Objektív Tamron 70-180mm F/2.8 Di III VXD pre Sony FE

Kód: OBJ-TAMRON-S-A056SF
€1 372,69 €1 143,91 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Objektív Tamron 70-180mm F/2.8 Di III VXD je svetelný telezoom určený pre Sony-E full-frame bezzrkadlovky. Tento model sa vyznačuje nízkou váhou a kompaktnosťou s priemerom filtra 67 mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Objektív Tamron 70-180mm F/2.8 Di III VXD je svetelný telezoom určený pre Sony-E full-frame bezzrkadlovky. Tento model sa vyznačuje nízkou váhou a kompaktnosťou s priemerom filtra 67 mm, rovnako ako u ostatných top modelov 17-28mm F/2.8 a 28-75mm F/2.8.

Optická konštrukcia objektívu je tvorená niekoľkými špeciálne umiestnenými optickými členmi, ktoré sa podieľajú na mimoriadnych optických vlastnostiach objektívu. Všestrannosť objektívu dokazuje aj minimálna zaostriteľná vzdialenosť (MOD), ktorá je u tohto modelu 85 cm . Tamron stavil všetko na novo vyvinutý systém ostrenia s motorom VXD, ktorý je tichší a rýchlejší ako kedykoľvek predtým a produkuje krásne čisté a ostré obrázky. Nechýba ani odolná konštrukcia proti prachu a vlhku s fluórovým povrchom. Model A056 je plne kompatibilný s najrôznejšími doplnkovými funkciami fotoaparátu SONY, ako napr. Fast Hybrid AF alebo Eye AF as heslom 'tvoríme svetelné telezoomy užívateľsky dostupné', skvele dopĺňa už veľmi úspešné modely 17-28mm Fú2.8 a 28-75mm F/2.8.

Kompaktná veľkosť rozširuje využitie bezzrkadloviek

Skutočný obdiv si zaslúži vývoj a užitočnosť tohto modelu. Vývojári skĺbili extrémne nízku váhu a kompaktnosťpri zachovaní vysokej svetelnosti F/2.8 naprieč celému ohnisku. Tamron týmto modelom nastavil štandardy veľmi vysoko a ukazuje smer digitálnej fotografie.

Novo vyvinutý VXD mechanizmus ostriaceho motora

Tamron pre tento model špeciálne vyvinul svoj prvý lineárny AF pohon ostriaceho mechanizmu , ktorý nazval VXD . Je rýchlejší ako inokedy s presnosťou do 0,005 mm, čo je jedna desatina šírky ľudského vlasu. Tieto vlastnosti zaisťujú nevídane rýchly a presný výkon autofokusu (AF), ktorý dopĺňa tzv. 'plávajúci' systém, tvorený dvoma VXD jednotkami a zaisťujúci čisté a ostré snímky za veľmi tichého chodu. Tento vylepšený AF umožňuje fotografom a filmárom trackovať a zaznamenávať pohyby objektu a dopriať si tak tiché a ničím nerušené snímanie.

Mimoriadny dizajn pre nekompromisnú obrazovú kvalitu

Tamron 70-180mm F/2.8 je tvorený konštrukciou 19 optických členov v 14 skupinách . Celkovo obsahuje šesť XLD (eXtra Low Dispersion) a LD (Low Dispersion) šošoviek a tri GM (Glass Molded Aspherical) a hybridné asferické šošovky. Celková sústava šošoviek je poskladaná tak, že zabraňuje chromatickej aberácii a zachováva vysoké rozlíšenie do krajov . Tento model vyniká aj špeciálnym povrchom BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2) pre minimalizáciu tieňov a zábleskov .

 

Priemer filtra 67mm

Model 70-180mm F/2.8 má rovnaký priemer filtra ako pri ostatných modeloch TAMRON pre SONY-E bezzrkadlovky, čo značne znižuje náklady pri používaní PL, ND a iných filtrov.

MOD 0,85 m

Minimálna zaostriteľná vzdialenosť je u tohto modelu 85 cm. Pre svetelný teleobejktív tohto typu je to obdivuhodne blízko.

Vodeodolná konštrukcia, fluórový povrch, Zoom lock

Tieto vlastnosti oceníte najmä pri fotografovaní v náročných poveternostných podmienkach. Predná strana šošovky je tiež pokrytá špeciálnou fluórovou vrstvou , ktorá chráni pred vodou a mastnotami. Zoomlock oceníte pri transporte objektívu alebo pri nosení objektívu za opaskom. Chráni tak najmä proti nechcenému vysunutiu tubusu.

 

Kompatibilita s natívnymi funkciami fotoaparátu

Tamron 70-180mm F/2.8 je kompatibilný s väčšinou pokročilých funkcií bezzrkadlých fotoaparátov.

  • Fast Hybrid AF
  • Eye AF
  • Direct Manual Focus (DMF)
  • Zabudovaný systém lens-correction (tiene, chromatická aberácia, distorzia)
  • firmware aktualizácia

"Dream Team" svetelné zoom objektívy pre bezzrkadlovky od TAMRONU

Širokouhlý Tamrón 17-28mm F/2.8 Di III RXD (Model A046) a všestranný Tamrón 28-75mm F/2.8 Di III RXD (Model A036). Vysoko svetelné a kompaktné zoom objektívy s neuveriteľným výkonom pre SONy-E bezzrkadlovky. Teraz sa k nim pridáva model 70-180mm F/2.8 Di III VXD (Model A056), ktorý tak skvele dopĺňa už aj tak veľmi úspešný rad objektívov pre full frame bezzrkadlovky. Celková hmotnosť tejto trojice je neuveriteľných 1780g a pre svoju kompaktnosť, svetelnosť F2.8 a neuveriteľnú obrazovú kvalitu si získala prezývku 'Dream Team'.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Sony
Hmotnosť: 810 g
Svetelnosť: F2.8
Bajonet: Sony E
Optická stabilizácia: Ne
Priemer závitu filtra: 67 mm
Konštrukcia - počet skupín: 14
Konštrukcia - počet členov: 19
Min. zaostriteľná vzdialenosť: 85 cm
Najvyššie clonové číslo: F22
Ostrenie: Automatické (AF)
Min. ohnisková vzdialenosť: 70 mm
Max. ohnisková vzdialenosť: 200 mm
Ohnisko: Premenlivé
Kategória objektívu: Teleobjektívy
Objektív pre formát: Full frame
Dĺžka objektívu: 149 mm
Maximálny pomer zväčšenia: 1:4.6, MF: 1:2 (WIDE) / 1:4.6 (TELE)*
Počet lamiel clony: 9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: