Rádiový odpaľovač Cactus V6 II, HSS, TTL - Sony

Kód: ODP-CACTUS-V6IIS
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Cactus Image
€102,90
Opýtať sa
Položka bola vypredaná…

Cactus V6 II, je svetovo prvý odpaľovač, ktorý podporuje HSS - vysokorýchlostnú synchronizáciu a TTL naprieč značkami. Tento odpaľovač je obojsmerný, pracuje ako vysielač tak aj ako prijímač. Odpaľovač podporuje systémy Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic, Sigma a Sony.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cactus V6 II Sony pätica

Svetovo prvý odpaľovač s "Cross-brand" TTL a HSS systémom, vďaka ktorému pracuje so systémami Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic, Sigma a Sony.

 

Pre externé aj štúdiové blesky

Cactus má vlastnú päticu pre systémový blesk. Blesky vyššie uvedených značiek s Cactus pracujú vo všetkých režimoch a to aj naprieč značkami. To znamená, že ak vlastníte fotoaparát značky Canon, môžete prostredníctvom V6 II využívať blesky Nikon a podobne. Ku štúdiovým a batériovým bleskom môžete odpaľovač pripojiť pomocou synchronizačného kábla a využívať tak funkcie TTL a HSS aj na týchto bleskoch, ktoré funkcie HSS a TTL podporujú.


Dva typy HSS

Odpaľovač podporuje ako klasické HSS s rýchlosťou do 1 / 8000s, tak aj tzv. "Power synch", ktorý zvýši rýchlosť nad štandardnou x-synch rýchlosťou fotoaparátu.


Jednoduché nastavenie aj ovládanie

Pomocou tohto odpaľovača je možné ovládať všetky funkcie podporovaných bleskov naprieč značkami. Odpaľovač je vysoko inteligentný a po nasadení na fotoaparát sám vyberie značku fotoaparátu a nastaví podporované funkcie. Tie potom môžete ľahko meniť podľa vlastnej potreby. Po pripojení k systémovému alebo štúdiovému blesku s podporou TTL alebo HSS, môžete tieto funkcie využívať u akéhokoľvek fotoaparátu značiek Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax a Panasonic, ktoré majú hot-shoe päticu. Vďaka tomu sa rozširujú možnosti aj fotografom používajúcim tieto značky fotoaparátov.

Odpaľovače majú štandardne AF assist svetlo s LED čipom, podporujú Multi master mód, ktorý umožňuje spoločné fotografovanie až 20 fotografov na rovnakých bleskoch a to vždy s vlastným nastavením.


Funkcia Pass-through

Cactus V6 II je priechodný a disponuje funkciou pass through, vďaka ktorej môžete Cactus odpaľovač použiť ako redukciu (adaptér) pre odpaľovače ostatných značiek Canon / Nikon / Pentax a ovládať tak napríklad Nikon fotoaparátom Canon blesky.

Funkcia pass through funguje tak, že nasadíte Cactus odpaľovač do sánok fotoaparátu (napr. Nikon), na Cactus odpaľovač nasadíte ďalší TTL odpaľovač (napr. Canon) a ním ovládate ďalšie zariadenia (napr. Canon blesk). Samotný fotoaparát tak odovzdáva hodnoty nastavenia do Cactus odpaľovača a ten ich prekladá a ďalej odovzdáva druhému odpaľovaču v ňom zasunutom, ktorý už klasicky ovláda ďalšie zariadenia. Pre správnu funkciu pass through je potrebné správne nastavenie Cactus odpaľovača.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálne rádiové odpaľovače
Záruka: 24
Frekvencia: 2.4 GHz
Počet kanálov: 16
Počet skupín: 4
HSS: Áno - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony (až 1/8000s)
TTL: Áno - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony
Dosah: 100 metrov
Napájanie: 2x AA batérie, mini USB 2.0 DC 5V
Rozmery: 72 x 72 x 42 mm
Váha: 96 g
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: