuje, bude blesk fungovať len v móde manuálneho nastavenia výkonu so štandardnou maximálnou rýchlosťou synchronizácie 1/160 s.

Funkcia automatického nastavenia výkonu blesku (TTL) je možné využiť len pri fotoaparátoch značky Sony. 

Dodatočné parametre

Kategória: Externé blesky pre Sony
Smerné číslo GN: 31
Farebná teplota: 5 600 K
Módy: TTL, Manuálna, Multi
Podpora TTL logiky: Áno (SONY)
Vysokorýchlostná synchronizácia: Áno
Odpaľovanie pomocou IR diódy: Áno
Externé napájanie: Nie
Synchronizačný módy: Synchronizácia na prvú a druhú lamelu, FEC, FEB, FEL, HSS
Bezdrôtové odpaľovanie blesku: Rádiovo Master / Slave na 100m, IR dióda s detekciou záblesku, synchronizačný konektor jack 3,5 mm
Počet zábleskov: 100 až 1500 (v závislosti od nastavenia blesku a batériách)
Nastavenie výkonu: 1/128 - 1/1
Rýchlosť záblesku: 1/300 s - 1/20000 s (podľa nastavenia sily blesku)
Zoom: Automatický/manuální, 14/24 - 105 mm
Napájanie: 2x AA batérie
Čas nabíjania: 0,1 s - 2 s
Vertikálny uhol natočenia: -7 až 90 stupňov
Horizontálny uhol natočenia: 270 stupňov
Update firmware: Áno
Rozmer: 40x65x154 mm
Hmotnosť blesku: 225 g (bez batérií)
Obsah balenia: Blesk, ochranné puzdro, stojan, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: