Objektív Tamron 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD pre Sony FE

Kód: OBJ-TAMRON-S-A057S
Akcia
Značka: TAMRON
€1 673,06 –10 %
objektiv tamron 150 500mm f 5 6 7 di iii vc vxd pro sony fe image1 big ies13615529
€1 673,06 –10 % €1 501,42 €1 251,18 bez DPH
Do týždňa
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

Prvý objektív Tamron pre full-frame bezzrkadlové fotoaparáty, ktorý dosahuje ohniskovú vzdialenosť 500 mm. Objektív je stále dostatočne kompaktný na pohodlné fotografovanie z ruky aj pri 500 mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Objektív Tamron 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD pre Sony FE je prvý objektív Tamron pre full-frame bezzrkadlové fotoaparáty, ktorý dosahuje ohniskovú vzdialenosť 500 mm. Objektív je stále dostatočne kompaktný na pohodlné fotografovanie z ruky aj pri 500 mm.

Tento objektív umožňuje používateľom vychutnať si neformálne fotografovanie so stabilným výkonom a vysokou kvalitou obrazu v oblasti ultra teleobjektívu, kde kedysi konvenčná múdrosť diktovala statív. Pre podporu fotografovania v ruke je nový zoom vybavený VXD (Voice-coil eXtreme-Torque Drive), mechanizmom lineárneho zaostrovania, ktorý poskytuje vynikajúcu tichosť a agilný výkon, a vlastným mechanizmom VC (Vibration Compensation) spoločnosti TAMRON pre stabilizáciu obrazu na vysokej úrovni. Na konci 150 mm ponúka objektív minimálnu vzdialenosť objektu MOD 0,6 m (23,6 palca) pre výkonné a dramatické detailné zábery.

500mm objektív na fotenie v ruke, ktorý sa vzpiera konvenčnej múdrosti

150–500 mm F5-6,7 je len 209,6 mm (8,3 palca) dlhý s maximálnym diametrom 93 mm, neuveriteľne kompaktná veľkosť pre ultra teleobjektív triedy 500 mm pre full-frame bezzrkadlové kamery. Aj keď je objektív rozšírený na teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm, je stále pozoruhodne kompaktný s iba 283 mm (11,1 palca). Objektív zväčšuje od 150 mm do 500 mm otáčaním krúžku zoomu v oblúku iba 75° - menej ako o štvrtinu otáčky. Táto funkcia umožňuje rýchle prispôsobenie požadovanému uhlu pohľadu s minimálnym pohybom, vyhýba sa zmeškaným príležitostiam a uľahčuje intuitívnu kompozíciu. TAMRON je preslávený mechanizmom VC, ktorý pri držaní v ruke výrazne redukuje chvenie fotoaparátu.

* Pre bezzrkadlový formát APS-C: približný rozsah priblíženia približne 225-750 mm.

Úžasná vysoká kvalita obrazu napriek svojej kompaktnej veľkosti

Optická konštrukcia obsahuje 25 prvkov v 16 skupinách. Veľkorysé a efektívne využitie špeciálnych prvkov objektívu vrátane jedného XLD (eXtra Low Dispersion) a piatich LD (Low Dispersion) a dvoch hybridných asférických prvkov objektívu dôkladne riadi aberácie vrátane axiálnych chromatických aberácií. Tento ultra teleobjektív so zoomom 150-500 mm F5-6,7 je navrhnutý a vyrobený so silným dôrazom na kompaktnú veľkosť a použiteľnosť bez kompromisov v kvalite obrazu, aby si používatelia mohli užívať výnimočne vysokú rozlišovaciu schopnosť v celom obraze.

 

AF motor VXD poskytuje vysokú rýchlosť, vysokú presnosť a vynikajúcu tichosť

Objektív 150-500 mm F5-6,7 má rovnako vysoko cenený mechanizmus ostrenia lineárneho motora VXD, ktorý bol prvýkrát predstavený v 70-180 mm F/2,8 Di III VXD (model A056). VXD poskytuje extrémne rýchly a vysoko presný pohyb a zaisťuje mimoriadne citlivý výkon. Dokonca aj pri fotografovaní na ultra teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm, 150 – 500 mm F5-6,7 poskytuje rýchle, pohodlné a presné zaostrenie na všetky vzdialenosti fotografovania, z blízka do diaľky.

Sledovanie zaostreného objektu bolo výrazne vylepšené, aby sa uľahčilo zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad športových podujatí, vtákov a leteckej fotografie. Tým je zaistené, že tieto dramatické, akčné okamihy nikdy nezmeškáte, či už zhotovujete statické fotografie alebo videá. Navyše lineárny motor tiež znižuje hluk a vibrácie pohonuprodukované počas zaostrovania (v porovnaní s konvenčným pohonným systémom), takže je ideálny na fotografovanie statických fotografií i videa v prostredí s nízkym šumom.

Uznávaná kompenzácia vibrácií TAMRON poskytuje vynikajúcu stabilizáciu obrazu

Tenký, kompaktný 150-500 mm F5-6,7 je vybavený VC mechanizmom TAMRON. Objektív je vybavený prepínačom režimu VC s tromi nastaveniami (Režim 1: Štandardné, Režim 2: Exkluzívne pre Panning a Režim 3: Priorita rámovania), takže je možné vyvolať ideálny režim VC, ktorý zodpovedá podmienkam snímania. Táto funkcia poskytuje vynikajúci výkon stabilizácie obrazu a umožňuje efektívne zníženie rozmazania obrazu spôsobeného chvením fotoaparátu.

Vzrušujúci teleobjektív zaostruje čo najbližšie 0,6 m (23,6 palca)

Objektív 150-500 mm F5-6,7 pre ultra teleobjektív ponúka vynikajúce možnosti fotografovania zblízka. MOD je 0,6 m (23,6 palca) na konci 150 mm a 1,8 m (70,9 palca) na konci teleobjektívu 500 mm. Maximálny pomer zväčšenia pri 150 mm je výnimočne vysoký pri pomere 1:3,1. Užívatelia môžu zhotovovať telefoto-makro fotografie predmetov, vrátane kvetov a hmyzu, pri zachovaní primeranej vzdialenosti snímania - bližšie, než je možné u bežných objektívov so zoomom s ultra teleobjektívom. 

Hlavné prednosti

Objektív je stále dostatočne kompaktný na pohodlné fotografovanie z ruky aj pri 500 mm.
Je vybavený VXD (Voice-coil eXtreme-Torque Drive), mechanizmom lineárneho zaostrovania, ktorý poskytuje vynikajúcu tichosť a agilný výkon a mechanizmom VC pre stabilizáciu obrazu na vysokej úrovni.
Neuveriteľne kompaktná veľkosť pre ultra teleobjektív triedy 500 mm
AF motor VXD pre vysokú rýchlosť, vysokú presnosť a vynikajúcu tichosť
Výrazne zlepšená funkcia sledovania zaostreného objektu
Ďalšie funkcie pre väčšie pohodlie

Ďalšie funkcie pre väčšie pohodlie

Arca-Swiss kompatibilný statívový držiak s otvormi na pripevnenie popruhu v cene
Slnečná clona s pružnou ochrannou prednou časťou
Nový design prepínača pre lepšiu funkčnosť
Mechanizmus FLEX ZOOM LOCK pre podporu väčšej použiteľnosti
Obliečka BBAR-G2 minimalizuje výskyt odrazov a duchov. Konštrukcia odolná proti vlhkosti a fluórovaný povlak poskytujú ďalšiu ochranu. Objektív je kompatibilný s mnohými funkciami špecifickými pre fotoaparát, vrátane Fast Hybrid AF a Eye AF.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Sony
Hmotnosť: 1725 g
Svetelnosť: F/5-6.7
Bajonet: Sony E
Optická stabilizácia: Áno
Priemer závitu filtra: 82 mm
Konštrukcia - počet skupín: 16
Konštrukcia - počet členov: 25
Min. zaostriteľná vzdialenosť: 60 cm
Najvyššie clonové číslo: F22
Ostrenie: Automatické (AF)
Min. ohnisková vzdialenosť: 150 mm
Max. ohnisková vzdialenosť: 500 mm
Kategória objektívu: Teleobjektívy
Objektív pre formát: Full frame
Dĺžka objektívu: 210 mm
Počet lamiel clony: 7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: