Jinbei DE 250 štúdiový blesk, 250 Ws

Kód: BLE-DE-250
€111,14
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Základný model štúdiového blesku s výkonom 250 Ws (GN 55) LED pilotnou žiarovkou a plynulou reguláciou výkonu v rozsahu 6F stôp. Tento blesk cieli na začínajúcich fotografov, malé štúdiá a fotokútiky, ktorým ponúkne dostatok výkonu za zlomok ceny. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Jinbei DE 250 je síce základným, ale kvalitným štúdiovým bleskom s veľmi jednoduchým ovládaním a zaujímavou cenou. Hoci sa jedná o vstupný model do sveta bleskov, ponúkne vám všetko, čo ako fotograf potrebujete. 250Ws výkon s GN 55 je dostačujúci na bežnú štúdiovú prácu. S týmito bleskami nasvietite portrét, poloportrét aj menší produkt. 

 

Pre koho je tento blesk určený? 

DE 250 je perfektnou voľbou pre všetkých hobby fotografov, ktorí sa so štúdiovými bleskami chcú naučiť. Použijete ich ale aj ako pokročilejší fotograf, ktorý nepotrebuje vysoký výkon, ale naopak ocenia malé telo a veľmi jednoduché a rýchle ovládanie. Tieto blesky nájdu využitie v domácich ateliéroch, malých produktových štúdiách a využívajú sa aj ako svetlo do fotokútiku. 

 

Výkon blesku

Výkon je plynule regulovateľný v rozmedzí 6F stôp (1/1 - 1/32). Doba horenia výbojky sa pohybuje v rozmedzí 1/800 – 1/2000 s (t=0,5) a zaisťuje perfektne ostré fotky s reálnym podaním farieb. Znovunabytie blesk zvládne za 0,5 - 1,3 sekundy, v závislosti na nastavenej sile záblesku. Aj s takto malým svetlom môžete fotiť vo veľmi rýchlom slede fotiek. 

Pilotná žiarovka je tu, rovnako ako u väčších svetiel, riešená LED čipom s výkonom 5 W. Ten je porovnateľný s 50 W halogénovou žiarovkou a postará sa o dostatočný osvit scény počas fotenia. 

 

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Odpaľovanie blesku je možné dvoma spôsobmi. 

  1. Cez synchro konektor - blesk má na zadnom paneli 3,5 mm vstup (jack) pre bezdrôtové odpaľovače. Použiť môžete ľubovoľné odpaľovače s týmto konektorom. Pokiaľ chcete blesk použiť v ekosystéme Jinbei, odporúčame k nemu prikúpiť tento prijímač .
     
  2. Cez foto diódu (IR čidlo) - vďaka čidlu sa blesk zvládne "odpáliť" na základe záblesku z iného blesku v štúdiu. 

 

Svetelné modifikátory

Blesky tohto typu sa primárne používajú so štúdiovými dáždnikmi. Výbojka blesku je vnorená do jeho tela, ktoré tak funguje ako malý reflektor. Ten nielen svetlo usmerňuje pred seba, ale zaisťuje, že mu neubúda výkon. Svetlo už tak nie je potrebné smerovať, stačí len zmäkčiť alebo odraziť o fotografický dáždnik . Držiak dáždnika je integrovaný do blesku.

 

Konštrukcia

Blesk je navrhnutý tak, aby bol čo najmenší a nezaberal miesto nielen počas fotenia, ale aj počas transportu a skladovania. Jeho rozmery sú iba 195 x 95 x 155 mm. Nízka je aj váha 760 g. Telo blesku je vyrobené z tvrdeného plastu, ktorý chráni elektroniku pred poškodením počas prevážania.  Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené, v ľubovoľnej polohe. 

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Smerné číslo: 55 GN
Výkon: 250 Ws
TTL / HSS: Nie / Nie
Farebná teplota: 5500K
Pilotná žiarovka: 5W LED
Regulácia výkonu záblesku: 6 stop (1/1 - 1/32)
Doba nabíjania: 0,5 -1,3 s
Doba horenia výbojky (t = 0,5): 1/800 - 1 / 2000s
Najkratší synchronizačný čas: 1 / 250s
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie (LED)
Odpaľovanie: Externý odpaľovač 3,5 mm jack/fotodióda
Testovací záblesk: Áno
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno - plynulá
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Rozmery: 195 x 95 x 155 mm
Váha: 760 g
Obsah balenia: Blesk, napájací kábel, pilotná žiarovka LED, výbojka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: