Bezdrôtová riadiaca jednotka pre odpaľovače YN622-N-TX

Kód: YN-622-N-TX
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: YONGNUO
€58,38
Skladom (> 5 ks)

Bezdrôtová riadiaca jednotka s podporou TTL a prehľadným displejom pre jednoduchú správu a ovládanie skupín odpaľovačov YN622N (II) a bleskov YN685 typu Nikon.

Detailné informácie

Podrobný popis

Bezdrôtová riadiaca jednotka YN622N - TX umožňuje jednoduché ovládanie odpaľovačov YN622N (II) a bleskov YN685 typu Nikon. Jednotka je primárne určená pre použitie v hotshoe fotoaparáte, po spárovaní je možné odpaľovače a blesky bezdrôtovo ovládať priamo z displeja jednotky. Oproti klasickému odpaľovaču YN-622 je jednotka YN622-TX opatrená prehľadným displejom a zdokonaleným systémom správy viac skupín bleskov. Jednotka podporuje vysoko rýchlostnú synchronizáciu HSS a synchronizáciu na druhú lamelu.

Aby ste jednotku mohli používať, je nutné vlastniť ďalšie odpaľovače (YN-622) alebo blesky, ktoré umožňujú priame ovládanie pomocou tejto jednotky (napr. YN685 pre Nikon). Pri všetkých bleskoch s TTL Nikon, opatrených odpaľovačom YN-622, môžete rádiovo nastavovať parametre - mód, výkon, ohniskovú vzdialenosť. Blesky môžete triediť do troch rôznych skupín a ľahko ich potom hromadne ovládať. Funkciu jednotky využijete hlavne v prípade, že používate viac bleskov s TTL logikou a nemôžete, alebo nechcete blesky fyzicky (ručne) nastavovať priamo z ich tiel. Táto situácia môže nastať v ateliéri (blesk umiestnený vysoko na statíve), ale aj v exteriéri (blesk na nedostupnom mieste). Táto riadiaca jednotka môže byť použitá nielen pre odpaľovanie s prenosom TTL nastavenia, ale aj pre manuálne nastavenie výkonu blesku na diaľku.

Odporúčanie: Pred použitím jednotky a rozmiestnením bleskov radšej skontrolujte nastavenie kanálov jednotlivých odpaľovačov a bleskov, prípadne aj ich vzájomnú kompatibilitu.

Ak je jednotka použitá s bleskami nepodporujúcimi TTL, bude sa správať ako bežný manuálny odpaľovač (manuálne nastavenie výkonu na blesku, min. synchronizačný čas 1 / 160s). Pri prepojení jednotky s fotoaparátom prostredníctvom synchronizačného kábla (je nutné si zaobstarať kábel s patričným konektorom pre Váš fotoaparát), možno jednotku používať ako diaľkovú spúšť, kedy pri stlačení tlačidla test fotoaparát zaostrí a uvoľnením tlačidla dôjde k expozícii fotoaparátu. Na jednotke je možné s väčšinou fotoaparátov používať pomocné AF svetlo, ktoré Vám pomôže pri ostrení za zlých svetelných podmienok. Funkciu svetla ovláda fotoaparát automaticky.

Podporované funkcie:

• Možnosť rozradenia bleskov až do troch skupín (A, B, C) a nastavenie parametrov (výkon, mód, zoom) u každej skupiny
• Synchronizácia na prvú aj druhú lamelu / vysoko rýchlostná synchronizácia HSS / FP až 1 / 8000s
• Ovládanie priamo z menu fotoaparátu alebo pomocou riadiacej jednotky YN622-TX, špeciálny režim pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX
• Ovládacie módy i-TTL / Manual / Multi
• pridružené TTL funkcie (napr. FEB, FEC, FEL)
• Zoom - zmena ohniskovej vzdialenosti výbojky blesku
• AF svetlo pre automatické ostrenie
• Vysokorýchlostné kontinuálne snímanie
• Automatické ukladanie nastavení
• Aktualizácia firmvéru prostredníctvom USB portu
• Možnosť použitia jednotky ako spúšte fotoaparátu prepojením špeciálnym káblom LS-2.5 / N1, LS-2.5 / N2 (sú súčasťou balenia) alebo LS-2.5 / N3
• Podpora jednoduchého odpaľovania pre všetky fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálnom móde, bez podpory TTL (max. rýchlosť synchronizácie 1 / 160s). Jedná sa o modely digitálnych zrkadloviek, bez zrkadloviek, kompaktov aj ultra zoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších.


Obsah balenia:

• 1x riadiaca jednotka YN-622-TX, návod


Kompatibilita jednotky:

Kompatibilita jednotky s fotoaparátom je daná typom pätice. Kompatibilita s odpaľovačmi a bleskami je daná vstavanými prijímačmi a konkrétnym typom použitého blesku. Jednotka je určená výhradne pre použitie v päticiach typu hot shoe a je primárne určená pre fotoaparáty Nikon a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon)V iných päticiach nemusí jednotka správne fungovať. 

Pre plnú kompatibilitu všetkých funkcií odporúčame jednotku používať s bleskami a odpaľovačmi Yongnuo alebo Nikon a fotoaparátmi Nikon. Pri použití s inými značkami fotoaparátov a bleskov nemožno efektívne využívať všetky funkcie - väčšinou iba jednoduché odpálenie záblesku a rozdelenie kanálov / skupín.

Upozornenie: Odpaľovače a riadiace jednotky s rôznymi typmi TTL nie je možné spárovať - nejde bezdrôtovo spárovať napr. YN622C a YN-622N!

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Yongnuo
Záruka: 24
Hmotnosť: 2 kg
Systém odpaľovanie: Yongnuo 622
Typ použitia: Vysielač, spúšť fotoaparátu
Určené pre použitie: Na fotoaparáte, v kombinácii s ďalšími odpaľovačmi / bleskmi
Podporované zariadenia: Externé blesky, štúdiové blesky
TTL/HSS: Áno / Áno (Nikon)
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Podpora skupín a kanálov: Áno
Patica a konektory pre pripojenie zariadenia: Hotshoe, 2,5mm jack, mini USB
Napájanie: 2x AA batérie
Pohotovostná doba: Cca 120 hodin
Dosah: Až 100m
Firmware update: Ano (USB)
Rozmer: 89,5 x 53 x 39 mm
Váha: 90g (bez batérií)
Obsah balenia: 1x riadiaca jednotka YN622-TX, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie