Hexabox KH 70 cm, rýchlorozkládací s HC voštinou, adaptér Bowens

Kód: SOF-KH-HEXA-70
€231,28
Skladom (4 ks)

Hlboký 70cm šestnásť hranný sofbox s hliníkovými prútmi a špeciálnou šesťuholníkovou voštinou je ideálnym modifikátorom pre portrétnu alebo fashion fotografiu a svietenie postáv vo videu. Vďaka parabolickému tvaru vytvára sústredené ohraničené svetlo. Vnútorná strieborná plocha maximalizuje výkon svetelného zdroja a nasadené difúzne plátna s voštinou vytvárajú veľmi jemný prirodzený prechod svetla a tieňa. Po odobratí plátien ho môžete použiť ako parabolický reflektor. Tento softbox má rýchlo rozkladací "quick systém" konštrukciu a Bowens adaptér na uchytenie na svetlo.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hexaboxy sú perfektným riešením na svietenie ľudí. Vďaka takmer kruhovému tvaru a parabolickému profilu vytvára veľmi prirodzené sústredené svetlo s jasným ohraničením a jemnými tieňmi. Tvrdosť a smer svetla môžete meniť pomocou dvoch odnímateľných difúznych plátien a šesťuholníkovej HC voštine na usmernenie svetla. Tá, oproti klasickej štvorcovej, vytvára krajšie odlesky v očiach a lesklých predmetoch a robí svetlo ešte o niečo jemnejšie.

Tip: Odobratím plátien softbox ľahko premeníte na parabolický reflektor.

Tieto softboxy patria do modelového radu KH, ktorý sa vyznačuje veľmi jednoduchým a rýchlym rozkladaním a skladaním vďaka "quick systému". Ten funguje na báze aretácie jednotlivých prútov priamo do ringu softboxu. Prúty sú s adaptérom aj plášťom pevne spojené a nevypadávajú. Pri skladaní softboxu z rozloženého stavu stačí zatiahnutím zaaretovať jednotlivé prúty do ringu s adaptérom. Rozloženie softboxu je otázka niekoľkých sekúnd a je možné ho vykonávať aj s nasadenými plátnami. Konštrukcia je navrhnutá tak, aby zostala pevná, ľahká a plášť softboxu perfektne vypla. Zároveň nijako netieni zdroj svetla a preto sú KH softboxy perfektnou voľbou nielen pre zábleskové ale aj LED svetlá.

rychlerozkládací-softbox-KH

 

Použitý materiál

Softbox je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa stará o maximálny svetelný výstup. Difúzne plátna softboxu sú čisto biele a odolné proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb. Obe vnútorné plátna sú odnímateľné. Vďaka tomu je možné meniť mäkkosť svetla. Softbox je tiež vybavený odnímateľnou voštinou, ktorá svetlo ešte viac zmäkčuje a usmerňuje pred seba.

 

Kompatibilita

Softbox je dodávaný vrátane adaptéra na uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a softbox je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a speedlite bleskov. Bajonet je otočný o 360 ° a softbox tak možno umiestniť do akejkoľvek polohy.

softbox-s-bowens-adaptérem

 

Využitie

Šestnásťuholníkový softbox sa využíva predovšetkým na fotografovanie portrétov, postáv, fashion, glamour a akt fotograii a svietenia portrétov alebo postáv vo videu. Jeho tvar vytvára plynulý prechod svetla k tieni bez viditeľných ostrých hrán. Veľkosť softboxu potom udáva plochu, ktorú nasvieti. Octabox s týmto priemerom je ideálny na svietenie portrétov, poloportrétov a detailnejších miest, ako sú vlasy. Na svietenie celej postavy a prostredia sú ideálnejšie väčšie priemery. Svetlo u nich nie je tak sústredené a rozlieva sa do väčšej plochy. Nasadená voština zvyšuje dynamiku svetla a dodáva dramatickejší vzhľad.

Dodatočné parametre

Kategória: Octabox
Rozmer plátna: Ø 70 cm
Hĺbka: 52 cm vrátane adaptéra
Vnútorné difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Vonkajšie difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Voština: Áno, odnímateľná
Konštrukcia: Rýchlorozkladacia- quick systém
Otočný: Áno, 360 °
Adaptér: Bowens
Súčasť balenia: Softbox, 2 difúzne plátna, voština, bajonet Bowens, prepravná taška
Hmotnosť: 1,55 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: