Rádiový prijímač s TTL a HSS pre odpalovač TR-612 s paticou pre Nikon

Kód: ODP-TR-612-REC
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: CALER
€47,60
Skladom (5 ks)
Prijímač pre odpaľovač TR-612 umožňuje bezdrôtové odpaľovanie bleskov ako pomocou vstavanej patice typu Nikon, tak pomocou výstupného jacku, ktorým možno synchronizovať aj iné typy bleskov, vrátane štúdiových.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prijímač TR-612 sa páruje s rovnomenným odpalovačom - vysielačom TR-612 a umožnuje diaľkovo odpaľovať externé blesky typu Nikon s prenosom funkcií TTL aj vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS. Prijímač TR-612 poskytuje výhodu hlavne pri kombinácii viacerých zariadení.

Prijímač TR-612 nie je možné použiť bez odpaľovača - vysielača TR-612! Nie je možné kombinovať s odpalovačom TR-611!

 

Príklad použitia odpaľovača TR-612 a odpaľovača-vysielače TR-612:

Ak už používate odpaľovač TR-612 napríklad pre odpaľovanie blesku HD-610 a chcete zároveň odpaľovať aj Váš externý blesk (Nikon, Yongnuo a ďalšie), vložte blesk do patice prijímača TR-612 a synchronizácia prebehne súčasne. Pokiaľ chcete nastaviť výkony bleskov individuálne, môžete využiť radenie do skupín a na odpaľovači TR-612 nastaviť individuálne kompenzáciu výkonu.

Aby boli všetky podporované funkcie zachované, je nutné použiť externý blesk, ktorý dané funkcie podporuje (Nikon, Yongnuo pre Nikon a ďalšie typy). Ak TTL ani HSS nepotrebujete, tak možno TR-612 použiť prakticky so všetkými externými aj štúdiovými bleskmi (pomocou výstupu na jack priamo na prijímači TR-612)

Zároveň je možné pomocou prijímača TR-612 bezdrôtovo odpaľovať aj pomocou TR-Q6 (Nikon) a to vrátane funkcií HSS aj TTL (platí pre externé blesky typu Nikon, umiestnených v pätici TR-612). Na škárovanie stačí obe zariadenia nastaviť na zhodný kanál a vykonať príslušné nastavenia na odpaľovači TR-Q6. Vzhľadom k odlišným hodnotám výkonu pri jednotlivých externých bleskov sa nemusia aktuálny režim blesku správne napísať na ich displej. Nastavenie na diaľku je však funkčné a zmena výkonu na displeji TR-Q6 je vo výstupnom výkone bleskov v pätici prijímača TR-612 reflektovaná.

Dodatočné parametre

Kategória: Jinbei
Záruka: 24
Počet kanálov: 8
Dosah: Až 300 m
Frekvencia: 2,4 GHz
Najkratší Synchronizačný čas: Až 1/8000 s (len blesky, ktoré podporujú TTL Nikon)
Napájanie: 2x batérie AA
Synchronizácia: Bezdrôtový príjem signálu z TR-612, ovládanie blesku pomocou patice alebo jednoduché odpálenie pomocou výstupného jacku (kábel nie je súčasťou)
Kompatibilné zariadenia: Všetky externé blesky s zodpovedajúce patice, alebo vstupom (jack, PC port)
Kompatibilné zariadenia v TTL módu: Zariadenia, ktoré podporujú TTL Nikon (Nikon, Yongnuo pre Nikon a ďalšie), iba v hotshoe
Kompatibilné fotoaparáty: Všetky fotoaparáty Nikon (pre využitie všetkých funkcií)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: