Konzola Tamron TAP-01 pro Nikon

Kód: OBJ-TAMRON-N-TAP-01N
€98,26 €81,88 bez DPH
Do týždňa
Môžeme doručiť do:
3.7.2024

Prvýkrát môžu zákazníci aktualizovať firmware a prispôsobiť rôzne funkcie u vybraných objektívov Tamron na uspokojenie svojich potrieb jednoduchým pripojením ku konzole TAP-in a spustením softvéru TAMRON TAP-in Utility na ich PC alebo Mac.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prvýkrát môžu zákazníci aktualizovať firmware a prispôsobiť rôzne funkcie u vybraných objektívov Tamron na uspokojenie svojich potrieb jednoduchým pripojením ku konzole TAP-in a spustením softvéru TAMRON TAP-in Utility na ich PC alebo Mac. V minulosti mohla byť aktualizácia firmware vykonaná iba v autorizovanom servise Tamron. Použitím nového príslušenstva a pripojenie k internetu, zákazníci môžu získať prístup k vyhradenej webovej stránke a sami si aktualizovať firmware kedykoľvek a kdekoľvek. Okrem toho, vybrané objektívy môžu byť prispôsobené prostredníctvom zmien rôznych nastavení (uvedených nižšie), čo je pre užívateľov veľmi príjemné a všestranné.


1. Užívateľské nastavenie S konzolou TAMRON TAP-in môžu zákazníci vykonávať nasledujúce akcie.

Aktualizácia firmvéru
Aktualizácia firmvéru kompatibilných objektívov
Aktualizácia firmvéru samotnej konzoly TAP-in

Prispôsobenie funkcií vybraných objektívov
Nastavenie zaostrovanie
Prispôsobenie obmedzovača zaostrenia vzdialenosti (iba u objektívov, ktoré majú funkciu obmedzovača zameranie "Focus Limiter")
Prispôsobenie Full-Time manuálneho zaostrovania (iba u objektívov, ktoré majú funkciu Full-Time manuálneho zaostrovania)
Nastavenie stabilizácia obrazu VC (len pre objektívy so stabilizáciou obrazu VC)
Uloženie prispôsobených dátových súborov

2. Softvér TAMRON TAP-in Utility
Zákazníci si môžu zadarmo stiahnuť softvér TAMRON TAP-in Utility a nainštalovať si ho na svoj PC alebo Mac. Aktualizácia firmware a prispôsobenie rôznych funkcií objektívu je rovnako jednoduchá ako pripojenie konzoly TAP-in pomocou USB kábla a vykonávanie výberov. Pripojenie k internetu je vyžadované pre aktualizáciu firmware.

 

3. Aktualizácia firmvéru
Zákazníci si môžu aktualizovať firmware vybraných objektívov Tamron pomocou tohto softvéru. Navyše firmware v samotnej konzole TAP-in môže byť aktualizované podľa potreby. Pripojením k internetu a softvéru TAP-in Utility môžu používatelia pristupovať k vyhradenej webovej stránke a ľahko si sami potvrdiť, že je ich objektív pripojený ku konzole TAP-in a aj samotná konzola má najnovšie firmware. Ak je k dispozícii novšia verzia, aktualizácia je rýchla a bezpečná.

4. Prispôsobenie vybraných objektívov Tamron
Rôzne funkcie objektívu je možné upraviť v závislosti od modelu objektívu a vstavaných funkciách.

(1) Nastavenie zaostrovanie zamerania je možné nastaviť v troch oblastiach vzdialenosti: blízke, stredné a vzdialené rozsahy. U rozsahov objektívov s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou je možné vykonať úpravy pre až 8 segmentov. Objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou majú iba jeden segment, takže je možné prispôsobenie pre tri oblasti vzdialenosti. Rozsah a podmienky možných úprav sa môžu líšiť v závislosti od modelu objektívu.

(2) Prispôsobenie obmedzovača zaostrenia vzdialenosti pre objektívy, ktoré sú vybavené prepínačom obmedzovača zaostrenia "Focus Limiter", je možné prispôsobiť rozsah pohonu autofokusu nastavením blízkych a vzdialených limitov podľa preferencií používateľa. Pokiaľ má prepínač obmedzovače zaostrenia tri polohy, nastavenie strednej polohy je tiež možné. Môžete prispôsobovať len modely objektívov, ktoré sú vybavené funkciou obmedzovača zaostrenia "Focus Limiter". Rozsah a podmienky možných úprav sa môžu líšiť v závislosti od modelu objektívu.

(3) Nastavenie stabilizácie obrazu VC (len pre objektívy so stabilizáciou obrazu VC)
Užívatelia si môžu zvoliť režim VC (Vibration Compensation), ktorému dávajú prednosť z výberu nižšie pre akýkoľvek kompatibilný objektív s konzolou TAP-in, vybavený stabilizáciou obrazu VC.
Uprednostňovať stabilizáciu obrazu v hľadáčiku. Tento režim kladie dôraz na stabilitu obrazu v hľadáčiku.

Standard (Továrenské nastavenia)Tento režim je rovnaký ako predvolené továrenské nastavenia. Vytvára rovnováhu medzi stabilitou obrazu v hľadáčiku a vplyvom kompenzáciou vibrácií.
Uprednostňuje stabilizáciu zachytených snímok. Tento režim zaisťuje vplyv kompenzáciou stabilných vibrácií.

Tieto možnosti sa vzťahujú len na modely objektívov vybavené  systémom stabilizácie obrazu VC. Rozsah a podmienky možných úprav sa môžu líšiť v závislosti od modelu objektívu.

(4) Prispôsobenie Full-Time manuálneho zaostrovania.
Pre akýkoľvek objektív s Full-Time systémom manuálneho zaostrovania si môžete nastaviť režim ON alebo OFF. Okrem tomu môžete optimalizovať citlivosť zaostrovacieho krúžku podľa svojho vkusu v pomere k jeho pootočeniu kdekoľvek medzi "Vysokou" a "Nízkou" pri nastavení manuálneho režimu ostrenia na ON.

5. Kompatibilné objektívy Tamron (v poradí uvedenia na trh, počnúc najnovším modelom)

SP 85mm F / 1.8 Di VC USD (Model F016): Uvedený na trh v marci 2016
Pre Nikon a Canon. Model Sony bude uvedený neskôr.

SP 90mm F / 2.8 Di MACRO 1: 1 VC USD (Model F017): Uvedený na trh vo februári 2016
Pre Nikon a Canon. Model Sony bude uvedený neskôr.
* Pri aktualizácií firmvéru na najnovšiu verziu s použitím konzoly TAP-in je možné používať všetky jej funkcie kompatibilné s objektívom.

SP 45mm F / 1.8 Di VC USD (Model F013): Uvedený na trh v septembri 2015
Pre Nikon a Canon. Model Sony bol uvedený na trh v apríli 2016.
* Na zabezpečenie kompatibility s konzolou TAP-in je nutná počiatočná aktualizácia firmvéru prostredníctvom servisného strediska Tamron.

SP 35mm F / 1.8 Di VC USD (Model F012): Uvedený na trh v septembri 2015
Pre Nikon a Canon. Model Sony bol uvedený na trh v apríli 2016.
* Na zabezpečenie kompatibility s konzolou TAP-in je nutná počiatočná aktualizácia firmvéru prostredníctvom servisného strediska Tamron.

Informácie o aktualizáciu firmvéru pre SP 35mm F / 1.8 (Model F012) a SP 45mm F / 1.8 (Model F013) Aktualizácia firmvéru pre tieto modely bude dostupná čoskoro. Dodatočné informácie budú poskytnuté na webových stránkach Tamron a u autorizovaných distribútorov / servisných zariadeniach v čase uvedenia.

Poznámka výrobca:

Tamron ponúka široké portfólio objektívov pre digitálne aj klasické zrkadlovky. Za viac ako 60 rokov skúseností v oblasti foto-optiky sa stal jedným z najvýznamnejších predstaviteľov na poli výrobcu kvalitné foto techniky na svete.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre Nikon
Napájanie a batérie: Napájanie
USB: Fyzické vlastnosti
Rozmery š x v x h (mm): 72 x 72 x 26
Hmotnosť (g): 70
Bajonet: Nikon

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: