Žeriavový šibeničný statív, boom stand LS 09 - 3 m

Kód: STA-LS-09
€70,80 €59 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Žeriavový statív boom-stand LS 09 je kvalitný a praktický pomocník pre všetkých audiovizuálnych nadšencov. Tento statív umožňuje stabilné a flexibilné umiestnenie menšieho svetla, kamery alebo mikrofónu vďaka výsuvnému ramenu s kĺbom na naklopenie a sandbagom na zvýšenie stability. S vynikajúcou nosnosťou a jednoduchou manipuláciou je tento statív ideálny pre štúdiovú prácu, streamovanie, nahrávanie podcastov a mnoho ďalších aktivít.

Detailné informácie

Podrobný popis

LS 09 je konštrukčne totožný ako LS 10, ale dodávame ho bez závažia, ktoré na uchytenie ľahšej techniky ako sú mikrofóny, menšie kamery alebo malé svetlá nie je potrebné. Žeriavový statív LS 09, patrí do kategórie špecializovaných statívov s výsuvným ramenom, ktoré sú označované aj ako šibeničné statívy alebo boomstandy. Vďaka ramenu sa statív hodí všade tam, kde bežný statív nedosiahne, prekáža, alebo je potrebné dostať svetlo či kameru nad svietený/fotografovaný objekt.

Využitie boomstandu

Statív nájde využitie na uchytenie menšieho svetla, ktoré je možné vďaka ramenu dostať nad svietený objekt pod ľubovoľným uhlom, alebo sa naopak so svetlom dostať k zemi. Oceníte ho aj v členitých priestoroch a svietenie napríklad cez kulisy. Boomstandy výborne slúžia aj na uchytenie kamery a fotoaparáty na tzv. topshoty, teda snímanie v uhle 90° voči zemi. Na uchytenie kamery slúži otočný čap, spigot, s 1/4" aj 3/8" závitom. Ten sa na konci ramena upína do viaccestnej hlavy, pomocou ktorej je možné korigovať uhol ramena. Tretie využitie statív nájde ako držiak mikrofónu pri streamoch a hovorených videách. Mikrofón uchytíte rovnako ľahko ako kameru. Vďaka ramenu sa s mikrofónom dostanete tesne nad hovoriaceho človeka a dostanete tak maximálnu kvalitu snímaného zvuku. Statív vám zároveň nebude prekážať v zámere.

Boom-stand_rozmery_

Konštrukcia a nosnosť

Statív je celokovový a má širokú základňu, ktorá zaisťuje dostatočnú stabilitu aj pri vyosenom ramene. Pokiaľ na boomstand upevňujete ťažšiu techniku, ako je svetlo s väčším softboxom alebo beauty dishom, odporúčame použiť sandbag, ktorý je dodávaný spoločne so statívom. Môžete si tiež prikúpiť ďalšísandbag alebo kotúčové závažie. Nosnosť statívu je dostatočná na to, aby uniesol bežné štúdiové blesky a LED svetlá vrátane nasadených modifikátorov.

Dodatočné parametre

Kategória: Boomstandy a ramená
Typ statívu: Boomstand
(A) Dosiahnuteľná výška s ramenom: 300 cm
(B) Výška statívu (bez ramena): 100 - 175 cm
(C) Dĺžka ramena: 117 - 220 cm
(D) Priemer rozloženej základne: 100 cm
(E) Priemer stredovej tyče: 3,5 cm
Odporúčané max. zaťaženie: 6 kg
? Odnímateľné rameno: Áno*
Zakončenie statívu: Krížová hlava s vyberateľným spigotom
? Hmotnosť dodávaného protizávažia: 0 kg*
Hmotnosť statívu: 6 kg
Vhodné pre: Externé blesky, mikrofóny, ľahké štúdiové blesky a LED svetlá do 400Ws/100W, odrazné/difúzne panely
Obsah balenia: Statív, sandbag, spigot

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: