Set riadiaca jednotka s TTL YN622-N-TX a odpaľovač s TTL YN622-N II pre Nikon

Kód: SAD-YN-622-N-TX1
€115 €95,83 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Set bezdrôtovej riadiacej jednotky a odpaľovača s podporou TTL Nikon, je ideálny pre jednoduchú správu a ovládanie externých aj štúdiových bleskov, priame bezdrôtové ovládanie bleskov YN685 typu Nikon a ďalších odpaľovačov YN-622N (II).

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento dvojdielny set pre odpaľovanie a diaľkové nastavovanie bleskov s prenosom TTL Nikon, obsahuje jednu riadiacu jednotku YN622N-TX a jeden odpaľovač YN622N II. Jednotka v tomto prípade slúži ako vysielač, ktorý sa umiestni na telo fotoaparátu a bezdrôtovo riadi činnosť odpaľovača alebo viac odpaľovačov YN-622N a YN-622N II (môžete dokúpiť ďalšie), ktoré sa umiestnia do pätíc externých bleskov, prípadne sa s inými (aj štúdiovými) bleskami prepoja pomocou synchronizačných káblov. Riadiaca jednotka je najlepším riešením pre diaľkové nastavovanie parametrov bleskov, ktoré pracujú v móde TTL Nikon - jedná sa napr. o blesky značky Nikon Yongnuo (typ Nikon). Jednotka vie jednoducho odpaľovať aj blesky, ktoré TTL režim nepodporujú. Nie je ale možné využívať všetky dostupné funkcie jednotky (pozri nižšie). Ďalšie informácie nájdete aj v záložkách jednotlivých produktov.Bezdrôtová riadiaca jednotka YN622N - TX umožňuje jednoduché ovládanie odpaľovačov YN622N (II) a bleskov YN685 typu Nikon. Jednotka je primárne určená pre použitie v hotshoe fotoaparáte, po spárovaní môžete odpaľovač a blesky bezdrôtovo ovládať priamo z displeja jednotky. Oproti klasickému odpaľovaču YN622 je jednotka YN622-TX vybavená prehľadným displejom a zdokonaleným systémom správy viacerých skupín bleskov. Jednotka podporuje vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS a synchronizáciu na druhú lamelu.

Aby ste jednotku mohli používať, je nutné vlastniť odpaľovače (YN-622) alebo blesky, ktorých priame ovládanie pomocou tejto jednotky umožňujú (napr. YN685 pre Nikon). Pri všetkých bleskoch s TTL Nikon, vybavených odpaľovačom YN-622, môžete rádiovo nastavovať parametre - mód, výkon, ohniskovú vzdialenosť. Blesky môžete triediť do troch rôznych skupín a ľahko ich potom hromadne ovládať. Funkciu jednotky využijete hlavne v prípade, že používate viac bleskov s TTL logikou a nemôžete alebo nechcete blesky fyzicky (ručne) nastavovať priamo z ich tiel. Táto situácia môže nastať ako v ateliéri (blesk umiestnený vysoko na statíve), tak aj v exteriéri (blesk na nedostupnom mieste). Táto riadiaca jednotka môže byť použitá nielen pre odpaľovanie s prenosom TTL nastavenia, ale aj pre manuálne nastavenie výkonu blesku na diaľku.

Odporúčanie: Pred použitím jednotky a rozmiestnením bleskov radšej skontrolujte nastavenie kanálov jednotlivých odpaľovačov a bleskov, prípadne aj ich vzájomnú kompatibilitu.

Ak je jednotka použitá s bleskami nepodporujúcimi TTL, bude sa správať ako bežný manuálny odpaľovač (manuálne nastavenie výkonu na blesku, min. synchronizačný čas 1/160s). Pri prepojení jednotky s fotoaparátom prostredníctvom synchronizačného kábla (pre zodpovedajúci typ fotoaparátu sú súčasťou balenia), môžete jednotku používať ako diaľkovú spúšť, kedy pri stlačení tlačidla test, fotoaparát zaostrí a uvoľnením tlačidla dôjde k expozícii fotoaparátu. Na jednotke môžete používať pomocné AF svetlo, ktoré Vám pomôže pri ostrení za zlých svetelných podmienok. Svetlo je možné vypnúť.

Podporované funkcie:

• Možnosť zoradenia bleskov až do troch skupín (A, B, C) a nastavenie parametrov (výkon, mód, zoom) u každej skupiny
• Synchronizácia na prvú aj druhú lamelu / vysokorýchlostná synchronizácia HSS/ FP až 1/ 8000s
• Ovládanie priamo z menu fotoaparátu alebo pomocou riadiacej jednotky YN622-TX, špeciálny režim pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX
• Ovládacie módy E-TTL (II)/ Manuál/ Multi
• Pridružené TTL funkcie (napr. FEB, FEC, FEL)
• Zoom - zmena ohniskovej vzdialenosti výbojky blesku
• AF svetlo pre automatické ostrenie
• Vysokorýchlostné kontinuálne snímanie
• Automatické ukladanie nastavenia
• Aktualizácia firmvéru prostredníctvom USB portu
• Možnosť použitia jednotky ako spúšte fotoaparátu prepojením špeciálnym káblom C1-C1 a C1-C3 (súčasťou balenia)
• Podpora jednoduchého odpaľovania pre všetky fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálnom móde bez podpory TTL (max. rýchlosť synchronizácie 1/160s). Jedná sa o modely digitálnych zrkadloviek, bez-zrkadloviek, kompaktov aj ultrazoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších.


Obsah balenia:

• 1x riadiaca jednotka YN-622-TX, 1x odpaľovač YN-622 II, návod


Kompatibilita jednotky:

Kompatibilita jednotky s fotoaparátom je daná typom pätice. Kompatibilita s odpaľovačmi a bleskami je daná vstavanými prijímačmi a konkrétnym typom použitého blesku. Jednotka je určená výhradne pre použitie v päticiach typu hotshoe a je primárne určená pre fotoaparáty Nikon a blesky Nikon a Yongnuo (typ Nikon). V iných päticiach nemusí jednotka správne fungovať.

Pre plnú kompatibilitu všetkých funkcií odporúčame jednotku používať s bleskami a odpaľovačmi Yongnuo alebo Nikon a fotoaparátmi Nikon. Pri použití s inými značkami fotoaparátov a bleskov, nie je možné efektívne využívať všetky funkcie  - väčšinou len jednoduché odpálenie záblesku a rozdelenie kanálov/skupín.

Upozornenie: Odpaľovače a riadiace jednotky s rôznymi typmi TTL nie je možné spárovať. /nie je možné bezdrôtovo spárovať napr. YN622N YN-622N!/

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Yongnuo
Typ použitia: Vysielač, prijímač, spúšť fotoaparátu (viď jednotlivé produkty)
Určené pre použitie: Na fotoaparáte, v kombinácii s ďalšími odpaľovačmi / bleskami
Podpora TTL logiky: Áno
Podpora vysokorýchlostnej synchronizácie (HSS): Áno (1/8000)
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Podpora skupín a kanálov: Áno
Pätica a konektory pre pripojenie zariadenia: Hotshoe, PC port
Napájanie: AA batérie
Pohotovostná doba: Cca 120 hodín
Dosah: Až 100m
Rozmer: pozri jednotlivé produkty
Váha: pozri jednotlivé produkty
Obsah balenia: 1x riadiaca jednotka YN622-TX, 1x odpaľovač YN-622 II, synchronizačný kábel, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: