Multibrandový odpaľovač TR-Q7 TTL, HSS pre blesky rady HD, MSN, SPARK, DPX, RT a EF

Kód: ODP-TR-Q7
TTL + HSS ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Jinbei
€119,60
Skladom (> 5 ks)
Multibrandovú riadiaca jednotka Jinbei TR-Q7 s podporou TTL a HSS pre fotoaparáty Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix sa 16 kanálmi a 6 skupinami s podporou Bluetooth.

Detailné informácie

Podrobný popis

TR-Q7

TTL a HSS odpaľovač pre blesky SPARK, DPX, MSN, HD, Canon | Yongnuo externé blesky s RT systémom a LED svetlá EF s podporou 6 skupín a 16 kanálov s dosahom 300 metrov. Odpaľovač je osadený "multi-brandovú" päticou, vďaka ktorej je možné ho použiť takmer na všetkých fotoaparátoch s päticou hot-shoe a prídavným MI adaptérom aj na fotoaparátoch Sony.

 

TIP: Riadiaca jednotka TR-Q7 je novo vybavená Li-Ion batériou, ktorá predlžuje dobu používania jednotky na jedno nabitie bez nutnosti so sebou nosiť náhradné batérie. Jednotku je možné nabiť cez USB | USB-C kábel z akéhokoľvek notebooku, tabletu alebo power banky, čo oceníte predovšetkým na cestách. Doma možno jednotku nabíjať z el. siete, rovnako ako mobilný telefón.

 

Základné funkcie a vlastnosti

TR-Q7 je najmodernejší typ odpaľovača s veľkým, podsvieteným a prehľadným displejom a multibrand päticou s možnosťou naklopenia. Odpaľovač funkčne vychádza z verzie TR-Q6, ale vďaka lepšiemu rozloženiu tlačidiel, redesignovanému otočnému ovládaciemu koliesku, naklápacie multibrandové pätici a novému firmwaru ponúka jednoduchšie ovládanie, lepšiu čitateľnosť na slnku aj v tme, možnosť naklopenia displeja a hlavne voľnosť použitie prakticky na každom modernom fotoaparáte vrátane podpory funkcií TTL a HSS.

 

VIDEO: Pozrite sa, ako jednotka pracuje. Video nájdete na našom YT kanáli.

Odpaľovač disponuje 6 skupinami pre nastavenie bleskov a dáva vám tak úplnú slobodu v ovladanie jednotlivých bleskov. Pri použití viacerých bleskov tak možno každý ovládať samostatne (pri nastavení inej skupiny pre každý blesk), alebo spoločne (pri nastavení rovnakej skupiny všetkým bleskom). Dosah 300 metrov zabezpečí, že blesky budete mať pod kontrolou naozaj v každej situácii.

Odpaľovač je vybavený funkciou Bluetooth, vďaka ktorej je možné ho spárovať s chytrým telefónom a aplikácií pre ovládanie štúdiá (Jinbei). Aplikácia zrkadlí nastavenie odpaľovača. Predovšetkým v ateliéri potom toto riešenie prináša prehľadnejšie a rýchlejšie ovládanie.

TTL, HSS

Odpaľovač podporuje tieto funkcie so všetkými fotoaparátmi podporovaných značiek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Vďaka jednotke je možné voliť medzi automatickým režimom TTL s korekciou expozície a manuálnym režimom. Vysokorýchlostná synchronizácia je podporovaná do časov 1/8000s. Tieto funkcie sú podporované s bleskami MSN a HD. Ostatné modely bleskov SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovať tiež. Tieto modely bleskov TTL a HSS nepodporujú, s jednotkou budú fungovať v manuálnom režime. Aj tak je ale možné blesky používať naprieč radmi spoločne.

 

Čo všetko môžem na blesku alebo na svetle ovládať?

TR-Q7 so sebou prináša aj nový firmware pre zábleskové svetlá, ktorým pribudol mód "TTL ALL". Nastavením tohto módu bude blesk komunikovať s akýmkoľvek fotoaparátom doplneným o riadiacu jednotku TR-Q7. Na tej iba vyberiete značku používaného fotoaparátu. Vďaka tomuto systému je možné striedať rôzne značky fotoaparátov bez nutnosti meniť nastavenie módu na svetle. Otočný volič výrazne urýchlil ovládanie svetiel a nastavovania jednotlivých parametrov. Okrem zmeny výkonu vám u bleskov umožní zmenu režimu (TTL, Manuál), zapnutie / vypnutie pilotnej žiarovky a zvukovej signalizácie pre každé zariadenie zvlášť. V neposlednom rade je možné vykonať testovací záblesk. Pomocou multifunkčných tlačidiel je možné prepínať do HSS módu, režimu prvej a druhej lamely. Po aktivácii funkcie Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládanie nastavovanie režimu bleskov a svetiel aj na diaľku cez chytrý telefón alebo tablet.

Táto jednotka sa dá novo spárovať s LED svetlami z radu EF, ktoré je možné radiť do skupín rovnako ako zábleskové svetlá a následne ovládať ich výkon podľa nastavených skupit hromadne, alebo pre každé svetlo zvlášť.

 

Kompatibilita s fotoaparátmi

Odpaľovač možno bez obmedzenia funkcií používať na všetkých fotoaparátoch Canon, Nikon, Sony - potreba dokúpiť Sony adaptér, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix. S obmedzením funkcií (bez TTL a HSS) možno odpaľovač použiť aj na nepodporovaných fotoaparátoch, ak disponujú päticou typu hot-shoe.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Jinbei
Záruka: 24
Synchronizačný režimy: Canon, Nikon, Sony, Olympus, Panasonic Lumix, RT
Počet skupín: až 6
Dosah rádia: 300 m
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvencia: 2,4 GHz
Vysokorýchlostná synchronizácia: Áno
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Napájanie: vstavaný akumulátor Li-Ion
Kompatibilné zariadenia: blesk HD-400, HD-601, HD-610, MSN, MARS TTL, DPX, Canon RT (600EX-RT I, II, Yongnuo RT (600EX-RT I, II)
Kompatibilné fotopaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a ďalšie
Obsah balenia: odpaľovač, usb-c kábel

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: