Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 pre Nikon

Kód: OBJ-TAMRON-C-580713
€1 439,60
Opýtať sa
Položka bola vypredaná…
Objektív Tamron SP 150-600mm F / 5-6.3 Di USD pre Nikon je nový ultra telezoomový objektív pre zrkadlovky APS-C i full-frame. Objektív je vybavený rýchlym a presným ultrazvukovým motorom autofokusu (USD) a špeciálnou povrchovou úpravou (eBAND).

Detailné informácie

Podrobný popis

Objektív Tamron SP 150-600mm F / 5-6.3 Di VC USD G2 je nástupcom objektívu Tamron SP 150-600mm F / 5-6.3 Di VC USD (Model A011), ktorý bol uvedený v decembri 2013 a naďalej úspešne plní potreby fotografov v kategórii ultra-telefotografie. Nová verzia "G2" bola vyvinutá s cieľom poskytovať vynikajúce optický výkon s dnešnými DSLR fotoaparáty s vysokým rozlíšením a zlepšiť niektoré funkcie vrátane rýchlosti a presnosti AF a VC (Vibration Compensation). Boli tiež pridané niektoré nové funkcie - mechanizmus FLEX ZOOM LOCK, fluórovaný povrchová úprava a voliteľné teľa konvertory. Nový objektív prináša vynikajúci výkon a luxusný vzhľad s kovovým tubusom objektívu.

VLASTNOSTI:

1.Vylepšená optická konštrukcia dosahujúci ešte vyššieho výkonu
Tri LD členmi (Low Dispersion) s nízkym rozptylom svetla úplne eliminujú axiálne a priečne chromatickej aberácie. Optická konštrukcia je tiež vylepšená (21 členov v 13 skupinách) a využíva vylepšenú výrobnú technológiu. Výsledkom je vysoké rozlíšenie, lepšiu ostrosť a celkovo zlepšený výkon objektívu.

2. Povrchová úprava eBAND od Tamronu pre elimináciu odleskov a tieňov
eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) povrchová úprava je nano-štruktúrovaná vrstva nasadená na povrch členovi objektívu. Okrem bežnej antireflexné povrchovej úpravy, eBand ponúka vyššiu priepustnosť svetla a výrazné zlepšenie v antireflexných vlastnostiach, najmä proti zaúhlených dopadajúcich lúčov. V kombinácii s BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) povrchovou úpravou sú odlesky a tiene redukované na úplné minimum.

3. Znížená minimálna zaostrovacia vzdialenosť na zabezpečenie optimálnej tele-makro fotografii
Vďaka modernej výrobnej technológii bolo možné znížiť MOD (Minimálna vzdialenosť zaostrenia) na 2.2m v porovnaní s 2.7m u predchádzajúceho modelu A011.

4. Rýchlosť AF je vyššia a oveľa operatívnejšie s pohyblivými objektmi
Model A022 je vybavený USD (Ultrasonic Silent Drive) motorom, ktorý poskytuje vynikajúcu odozvu a kontrolu. Rýchlosť AF sa výrazne zlepšila od súčasného modelu, čo umožňuje presné vysokorýchlostné ostrenie i pri snímaní pohybujúcich sa objektov.
Pri fotografovaní s AF, Full-time manuálne ostrenie Vám umožní okamžite vykonať jemné úpravy zaostrenie ručne, bez toho aby ste museli prepínať medzi režimami.

 

5. Výkon stabilizácia obrazu VC je teraz 4,5 stupňa a ponúka tri režimy optimalizované pre rôzne situácie
Účinnosť stabilizácia obrazu VC (Vibration Compensation) zodpovedá 4,5 stupňom, ktoré sú založené na výkonnostných úrovniach stabilizácia obrazu zriadených CIPA (Camera & Imaging Products Associaton) pri použití VC MODE 3. Model A022 má teraz tri typy VC módov, kedy je možné zvoliť optimálny režim VC podľa situácie pre robenie snímok.
VC MODE 1 je štandardný režim, ktorý poskytuje skvelú rovnováhu medzi stabilitou obrazu v hľadáčiku a stabilizačných efektov.
VC MODE 2 sa výhradne používa pre panorámy.
VC MODE 3 uprednostňuje stabilizáciu zachytených snímok a vzdáva sa možnosti stabilizácie obrazu v hľadáčiku.

S voliteľným príslušenstvom TAMRON TAP-in konzol môžete spravovať konfigurácie VC MODE 1. Vyberiete zobrazenie hľadáčika buď štandardné alebo "Obrazová priorita"

 

6. Nový mechanizmus FLEX ZOOM LOCK umožňuje uzamknutie zoomového krúžku v ľubovoľnej polohe
Mechanizmus FLEX ZOOM LOCK rýchlo uzamkne a odomkne zoom v akejkoľvek polohe jednoduchým posunutím krúžku zoomu. Fotografi môžu snímať z akéhokoľvek uhla, bez zoom predlžovali neúmyselne. Okrem toho konvenčné prepínač zámku zoomu zabraňuje samovoľným pohybom tubusu objektívu počas prepravy.

 

7. fluóru povrchová úprava a konštrukcia odolná vlhkosti pre užívateľsky prívetivejšie objektív
Čelná plocha členu objektívu je potiahnutá ochrannými sloučeninamy fluóru, ktoré odpudzujú vodu a olej. Povrch objektívu očistíte ľahšie a je menej náchylný ku škodlivým účinkom nečistôt, prachu, vlhkosti a odtlačkom prstov. Pre väčšiu ochranu pri fotografovaní vonku je použité nepriepustné tesnenie po celom tubusu, ktoré pomáha chrániť Váš objektív.

 

 

8. Systém elektromagnetickej clony je teraz tiež použitý s bajonetom Nikon
Systém elektromagnetické clony, ktorý bol štandardnou výbavou u bajonetov Canon je teraz použitý aj u bajonetu Nikon * 2. Presnejšie clona a jej ovládanie je možné vďaka tomu, že sú lamely pohybujú a riadia motorom prostredníctvom elektronických impulzných signálov.

9. Ľahká a ľahko uchopiteľná objímka sa statívovým závitom, ktorá je kompatibilná s rýchloupínacou doštičkou Arca-Swiss
Nová texturovaná rukoväť a stativové rozhranie Arca-Swiss zvyšuje rýchlosť a manipuláciu. Vďaka tomu, že je objímka sa statívovým závitom vyrobená z ľahkého horčíka, sa objektív oveľa lepšie znáša.
* 2 K dispozícii iba s fotoaparátmi kompatibilnými s elektromagnetickou clonou (D3100, D3200, D3300, D5000, D5100, D5200, D5300, D5500, D7000, D7100, D7200, D300, D300s, D600, D610, D700, D750, D800, D800E, D810, D810, D3x, D3s, D4, D4S, Df, D500, D5). (Ku dňu 1.septembra 2016; Tamron)

10. Kompatibilný s konzolou TAMRON TAP-in (voliteľné príslušenstvo objektívu)
Voliteľná konzola TAP-in poskytuje USB pripojenie k Vášmu počítaču, čo umožňuje jednoduchú aktualizáciu firmvéru objektívu a prispôsobenie jeho funkcií, vrátane jemných úprav AF a VC.

11. Novo sú vyvinuté telekonvertory výhradne pre Tamron
Dva exkluzívne telekonvertory, ktoré dokonale ladia optiku nového SP 150-600mm Di VC USD G2 (Model A022), ponúka 1.4x a 2.0x zväčšenie, a poskytujú maximálnu zoom v rozsahu až do 1200mm. Tieto nové telekonvertory rozširujú Ohnišov vzdialenosť použitého objektívu, čo umožňuje robiť snímky v ďalších rozmedziach ultra teleobjektívu.

12. Na základe prísnych noriem kvality hodné SP objektívov je tento nový objektív vyrobený s dôkladnou pozornosťou na detaily
Najmä pre rad SP objektívov spoločnosť Tamron zaviedla prísny dizajn a normy kvality. Tieto normy sa vzťahujú na optickú konštrukciu, mechanické prevedenie, vzľadom a dizajn, ale aj na oblasti ako robustnosť objektívu a jeho zlepšenie v rôznych funkciách. Tamron dôkladne preskúmal všetky konštrukčné a výrobné procesy s cieľom ponúknuť svoje výrobky so stále väčšou presnosťou a úrovňou kvality.

U SP 150-600mm G2 (Model A022) bol modernizovaný optický dizajn, mechanické diely boli vylepšené a bol prijatý nový vonkajší dizajn. Na zabezpečenie maximálneho optického výkonu tohto objektívu Tamron zlepšil presnosť súčiastok a zvýšil presnosť celkového mechanizmu zoomu.

 

Parametre:

Ohnisková vzdialenosť: 150-600 mm
Svetelnosť: F / 5-6,3
Konštrukcia objektívu: 21 členov v 13 skupinách
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 220 cm
Veľkosť filtra: 95 mm
Dĺžka: 257,7 mm
Váha: 1950 g
Typ bajonetu: Nikon F
Vhodný pre žáner: zvieratá, príroda
Ohnisko: premenlivé


Poznámka výrobca:

Tamron ponúka široké portfólio objektívov pre digitálne aj klasické zrkadlovky. Za viac ako 60 rokov skúseností v oblasti foto-optiky sa stal jedným z najvýznamnejších predstaviteľov na poli výrobcu kvalitné foto techniky na svete.

Dodatočné parametre

Kategória: Objektívy
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Hmotnosť (g): 1950
Bajonet: Nikon F
Optická stabilizácia: Áno
Priemer závitu filtra: 95 mm
Konštrukcia - počet skupín: 13
Konštrukcia - počet členov: 21
Min. zaostriteľná vzdialenosť (cm): 220
Najvyššia clonové číslo: F40
Ostrenie: Automatické (AF)
Max. ohnisková vzdialenosť (mm): 600
Min. ohnisková vzdialenosť (mm): 150
Ohnisko: Premenlivé
Kategória objektívu: Teleobjektívy
Objektív pre formát: Full frame, APS-C
Rozmery objektívu (D x V) mm: 257.7
Svetelnosť - najdlhšia ohnisko: 6,3
Svetelnosť - najkratšia ohnisko: 5
Svetelnosť objektívu - najdlhšia ohnisko: 5.0 - 8.0
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: