Objektív Tamron 17-28mm F/2.8 Di III RXD pre SONY FE

Kód: OBJ-TAMRON-S-A046SF
Akcia
Značka: TAMRON
€1 115,23 –11 %
Objektív Tamron 17-28mm F/2.8 Di III RXD pre SONY FE
€1 115,23 –11 % €986,50 €822,08 bez DPH

Ultra širokouhlý svetelný zoom objektív Tamron 17-28mm f/2.8 je určený pre fotoaparáty Sony. Ponúka pritom nízku hmotnosť 420 g a dĺžku len 99 mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ultra širokouhlý svetelný zoom objektív Tamron 17-28 mm F / 2.8 Di III RXD (model A046) je určený pre full-frame fotoaparáty Sony. Zoom 17-28 mm bol navrhnutý s najvyššou prioritou vysokého optického výkonu v ľahkom a kompaktnom prevedení. Tento objektív vás nikdy nesklame v žiadnej fotografickej situácii a vytvorí zábery, ktoré bez skreslenia uchovajú vaše spomienky na večné časy. Presne tak, ako sa stali.

 

Výnimočne kompaktný zoom objektív

Širokouhlý objektív so širokým zorným uhlom pre fotoaparáty Sony E-mount s celoobrazovkovým zrkadlom má priemer filtra 67 mm a tiež nevídane nízku hmotnosť len 420 g. Vďaka dĺžke len 99 mm môžete objektív zbaliť na cesty do akejkoľvek foto tašky. Kompaktná veľkosť poskytuje vynikajúcu vyváženosť na zrkadlovkách s malým profilom. Celková dĺžka sa pri priblížení alebo pri zaostrovaní nemení, čím sa vytvára stabilná, vyvážená prevádzka a vynikajúce mobilita.

 

Vynikajúci výkon s vysokým rozlíšením

Optický dizajn 17-28 mm sa skladá z 13 členov v 11 skupinách, vrátane troch asférických šošovkových prvkov, dvoch elementov šošoviek LD (Low Dispersion) a jedného prvku XLD (eXtra Low Dispersion), ktorý má vlastnosti blízke vlastnostiam fluoritu. Spoločne účinne potláčajú chromatické a iné odchýlky. Okrem toho legendárny povlak Tamronu BBAR (širokouhlá antireflexná) účinne znižuje množstvo tieňov a svetlíc.

Vďaka funkciám fotoaparátu poskytuje vynikajúci optický výkon, ktorý zodpovedá najnovším obrazovým snímačom s vysokým rozlíšením od okraja k okraju v celom rozsahu zoomu. Kombinácia kompaktných rozmerov a nízkej hmotnosti a výkonu s vysokým rozlíšením umožňuje užívateľom zachytiť širokú škálu žánrov vrátane krajiny, architektúry a príležitostnej fotografie.

Model A046 ponúka veľkú clonu F / 2,8 v celom rozsahu zoomu a poskytuje vysoké rozlíšenie a kontrast od okraja k okraju. Kombinácia ultra širokouhlej ohniskovej vzdialenosti, veľkej konštantnej clony F / 2,8 a MOD a minimálnej vzdialenosti objektu iba 0,19 m na širokouhlom konci, podporuje bohato expresívne a kreatívne fotografovanie v mnohých scenároch.

Extrémna možnosť zachytenia detailov vďaka ultra širokouhlému zoomu

MOD v polohe 17 mm je 0,19 m a maximálne zväčšenie je 1: 5.2. S koncom 28 mm dosahuje maximálny pomer zväčšenia 1: 6 a dosahuje MOD 0,26 m. Tento pozoruhodný výkon vám umožňuje vytvárať kompozície, ktoré zdôrazňujú perspektívu (väčší objekt je väčší a menší je menší) a ktoré sú jedinečné pre širokouhlé objektívy.

Jednotka krokového motora RXD je mimoriadne tichá

Nový pohonný systém 17-28mm zoomu je poháňaný krokovým motorom RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive), ktorý umožňuje poskytovať vysokorýchlostnú, vysoko precíznu a skvele tichú prevádzku, vďaka čomu je vhodný pre fotografovanie a natáčanie prakticky bez šumu. Ľahko s jeho pomocou získate živé video aj statické fotografie. Nič nie je nemožné!

Jednotka AF obsahuje senzor, ktorý presne detekuje polohu objektívu, zatiaľ čo motorová jednotka RXD poskytuje optimalizované ovládanie AF. Tým je dosiahnuté veľmi rýchle a presné automatické zaostrovanie, ktoré vám umožňuje udržať ostré zameranie na neustále sa pohybujúce objekty alebo pri natáčaní videa. Mimoriadne tichá prevádzka je dôležitým faktorom, pretože prakticky eliminuje cudzie zvuky počas záznamu videa.

 

Vysoká odolnosť a ochrannej vrstvy

Nový zoomový objektív navyše obsahuje konštrukciu odolnú voči vlhkosti a hydrofóbny fluoridový náter, ktorý odpudzuje otlačky prstov a nečistoty. Model A046 je plne kompatibilný s rôznymi funkciami špecifickými pre fotoaparát, vrátane funkcie Rýchly hybridný AF a Oči AF. Vďaka vysokému výkonu v kombinácii s výnimočnou kompaktnosťou je zoom 17-28 mm ideálny pre každodenné použitie.
Poznámka výrobcu:

Tamron ponúka široké portfólio objektívov pre digitálne aj klasické zrkadlovky. Za viac ako 60 rokov skúseností v oblasti foto-optiky, sa stal jedným z najvýznamnejších predstaviteľov na poli výrobcu kvalitnej foto techniky na svete.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Sony
Hmotnosť (g): 420
Bajonet: Sony FE
Priemer závitu filtra: 67 mm
Konštrukcia - počet skupín: 11
Konštrukcia - počet členov: 13
Min. zaostriteľná vzdialenosť (cm): 19
Ostrenie: Automatické (AF)
Max. ohnisková vzdialenosť (mm): 28
Min. ohnisková vzdialenosť (mm): 17
Ohnisko: Premenlivé
Kategória objektívu: Širokouhlý
Objektív pre formát: Full frame
Rozmery objektívu (D x V) mm: 99

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: