Objektív Tamron AF 100-400mm F/4,5-6,3 Di VC USD pre Canon EF

Kód: OBJ-TAMRON-C-A035E
Akcia
Značka: TAMRON
€1 050,87 –14 %
objektiv tamron af 100 400mm f 4 5 6 3 di vc usd pro canon ef b016 2 big ies11014667
€1 050,87 –14 % €900,68 €750,57 bez DPH
Do týždňa
Môžeme doručiť do:
31.7.2024

Objektív Tamron 100-400 mm F /4,5-6,3 Di VC USD pre Canon je prvý all-in-one ultra-teleobjektív pre digitálne zrkadlovky s Full Frame snímačom na svete vo svojej triede, ktorý disponuje ohniskovou vzdialenosťou 100-400mm .

Detailné informácie

Podrobný popis

Tamrón 100-400 mm F/4,5-6,3 Di VC USD (model A035) je ľahko prenosný ultrateleobjektív so zoomom a presným automatickým zaostrovaním, ktorý umožňuje fotografovať okamžitý pohyb s maximálnou čistotou . S týmto objektívom z mimoriadne kvalitného skla LD sú aberácie typické pre mnoho teleobjektívov minulosťou. Patentovaná povrchová úprava eBAND potláča odrazy a prináša snímky s úžasnou čistotou. A vďaka tubusu objektívu vyrobenému prevažne z horčíka sa 100-400 mm môže pochváliť najnižšou hmotnosťou vo svojej triede, čo je ideálne pre dlhodobé fotografovanie z ruky. Vďaka minimálnej vzdialenosti od objektu 1,5 ma maximálnemu pomeru zväčšenia obrazu 1:3,6 umožňuje objektív 100-400 mm zjemniť popredie alebo pozadie a výrazne tak zdôrazniť objekt fotografovaný zblízka. Konštrukcia odolná proti vlhkosti a fluórom potiahnutý predný člen poskytujú dodatočnú ochranu pri fotografovaní v exteriéri. Disponuje utesneným telom, ktoré je relatívne ľahké a so svižným ostrením a vynikajúcou kresbou. Cenovo sa pohybuje v dostupnej triede, ale svojim výkonom splní aj náročné požiadavky.

Hlavné prednosti

  • Nízka váha vo svojej triede
  • Cenová dostupnosť
  • Rozsah ohniskovej vzdialenosti
  • Konštrukcia odolná voči vlhkosti
  • Antireflexné a high-tech vrstvy

Di - Full-frame snímač

Objektívy s označením Di sú vyvinuté tak, aby vyhovovali parametrom digitálnych zrkadloviek s full-frame snímačom. Zároveň však môžete modely s označením Di použiť aj s APS-C snímačmi pri obmedzení crop factoru.

VC - Stabilizácia obrazu

Tento mechanizmus napomáha udržať ostrý obraz v prípade, že fotíme bez statívu alebo za zlých svetelných podmienok.

Automatické ostrenie USD

Aj tento ultrazvukový ostriaci systém umožňuje prejsť na manuálne ostrenie bez nutnosti prepínania z autofocusu na manuálne ostrenie, rovnako ako pri PZD.

Antireflexná a high-tech vrstva eBand

Povrchová úprava, ktorá chráni objektív a optickú konštrukciu od nepriaznivých vplyvov počasia a nežiaducich svetelných tokov. Opakovane kontroluje a analyzuje antireflexným účinkom tvorbu nežiaducich zábleskov a tieňov a poskytuje tak bezchybný, krištáľovo čistý obraz.

Antireflexná a high-tech vrstva FLR

Fluoridový povlak trvalo chráni prednú šošovku pred kontamináciou. Kvapky oleja a vody nepriľnú k povrchu, ktorý sa preto veľmi ľahko čistí.

Špeciálne optické členy LD

Farebná chyba je častou chybou optiky, prejavujúca sa mnohými spôsobmi. Často hovoríme o takzvanej chromatickej aberácii, ktorá sa vyskytuje častejšie pri širokouhlých objektívoch. LD členy sú vyrobené zo špeciálnych optických skiel s extrémne nízkym rozptylom svetla, ktoré efektívne kompenzujú farebnú vadu, obzvlášť viditeľnú pri používaní teleobjektívov v krajnej polohe.

IF - Vnútorné zaostrovanie

Pri objektívoch s vnútorným zaostrovaním sa dĺžka objektívu pri zaostrovaní nemení a filtračný krúžok s ním neotáča. To uľahčuje manipuláciu, najmä s dlhšími objektívmi s telezoomom, a tiež fotografovanie s polarizačnými a gradačnými filtrami. Medzi ďalšie výhody patrí kratšia zaostrovacia vzdialenosť v celej oblasti zaostrenia a nižšie straty svetla v rohoch obrazu (vinetácia) a menšie aberácie súvisiace s ostrením.

ZL - Zámok zoomu

ZOOM LOCK (zámok zoomu) umožňuje uzamknutie na akomkoľvek ohnisku.

Hybridné asférické prvky DMPU - Duálne MPU

Niektoré objektívy Tamron sú vybavené duálnym MPU (Micro Processing Unit) . Tento výkonný duálny procesor má dve paralelné procesorové jednotky, ktoré zaisťujú okamžité spracovanie digitálnych signálov automatického zaostrovania a stabilizátora obrazu VC. Objektív reaguje bleskovo na povely fotoaparátu. Výsledkom je veľmi presné zaostrovanie – a to aj v dynamických situáciách fotografovania – s vysoko presnou stabilizáciou obrazu súčasne.

Záruka 5 rokov

Spoločnosť Tamron ponúka svojim zákazníkom program s predĺženou zárukou 2 + 3 roky. Na obdržanie špeciálneho záručného certifikátu musí byť objektív zakúpený prostredníctvom oficiálneho predajcu spoločnosti Tamron. Pre uplatnenie rozšírenej záruky na 5 rokov je nevyhnutné doloženie dokladu spolu s certifikátom o registrácii.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Canon
Hmotnosť: 1115 g
Bajonet: Canon EF
Optická stabilizácia: Ano
Priemer závitu filtra: 67 mm
Konštrukcia - počet skupín: 11
Konštrukcia - počet členov: 17
Min. zaostriteľná vzdialenosť (cm): 150 cm
Najvyššie clonové číslo: 45
Ostrenie: Automatické (AF)
Max. ohnisková vzdialenosť (mm): 400 mm
Min. ohnisková vzdialenosť (mm): 100 mm
Ohnisko: Premenlivé
Kategória objektívu: Teleobjektívy
Objektív pre formát: Full frame, APS-C
Dĺžka objektívu: 199 mm
Svetelnosť - najdlhšie ohnisko: 6,3
Svetelnosť - najkratšie ohnisko: 4,5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: