Jinbei HD 610 PRO TTL, HSS batériový blesk, 600 Ws + reflektor

Kód: BLE-HD-610-PRO
Akcia TTL + HSS
Značka: Jinbei
€1 072,32 –25 % €793,84 €661,53 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Oproti klasickej verzii HD 610, má verzia PRO podstatne rýchlejšie nabíjanie 0,05 - 0,9s a skrátenú dobu horenia výbojky v rozmedzí od 1/1000 do 1 / 20000s. Konštrukčne je tento blesk osadený väčším pasívnym chladičom, ktorý sa v kombinácii s aktívnym chladením blesku postará o rýchle nabíjanie a perfektné dochladzovanie blesku aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nový PRO model batériových bleskov HD patrí k špičke zábleskovej techniky.  Blesky sú konštruované pre náročných profesionálnych fotografov a štúdiá, ktoré potrebujú veľký výkon 600 Ws (GN 80) a pokročilé funkcie ako je TTL, HSS a FREEZE  režim pre Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix  a to aj mimo štúdia.

 

 • 600 Ws, GN 80
 • HSS režim pre synchronizáciu do 1 / 8000s
 • TTL režim pre automatické nastavenie blesku
 • upravené chladenie pre extrémne rýchle dobíjanie na plný výkon
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém Jinbei Universal Sync
 • interval medzi zábleskami 0,05 - 0,9 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256 s korekciou expozície + - 3EV
 • krátka doba horenia výbojky 1/8 500 - 1 / 1000s (t = 0,5)
 • režim  FREEZE  pre skrátenie doby horenia výbojky na 1/20 000 - 1 / 1000s
 • podpora funkcie Easy Cap  pre tvorbu automatickej orezovej masky
 • 20W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény


Oproti klasickej verzii HD 610 má verzia PRO podstatne rýchlejšie nabíjanie 0,05 - 0,9s a skrátenú dobu horenia výbojky v rozmedzí od 1/1000 do 1 / 20000s. Konštrukčne je tento blesk osadený väčším pasívnym chladičom, ktorý sa v kombinácii s aktívnym chladením blesku postará o rýchle nabíjanie a perfektné dochladzovanie blesku aj v tých najnáročnejších podmienkach.  


Výkon blesku

Výkon 600 Ws (80 GN)  je  plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn  - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre  TTL  je možné použiť  korekciu expozície + - 3EV. O modelovacie svetlo sa postará 20W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín. Výkon modelovacieho svetla je porovnateľný s 200W žiarovkou. Oproti klasickej žiarovke je jeho životnosť mnohonásobne väčšia, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.  


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený systémom HSS High-speed synchronization, ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času 1/8000s. Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/1000-1/8500 na 1/1000-1/20000. Vďaka tomu je fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni.

HSS systém Vám pomôže aj pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovaní portrétov na veľmi nízkej clone. Stačí nastaviť vyšší čas. 


hd-610-fotky


Batérie a dobíjanie

Lítium iónová batéria s kapacitou 6600mAh zvládne 450 zábleskov na plný výkon. Bežne sa tak dostanete na 800-1000 zábleskov  na jedno nabitie. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znovunabitia, ktoré je v rozmedzí 0,05 - 0,9 sekundy v závislosti na nastavenom výkone blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy nezmeškáte žiadny dôležitý moment. Batéria je vybavená "check" tlačidlom, po ktorého stlačení okamžite vidíte, koľko kapacity zostáva do vybitia. Kedykoľvek tak máte prehľad nad tým, kedy dať batériu nabíjať. K blesku je možné dokúpiť AC adaptér , ktorý nahrádza batériu v štúdiu. 


hd-610-baterie-ovladani

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je  zjednotené s ostatnými modelmi  a tak nebudete tápať ani pri ich kombináciách. 

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi:

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6 , TR-Q6, TR - Q7, TR-Q7 II  a TR-Q7 II Sony.  Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD2 PRO, HD2 MAX a HD2 MAX pre Sony nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7 (II)  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, nie je potrebné  vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je  možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie.

TR-Q7 II S - Špeciálna varianta TR-Q7 II pre fotoaparáty Sony bez nutnosti použitia redukcie.

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS bleskami.

TR-V6  -  manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS. 

2. Cez Synch konektor  - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR)  - blesk môžete odpaľovať zábleskom od iného blesku.Konštrukcia

Blesk je konštruovaný pre každodenné používanie v akýchkoľvek podmienkach. Váha 2,18 kg a hliníkové telo oceníte nielen v ateliéri, ale aj pri použití v mobilnom štúdiu.  Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip namiesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky. 

Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory môžete pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia. 

Blesk je vybavený skleneným krytom výbojky, ktorý ho chráni proti UV aj mechanickému poškodeniu. Krytka je na prednej strane mliečna a pomáha rozlievať svetlo pri použití s ​​reflektormi.


Variabilita príslušenstva

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínik a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky. Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený, aby udržal nielen blesk samotný ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vo vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku, ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf.

Delay  - Blesk je vybavený  funkciou DELAY oneskorenie. Môžete tak použiť blesk aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií.

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Smerné číslo (GN): 80
Výkon: 600Ws / 25W pilotná žiarovka
TTL / HSS / Multi: Áno Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix / Áno 1 / 8000S / Áno 20 FPS
Rýchlosť záblesku: HSS 1 / 8000s / Freeze 1 / 20000s
Farebná teplota (K): 5500 K
Regulácia výkonu záblesku: 1/256 až 1/1
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / Samostatne (aj diaľkovo)
Odpaľovanie: Bezdrôtové odpaľovanie. externý odpaľovač 3,5 mm jack, fotodióda
Dosah vstavaného odpaľovača: 300 m
Počet skupín vstavaného odpaľovača: 16 kanálov a 6 skupín
Pätica pre upevnenie na statív: 5/8 "
Pätica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Možnosť náklonu hlavy: Áno
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovací záblesk: Áno
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie
Batériové napájanie: Áno
Typ batérie: Lítium iónová DC14.8V 6000mAh
Výdrž batérie: 450 zábleskov na plný výkon
Rozmery: 355x117x195 mm
Obsah balenia: Blesk HD-610 PRO, výbojka, pilotná žiarovka LED, sklenený kryt výbojky, plastový ochranný kryt výbojky, batéria, nabíjačka, synchro kábel, reflektor s farebnými filtrami, český návod

Ako synchronizovať blesk s fotoaparátom?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: