Bezdrôtový rádiový odpaľovač Yongnuo YN-622C II, 2-dielna sada

Kód: YN-622-II-C
€111,14 €92,62 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Sada rádiových odpaľovačov s podporou TTL (Canon), vysoko rýchlostnou synchronizáciou HSS, možnosťou voľby kanálu / skupiny a funkcií vysielača aj prijímača a špeciálnym režimom pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX.

Detailné informácie

Podrobný popis

Yongnuo YN-622 II je bezdrôtový multifunkčný odpaľovač s podporou TTL a vysoko rýchlostnou synchronizáciou, ktorý je určený pre fotoaparáty a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon). Prenos signálu prebieha rádiovo (2,4GHz) s možnosťou nastavenia až 7 kanálov a troch skupín (A, B, C). Odpaľovače majú vstavané AF svetlo pre vylepšenie zaostrenia fotoaparátu (možno vypnúť).

Rada YN-622 II má oproti klasickej verzii odpaľovača prepínač režimu 622 a 560. V režime 622 sa odpaľovač správa štandardne (rovnako ako predchádzajúce verzie YN-622), zatiaľ čo v režime 560 sa odpaľovač začne správať ako modul - prijímač, ktorý umožňuje komunikáciu s jednotkami YN560-TX. Funkcia odpaľovača YN622 je v tomto prípade obmedzená na manuálne nastavenie výkonu a zoomu (u externých bleskov Yongnuo s podporou TTL daného typu) a klasické odpálenie záblesku (pri všetkých ostatných bleskov s klasickou hot shoe päticou).

Dosah bezdrôtovej synchronizácie je až 100m. Odpaľovač okrem funkcií TTL režime a vysoko rýchlostnej synchronizácie podporuje aj klasický manuálny režim odpálenia, synchronizáciu na druhú lamelu, nastavenie ohniskovej vzdialenosti blesku a ďalšie. Každý odpaľovač môže slúžiť ako vysielač aj ako prijímač. Základné funkcie odpaľovača je možné pohodlne ovládať aj priamo cez menu novších fotoaparátov.

Podporované režimy záblesku:

TTL – určené pre fotoaparáty a blesky Canon
Manuálny mód – univerzálne použitie so všetkými fotoaparátmi s hot shoe alebo MI shoe a všetky blesky s klasickou päticou pre hot shoe

Synchronizácia a použitie TTL pri nasadenom odpaľovači v hot shoe fotoaparátu

Maximálna rýchlosť synchronizácie je 1 / 8000s. Pre fotoaparáty a blesky, ktoré nepodporujú vysoko rýchlostnú synchronizáciu (HSS) je najkratšia odporúčaná doba synchronizácie 1 / 160s. Funkcia TTL musí byť použitým bleskom podporovaná, inak ju nemožno použiť.

Použitie so štúdiovým bleskom:

Odpaľovače YN-622 je možné použiť aj so štúdiovými bleskami (bez prenosu TTL) - je potrebná sada dvoch alebo viacerých odpaľovačov YN622, alebo odpaľovača a riadiacej jednotky YN622-TX. Vždy musí byť jeden odpaľovač - vysielač - umiestnený na fotoaparáte a jeden alebo viac odpaľovačov - prijímačov (prepojí sa káblovo s bleskami). Synchronizácia sa vykoná pomocou kábla s PC konektorom a jackom (podľa typu blesku), ktorým sa prepojí prijímač (1ks YN622) s bleskom. Prenos signálu medzi prijímačom a vysielačom už prebehne bezdrôtovo. Je nutné brať ohľad na minimálny synchronizačný čas štúdiových bleskov (väčšinou 1 / 160s).

Bezdrôtové odpaľovanie bleskov Yongnuo

Odpaľovače YN622 je možné spárovať s modernými modelmi bleskov Yongnuo tak, že Vám k realizácii záblesku stačí iba jeden blesk a jeden odpaľovač. Medzi podporované blesky patrí napr. YN685 (viac informácií nájdete priamo u bleskov Yongnuo).

Použitie riadiacej jednotky

Pre najjednoduchšie ovládanie a prehľad nad funkciami jednotlivých bleskov možno použiť riadiacu jednotku YN-622TX, ktorá slúži len ako vysielač a je určená výhradne pre použitie v hotshoe fotoaparátu. Pre ďalšie informácie o jednotke viď karta produktu.

Podporované funkcie:

• Synchronizácia na prvú aj druhú lamelu / vysoko rýchlostná synchronizácia HSS / FP až 1 / 8000s
• Ovládanie priamo z menu fotoaparátu alebo pomocou riadiacej jednotky YN622-TX, špeciálny režim pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX
• Ovládacie módy E-TTL (II) / Manual / Multi
• pridružené TTL funkcie (napr. FEB, FEC, FEL)
• Odpaľovač má dve pätice - umožňuje použitie s ďalším externým bleskom alebo ďalším odpaľovačom
• Zoom - zmena ohniskovej vzdialenosti výbojky blesku (výhradne u bleskov Yongnuo)
• AF svetlo pre automatické ostrenie
• PC port pre synchronizáciu napr. so štúdiovými bleskami
• Vysoko rýchlostné kontinuálne snímanie
• Automatické ukladanie nastavení
• Podpora jednoduchého odpaľovania pre všetky fotoaparáty s hot shoe a MI shoe a blesky v manuálnom móde, bez podpory TTL (max. rýchlosť synchronizácie 1 / 160s). Jedná sa o modely digitálnych zrkadloviek, bez zrkadloviek, kompaktov aj ultra zoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších.


Obsah balenia:

• 2x bezdrôtový rádiový odpaľovač - spúšťač blesku YN-622 II, návod


Kompatibilita odpaľovača:

Kompatibilita odpaľovača s fotoaparátom a bleskom je daná typom pätice, prípadne vstavanými prijímačmi a typom použitého blesku. Odpaľovač je určený pre použitie v päticiach typu hot shoe a MI shoe, avšak je primárne určený pre fotoaparáty Canon a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon).

Pre plnú kompatibilitu všetkých funkcií odporúčame odpaľovače používať s bleskami Yongnuo a fotoaparáty Canon. Pri použití s inými značkami fotoaparátov a bleskov nemožno efektívne využívať všetky funkcie odpaľovača - väčšinou iba jednoduché odpálenie záblesku a rozdelenie kanálov / skupín.

Upozornenie: Odpaľovače a riadiace jednotky s rôznymi typmi TTL nie je možné spárovať - nejde bezdrôtovo spárovať napr. YN622C a YN-622N!

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Yongnuo
Typ použitia: Prijímač, vysielač
Určené pre použitie: Na fotoaparáte, samostatne mimo fotoaparát, v kombinácii s ďalšími odpaľovačmi / riadiacou jednotkou YN622-TX i YN560-TX
Podpora TTL logiky: Áno
Podpora vysokorýchlostnej synchronizácie (HSS): Áno (1/8000)
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Podpora skupín a kanálov: Áno
Pätica a konektory pre pripojenie zariadenia: Hotshoe, PC port
Napájanie: 2x AA batérie
Pohotovostná doba: Cca 60 hodín
Dosah: Až 100m
Rozmer: 90 x 53 x 39 mm
Váha: 78 g (bez batérií)
Obsah balenia: 2x odpaľovač / prijímač YN-622, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: