Bezdrôtový rádiový odpaľovač Yongnuo YN-622N II, 2-dielna sada

Kód: YN-622-II-N
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: YONGNUO
€108,78
Skladom (> 5 ks)

Sada rádiových odpaľovačov s podporou TTL (Nikon), vysoko rýchlostnou synchronizáciou HSS, možnosťou voľby kanálu / skupiny a funkcií vysielača aj prijímača a špeciálnym režimom pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX.

Detailné informácie

Podrobný popis

Yongnuo YN-622 II je bezdrôtový multifunkčný odpaľovač s podporou TTL a vysoko rýchlostnou synchronizáciou, ktorý je určený pre fotoaparáty a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon). Prenos signálu prebieha rádiovo (2,4GHz) s možnosťou nastavenia až 7 kanálov a troch skupín (A, B, C). Odpaľovače majú vstavané AF svetlo pre vylepšenie zaostrenia fotoaparátu (možno vypnúť).

Rada YN-622 II má oproti klasickej verzii odpaľovača prepínač režimu 622 a 560. V režime 622 sa odpaľovač správa štandardne (rovnako ako predchádzajúce verzie YN-622), zatiaľ čo v režime 560 sa odpaľovač začne správať ako modul - prijímač, ktorý umožňuje komunikáciu s jednotkami YN560-TX. Funkcia odpaľovača YN622 je v tomto prípade obmedzená na manuálne nastavenie výkonu a zoomu (u externých bleskov Yongnuo s podporou TTL daného typu) a klasické odpálenie záblesku (pri všetkých ostatných bleskov s klasickou hot shoe päticou).

Dosah bezdrôtovej synchronizácie je až 100m. Odpaľovač okrem funkcií TTL režime a vysoko rýchlostnej synchronizácii podporuje aj klasický manuálny režim odpálenia, synchronizáciu na druhú lamelu, nastavenie ohniskovej vzdialenosti blesku a ďalšie. Každý odpaľovač môže slúžiť ako vysielač aj ako prijímač. Základné funkcie odpaľovača je možné pohodlne ovládať aj priamo cez menu novších fotoaparátov.

Podporované režimy záblesku:

TTL - určené pre fotoaparáty a blesky Nikon
Manuálny mód - univerzálne použitie so všetkými fotoaparátmi s hot shoe alebo MI shoe a všetky blesky s klasickou päticou pre hot shoe

Synchronizácia a použitie TTL pri nasadenom odpaľovači v hot shoe fotoaparáte

Maximálna rýchlosť synchronizácie je 1 / 8000s. Pre fotoaparáty a blesky, ktoré nepodporujú vysoko rýchlostnú synchronizáciu (HSS) je najkratšia odporúčaná doba synchronizácia 1 / 160s. Funkcia TTL musí byť použitým bleskom podporovaná, inak ju nemožno použiť.

Použitie so štúdiovým bleskom:

Odpaľovače YN-622 je možné použiť aj so štúdiovými bleskami (bez prenosu TTL) - je potrebná sada dvoch alebo viacerých odpaľovačov YN622, alebo odpaľovače a riadiace jednotky YN622-TX. Vždy musí byť jeden odpaľovač - vysielač - umiestnený na fotoaparáte a jeden alebo viac odpaľovačov - prijímačov (prepojí sa káblovo s bleskami). Synchronizácia sa vykoná pomocou kábla s PC konektorom a jackom (podľa typu blesku), ktorým sa prepojí prijímač (1ks YN622) s bleskom. Prenos signálu medzi prijímačom a vysielačom už prebehne bezdrôtovo. Je nutné brať ohľad na minimálny synchronizačný čas štúdiových bleskov (väčšinou 1 / 160s).

Bezdrôtové odpaľovanie bleskov Yongnuo

Odpaľovače YN622 možno spárovať s modernými modelmi bleskov Yongnuo tak, že Vám k realizácii záblesku stačí iba jeden blesk a jeden odpaľovač. Medzi podporované blesky patrí napr. YN685 (viac informácií nájdete priamo u bleskov Yongnuo).

Použitie riadiacej jednotky

Pre najjednoduchšie ovládanie a prehľad nad funkciami jednotlivých bleskov možno použiť riadiacu jednotku YN-622TX, ktorá slúži len ako vysielač a je určená výhradne pre použitie v hot shoe fotoaparátu. Pre ďalšie informácie o jednotke viď karta produktu.

Podporované funkcie:

• synchronizácia na prvú aj druhú lamelu / vysoko rýchlostná synchronizácia HSS / FP až 1 / 8000s
• Ovládanie priamo z menu fotoaparátu alebo pomocou riadiacej jednotky YN622-TX, špeciálny režim pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX
• Ovládacie módy i-TTL / Manual / Multi
• pridružené TTL funkcie (napr. FEB, FEC, FEL)
• Odpaľovač má dve pätice - umožňuje použitie s ďalším externým bleskom alebo ďalším odpaľovačom
• Zoom - zmena ohniskovej vzdialenosti výbojky blesku (výhradne u bleskov Yongnuo)
• AF svetlo pre automatické ostrenie
• PC port pre synchronizáciu napr. so štúdiovými bleskami
• Vysokorýchlostné kontinuálne snímanie
• Automatické ukladanie nastavení
• Podpora jednoduchého odpaľovania pre všetky fotoaparáty s hot shoe a MI shoe a blesky v manuálnom móde, bez podpory TTL (max. rýchlosť synchronizácie 1 / 160s). Jedná sa o modely digitálnych zrkadloviek, bez zrkadloviek, kompaktov aj ultra zoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších.


Obsah balenia:

• 2x bezdrôtový rádiový odpaľovač - spúšťač blesku YN-622 II, návod


Kompatibilita odpaľovača:

Kompatibilita odpaľovača s fotoaparátom a bleskom je daná typom pätice, prípadne vstavanými prijímačmi a typom použitého blesku. Odpaľovač je určený pre použitie v päticiach typu hot shoe a MI shoe, avšak je primárne určený pre fotoaparáty Nikon a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon).

Pre plnú kompatibilitu všetkých funkcií odporúčame odpaľovače používať s bleskami Yongnuo a fotoaparáty Nikon. Pri použití s inými značkami fotoaparátov a bleskov nemožno efektívne využívať všetky funkcie odpaľovača - väčšinou iba jednoduché odpálenie záblesku a rozdelenie kanálov / skupín.

Upozornenie: Odpaľovače a riadiace jednotky s rôznymi typmi TTL nemožno spárovať - nemožno bezdrôtovo spárovať napr. YN622C + YN-622N!

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Yongnuo
Záruka: 24
Hmotnosť: 2 kg
Typ použitia: Prijímač, vysielač
Určené pre použitie: Na fotoaparáte, samostatne mimo fotoaparát, v kombinácii s ďalšími odpaľovačmi / riadiacou jednotkou YN622-TX i YN560-TX, bleskom
Podpora TTL logiky: Áno
Podpora vysoko rýchlostnej synchronizácie (HSS): Áno (1/8000)
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Podpora skupín a kanálov: Áno
Pätica a konektory pre pripojenie zariadenia: Hotshoe, PC port
Napájanie: 2x AA batérie
Pohotovostná doba: Cca 60 hodín
Dosah: Až 100m
Rozmer: 90 x 53 x 39 mm
Váha: 78 g (bez batérií)
Obsah balenia: 2x odpaľovač / prijímač YN-622, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie