Rádiový prijímač s TTL a HSS pre odpaľovač TR-612 s päticou pre Nikon

Kód: ODP-TR-612-REC
Akcia
Značka: Jinbei
€51,06 –44 %
Rádiový prijímač s TTL a HSS pre odpaľovač TR-612 s päticou pre Nikon
€51,06 –44 % €28,32 €23,60 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Prijímač pre odpaľovač TR-612, umožňuje bezdrôtové odpaľovanie bleskov ako pomocou vstavanej pätice typu Nikon, tak pomocou výstupného jacku, ktorým môžete synchronizovať aj iné typy bleskov, vrátane štúdiových.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prijímač TR-612 sa páruje s rovnomenným odpaľovačom - vysielačom TR-612 a umožňuje diaľkovo odpaľovať externé blesky typu Nikon s prenosom funkcií TTL aj vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS. Prijímač TR-612 poskytuje výhodu hlavne pri kombinácii viacerých zariadení.

Prijímač TR-612 nie je možné použiť bez odpaľovača - vysielača TR-612! Nie je možné ho kombinovať s odpaľovačom TR-611!

 

Príklad použitia odpaľovača TR-612 a odpaľovača-vysielača TR-612:

Ak už používate odpaľovač TR-612 napríklad pre odpaľovanie blesku HD-610 a chcete zároveň odpaľovať aj Váš externý blesk (Nikon, Yongnuo a ďalšie), vložte blesk do pätice prijímača TR-612 a synchronizácia prebehne súčasne. Pokiaľ chcete nastaviť výkony bleskov individuálne, môžete využiť radenie do skupín a na odpaľovači TR-612 nastaviť individuálne kompenzáciu výkonu.

Aby boli všetky podporované funkcie zachované, je nutné použiť externý blesk, ktorý dané funkcie podporuje (Nikon, Yongnuo pre Nikon a ďalšie typy). Ak TTL ani HSS nepotrebujete, tak môžete TR-612 použiť prakticky so všetkými externými aj štúdiovými bleskami (pomocou výstupu na jack priamo na prijímači TR-612).

Zároveň je možné pomocou prijímača TR-612 bezdrôtovo odpaľovať aj pomocou TR-Q6 (Nikon) a to vrátane funkcií HSS aj TTL (platí pre externé blesky typu Nikon, umiestnených v pätici TR-612). Na spárovanie stačí obe zariadenia nastaviť na zhodný kanál a vykonať príslušné nastavenia na odpaľovači TR-Q6. Vzhľadom k odlišným hodnotám výkonu pri jednotlivých externých bleskoch sa nemusí aktuálny režim blesku správne napísať na ich displej. Nastavenie na diaľku je však funkčné a zmena výkonu na displeji TR-Q6 je vo výstupnom výkone bleskov v pätici prijímača TR-612 reflektovaná.

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Jinbei
Počet kanálov: 8
Dosah: Až 300 m
Frekvencia: 2,4 GHz
Najkratší synchronizačný čas: Až 1/8000 s (len bleskami, ktoré podporujú TTL Nikon)
Napájanie: 2x batérie AA
Synchronizácia: Bezdrôtový príjem signálu z TR-612, ovládanie blesku pomocou pätice alebo jednoduché odpálenie pomocou výstupného jacku (kábel nie je súčasťou)
Kompatibilné zariadenia: Všetky externé blesky zodpovedajúce pätici alebo vstupom (jack, PC port)
Kompatibilné zariadenia v TTL móde: Zariadenia, ktoré podporujú TTL Nikon (Nikon, Yongnuo pre Nikon a ďalšie), iba v hotshoe
Kompatibilné fotoaparáty: Všetky fotoaparáty Nikon (pre využitie všetkých funkcií)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: