Bezdrôtová riadiaca jednotka pre odpaľovače YN622-C-TX

Kód: YN-622-C-TX
€59,64
Skladom (>5 ks)

Bezdrôtová riadiaca jednotka s podporou TTL Canon a prehľadným displejom pre jednoduchú správu a ovládanie skupín odpaľovačov YN622C (II) a bleskov YN685 typu Canon.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bezdrôtová riadiaca jednotka YN622C - TX umožňuje jednoduché ovládanie odpaľovačov YN622C (II) a bleskov YN685 typu Canon. Jednotka je primárne určená pre použitie v hotshoe fotoaparáte, po spárovaní je možné odpaľovače a blesky bezdrôtovo ovládať priamo z displeja jednotky. Oproti klasickému odpaľovaču YN-622 je jednotka YN622-TX opatrená prehľadným displejom a zdokonaleným systémom správy viac skupín bleskov. Jednotka podporuje vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS a synchronizáciu na druhú lamelu.

Aby ste jednotku mohli používať, je nutné vlastniť ďalšie odpaľovače (YN-622) alebo blesky, ktorých priame ovládanie pomocou tejto jednotky umožňujú (napr. YN685 pre Canon). Pri všetkých bleskoch s TTL Canon, opatrených odpaľovačom YN-622, môžete rádiovo nastavovať parametre - mód, výkon, ohniskovú vzdialenosť. Blesky môžete triediť do troch rôznych skupín a ľahko ich potom hromadne ovládať. Funkciu jednotky využijete hlavne v prípade, že používate viac bleskov s TTL logikou a nemôžete alebo nechcete blesky fyzicky (ručne) nastavovať priamo z ich tiel. Táto situácia môže nastať v ateliéri (blesk umiestnený vysoko na statíve), ale aj v exteriéri (blesk na nedostupnom mieste). Táto riadiaca jednotka môže byť použitá nielen pre odpaľovanie s prenosom TTL nastavenia, ale aj pre manuálne nastavenie výkonu blesku na diaľku.

Odporúčanie: Pred použitím jednotky a rozmiestnením bleskov radšej skontrolujte nastavenie kanálov jednotlivých odpaľovačov a bleskov, prípadne aj ich vzájomnú kompatibilitu.

Ak je jednotka použitá s bleskami nepodporujúcimi TTL, bude sa správať ako bežný manuálny odpaľovač (manuálne nastavenie výkonu na blesku, min. synchronizačný čas 1 / 160s). Pri prepojení jednotky s fotoaparátom prostredníctvom synchronizačného kábla (je nutné si zaobstarať kábel s patričným konektorom pre Váš fotoaparát), možno jednotku používať ako diaľkovú spúšť, kedy pri stlačení tlačidla test fotoaparát zaostrí a uvoľnením tlačidla dôjde k expozícii fotoaparátu. Na jednotke je možné s väčšinou fotoaparátov používať pomocné AF svetlo, ktoré Vám pomôže pri ostrení za zlých svetelných podmienok. Funkciu svetla ovláda fotoaparát automaticky.

Podporované funkcie:

• Možnosť rozradenia bleskov až do troch skupín (A, B, C) a nastavenie parametrov (výkon, mód, zoom) u každej skupiny
• Synchronizácia na prvú aj druhú lamelu / vysoko rýchlostná synchronizácia HSS / FP až 1 / 8000s
• Ovládanie priamo z menu fotoaparátu alebo pomocou riadiacej jednotky YN622-TX, špeciálny režim pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX
• Ovládacie módy E-TTL (II) / Manual / Multi
• pridružené TTL funkcie (napr. FEB, FEC, FEL)
• Zoom - zmena ohniskovej vzdialenosti výbojky blesku
• AF svetlo pre automatické ostrenie
• Vysoko rýchlostné kontinuálne snímanie
• Automatické ukladanie nastavení
• Aktualizácia firmvéru prostredníctvom USB portu
• Možnosť použitia jednotky ako spúšte fotoaparátu prepojením špeciálneho  kábla C1-C1 a C1-C3 (je súčasťou balenia)
• Podpora jednoduchého odpaľovania pre všetky fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálnom móde, bez podpory TTL (max. rýchlosť synchronizácie 1 / 160s). Jedná sa o modely digitálnych zrkadloviek, bez zrkadloviek, kompaktov aj ultra zoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších.


Obsah balenia:

• 1x riadiaca jednotka YN-622-TX, návod


Kompatibilita jednotky:

Kompatibilita jednotky s fotoaparátom je daná typom pätice. Kompatibilita s odpaľovačmi a bleskami je daná vstavanými prijímačmi a konkrétnym typom použitého blesku. Jednotka je určená výhradne pre použitie v päticiach typu hot shoe a je primárne určená pre fotoaparáty Canon a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon). V iných päticiach nemusí jednotka správne fungovať.

Pre plnú kompatibilitu všetkých funkcií odporúčame jednotku používať s bleskami a odpaľovačmi Yongnuo alebo Canon a fotoaparátmi Canon. Pri použití s ​​inými značkami fotoaparátov a bleskov nemožno efektívne využívať všetky funkcie - väčšinou iba jednoduché odpálenie záblesku a rozdelenie kanálov / skupín.

Upozornenie: Odpaľovače a riadiace jednotky s rôznymi typmi TTL nemožno spárovať - ​​nemožno bezdrôtovo spárovať napr. YN622C a YN-622N!

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Yongnuo
Systém odpaľovanie: Yongnuo 622
Typ použitia: Vysielač, spúšť fotoaparátu
Určené pre použitie: Na fotoaparáte, v kombinácii s ďalšími odpaľovačmi / bleskmi
Podporované zariadenia: Externé blesky, štúdiové blesky
TTL/HSS: Áno / Áno (Canon)
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Podpora skupín a kanálov: Áno
Pätica a konektory pre pripojenie zariadenia: Hotshoe, 2,5mm jack, mini USB
Napájanie: 2x AA batérie
Pohotovostná doba: Cca 120 hodin
Dosah: Až 100m
Firmware update: Ano (USB)
Rozmer: 89,5 x 53 x 39 mm
Váha: 90g (bez batérií)
Obsah balenia: 1x riadiaca jednotka YN622-TX, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: