Multibrandový odpaľovač TR-Q7 TTL, HSS pre blesky rady HD, MSN, SPARK, DPX, RT a EF

Kód: ODP-TR-Q7
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€119,60
Skladom (> 5 ks)

Multibrandová riadiaca jednotka Jinbei TR-Q7 s podporou TTL a HSS pre fotoaparáty Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix so 16 kanálmi a 6 skupinami s podporou Bluetooth.

Detailné informácie

Podrobný popis

TTL a HSS odpaľovač pre blesky SPARK, DPX, MSN, HD, Canon | Yongnuo externé blesky s RT systémom a LED svetlá EF s podporou 6 skupín a 16 kanálov s dosahom 300 metrov. Odpaľovač je osadený "multi-brandovou" päticou, vďaka ktorej ho je možné použiť takmer na všetkých fotoaparátoch s päticou hot-shoe a prídavným MI adaptérom aj na fotoaparátoch Sony.

 multibrandová-řídící-jednotka-tr-q7

Kompatibilita s fotoaparátmi

Odpaľovač môžete bez obmedzenia funkcií používať na všetkých fotoaparátoch Canon, Nikon, Sony*, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix. S obmedzením funkcií (bez TTL a HSS) môžete odpaľovač použiť aj na nepodporovaných fotoaparátoch pokiaľ disponujú päticou typu hot-shoe.

* Pri použití adaptéra pre päticu Sony budú dostupné všetky funkcie. Použitím TR-Q7 na Sony bez adaptéra vypne funkcie HSS a TTL.

TR-Q7_multibrand_hotshoe

Základné funkcie a vlastnosti

TR-Q7 je najmodernejší typ odpaľovača s veľkým, podsvieteným a prehľadným displejom a multibrandovou päticou s možnosťou naklopenia. Odpaľovač funkčne vychádza z verzie TR-Q6 ale vďaka lepšiemu rozloženiu tlačidiel, redesignovanému otočnému ovládaciemu koliesku, naklápacej multibrandovej pätici a novému firmwaru ponúka jednoduchšie ovládanie, lepšiu čitateľnosť na slnku aj v tme, možnosť naklopenia displeja a hlavne voľnosť použitia prakticky na každom modernom fotoaparáte vrátane podpory funkcií TTL a HSS.

Riadiaca jednotka TR-Q7 je novo vybavená Li-Ion batériou, ktorá predlžuje dobu používania jednotky, na jedno nabitie, bez nutnosti nosiť so sebou náhradné batérie. Jednotku je možné nabiť cez USB | USB-C kábel z akéhokoľvek notebooku, tabletu alebo power banky, čo oceníte predovšetkým na cestách. Doma môžete jednotku nabíjať z elektrickej siete rovnako ako mobilný telefón.

VIDEO: Pozrite sa ako jednotka pracuje. Video nájdete na našom YT kanáli.

Odpaľovač disponuje 6 skupinami pre nastavenie bleskov a dáva vám tak úplnú slobodu v ovládaní jednotlivých bleskov. Pri použití viacerých bleskov tak môžete každý ovládať samostatne (pri nastavení inej skupiny pre každý blesk) alebo spoločne (pri nastavení rovnakej skupiny všetkým bleskom). Dosah 300 metrov zabezpečí, že blesky budete mať pod kontrolou naozaj v každej situácii.

Odpaľovač je vybavený funkciou Bluetooth, vďaka ktorej ho je možné spárovať s múdrym telefónom a aplikáciami pre ovládanie štúdiá (Jinbei). Aplikácia zrkadlí nastavenie odpaľovača. Predovšetkým v ateliéri  toto riešenie prináša prehľadnejšie a rýchlejšie ovládanie.

TTL, HSS

Odpaľovač podporuje tieto funkcie so všetkými fotoaparátmi podporovaných značiek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Vďaka jednotke je možné voliť medzi automatickým režimom TTL s korekciou expozície a manuálnym režimom. Vysokorýchlostná synchronizácia je podporovaná do časov 1/8000s. Tieto funkcie sú podporované s bleskami MSN a HD. Ostatné modely bleskov SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovať tiež. Tieto modely bleskov TTL a HSS nepodporujú, s jednotkou budú fungovať v manuálnom režime. Aj tak je ale možné blesky používať naprieč radmi spoločne. 

Čo všetko môžem na blesku alebo na svetle ovládať?

TR-Q7 so sebou prináša aj nový firmware pre zábleskové svetlá, ku ktorým pribudol mód "TTL ALL". Nastavením tohto módu bude blesk komunikovať s akýmkoľvek fotoaparátom doplneným o riadiacu jednotku TR-Q7. Na tej iba vyberiete značku používaného fotoaparátu. Vďaka tomuto systému je možné striedať rôzne značky fotoaparátov, bez nutnosti meniť nastavenie módu na svetle. Otočný volič výrazne urýchlil ovládanie svetiel a nastavovania jednotlivých parametrov. Okrem zmeny výkonu vám u bleskov umožní zmenu režimu (TTL, Manuál), zapnutie / vypnutie pilotnej žiarovky a zvukovej signalizácie pre každé zariadenie zvlášť. V neposlednom rade je možné vykonať testovací záblesk. Pomocou multifunkčných tlačidiel je možné prepínať do HSS módu, režimu prvej a druhej lamely. Po aktivácii funkcie Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládanie nastavovanie režimu bleskov a svetiel aj na diaľku cez múdry telefón alebo tablet.

Táto jednotka sa dá novo spárovať s LED svetlami z radu EF, ktoré je možné radiť do skupín rovnako ako zábleskové svetlá a následne ovládať ich výkon podľa nastavených skupín hromadne alebo pre každé svetlo zvlášť.

JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7 

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Jinbei
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Kompatibilné fotopaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a ďalšie
Módy: TTL | Manuál
Synchronizačné režimy: HSS, FREEZE, 1. a 2. lamela, Multi expozícia
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Počet skupín: 16 | 6
Dosah rádia: 300 m
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu: Áno
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvencia: 2,4 GHz
Napájanie: Vstavaný akumulátor Li-Ion, DC 3.7V, 1500mAh, 5.55 Wh
Kompatibilné zariadenia: Štúdiové blesky Jinbei SPARK, DPX, MSN, batériové blesky Jinbei HD, externé blesky Canon RT (600EX-RT I, II, Yongnuo RT (600EX-RT I, II), LED svetlá Jinbei EF
Rozmer: 10,1 x 6,6 x 2,5 cm
Hmotnosť: 106 g
Obsah balenia: Odpaľovač, USB-c kábel

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: