Odrazová doska - plocha 110cm, strieborná, perforovaná

Kód: ODR-PERF-110-S
€17,59 –29 %
Odrazová doska - plocha 110cm, strieborná, perforovaná
€17,59 –29 % €12,32 €10,27 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Odrazová doska 110 cm s perforovanou plochou, je vhodná pre každého exteriérového fotografa. Doska má striebornú, obojstrannú odrazovú plochu, ktorá vďaka perforácii výborne odoláva vetru, čo ju  predurčuje pre prácu so slnkom v exteriéri.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odrazová doska 110 cm - perforovaná

Odrazové dosky patria medzi základné vybavenie každého fotografa a filmára. Využitie nájde ako v exteriéri  pri práci s prirodzeným svetlom, tak aj v ateliéri, kde slúži k dosvieteniu tieňov. Odrazová doska sa skladá z rýchlo rozkladacieho rámu so striebornou plochou. Rozloženie aj zloženie je otázkou niekoľkých sekúnd. Vďaka priemeru 39 cm v zloženom stave dosku pohodlne pribalíte do foto batohu na cesty. Doska je zabalená v prepravnom puzdre aby nedošlo k jej poškodeniu alebo zašpineniu.

Perforácia - dierovanie odrazovej plochy výrazne zvyšuje odolnosť dosky proti vetru. Plocha nebude pri veternejšom počasí padať, pretože vietor čiastočne prejde skrz ňu. Bežné dosky bez perforácie sa správajú vo vetre ako plachta a majú tendenciu sa napínať a preto je pri fotení s odrazovou doskou väčšinou nutná pomoc ďalšieho človeka. Vďaka perforácii nepotrebujete pri fotení asistenta aby odrazku držal a aby vo vetre neuletela a môžete sa spoľahnúť aj na bežný statív s držiakom. Perforácia spôsobuje, že svetlo z tejto odrazovej dosky je o niečo členitejšie ako z bežnej odrazovej dosky - tento efekt sa mení a miznú so vzdialenosťou od foteného objektu a naklopenej odrazovej dosky.

Strieborná plocha - vhodná na prisviecovanie a odrážanie svetla s výstupom cca 5500-6500K - v závislosti na farebnej teplote zdroja svetla. Plocha však výrazne nemení farebnú teplotu zdroja svetla.

Dodatočné parametre

Kategória: Odrazové dosky a držiaky
Priemer: 110cm
Farebné plochy: Strieborná, perforovaná
Rýchlo rozkladacia: Áno
Priemer v zloženom stave: 39cm

Ako zložiť odrazovú dosku

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: