Rádiový odpaľovač TR-V6 II pre blesky SPARK, DPX, MSN, HD

Kód: ODP-TR-V6-II
TTL + HSS
Značka: Jinbei
€51,49 €42,91 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Bezdrôtový rádiový odpaľovač Jinbei TR-V6 II, je základný odpaľovač pre blesky Jinbei bez podpory HSS, TTL a Bluetooth. Odpaľovač podporuje 16 kanálov a 10 skupín nastavení.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je univerzálny rádiový odpaľovač pre blesky Jinbei  SPARK, DPX, MSN, HD, ECL-V, ECD-V a zároveň diaľkové ovládanie pre trvalé svetlá Jinbei EF (I. a II. generácie)  s podporou skupín a kanálov a dosahom až 300 m. 


Základné funkcie a vlastnosti

TR-V6 v režime odpaľovača komunikuje s fotoaparátom pomocou stredového kontaktu. Spolupracuje tak so všetkými fotoaparátmi, ktoré majú päticu pre blesk typu hot-shoe . TR-V6 disponuje 16 kanálmi a 10 skupinami nastavení vrátane individuálneho zapnutia/vypnutia pilotnej žiarovky a dáva vám tak úplnú slobodu v riadení jednotlivých bleskov. Pri použití viacerých zariadení tak je možné každé ovládať samostatne (pri nastavení rôznych skupín pre každý blesk alebo LED svetlo), alebo spoločne (pri nastavení rovnakej skupiny všetkým zariadením). Pri ovládaní LED svetiel nemusí byť TR-V6 v pätici fotoaparátu a funguje ako bežné diaľkové ovládanie. Dosah až 300 metrov zaistí, že blesky aj LED svetlá budete mať pod kontrolou naozaj v každej situácii.

Pod tlačidlom GR sa skrýva nastavenie štyroch režimov odpaľovača:

tr-v6_rezim_0

Režim 0 : Pre staršie štúdiové blesky Jinbei so vstavaným prijímačom radov ECL-V , ECD-V a ďalšie.

tr-v6_rezim_1

Režim 1: Pre novšie štúdiové a batériové blesky Jinbei so vstavaným prijímačom radov SPARK, DPX, HD   a ďalšie.

tr-v6_rezim_2

Režim 2 : Pre štúdiové LED svetlá Jinbei, ktoré nepodporujú rozradenie do skupín: LED svetlá radov  JInbei EF I. generácie.

tr-v6_rezim_3

Režim 3 : Pre novšie  štúdiové LED svetlá Jinbei, ktoré podporujú rozradenie do skupín: Led svetla s bajonetom JInbei EF II. generácie.

 

Ako zariadenie spárovať s bleskom alebo trvalým svetlom

S odpaľovačom TR-V6 je možné priamo spárovať štúdiové a batériové blesky Jinbei , LED svetlá Jinbei a navyše pomocou prijímača Jinbei TR-RV  je možné odpaľovať aj blesky iných značiek , za predpokladu, že majú konektor typu "jack" (týmto zariadením nie je možné nastavovať výkon alebo iné funkcie a je možné ich iba odpaľovať).

Zariadenia sa vždy spárujú nastavením zhodného komunikačného kanálu CH a skupiny GR . Pri novších bleskoch je tiež nutné nastaviť typ použitého odpaľovača (väčšinou voľba s ikonou číslice "6").

SPARK400D_tr_v6

Príklad: Nastavenie blesku SPARK 400D pre odpaľovanie pomocou TR-V6


Čo všetko môžem na blesku ovládať? 

Tento odpaľovač je na obsluhu veľmi jednoduchý. Okrem nastavovania výkonu bleskov a LED svetiel od značky Jinbei vám dovolí ovládať pilotnú žiarovku , zvukovú signalizáciu a testovacie záblesky . Základné funkcie podporovaných zariadení si tak cez neho nastavíte na diaľku rovnako ľahko, ako keby ste ho mali priamo v ruke. 


Aký je rozdiel oproti odpaľovaču Jinbei TR-Q7?

Zatiaľ čo TR-V6 je základný model odpaľovača , tak Jinbei TR-Q7 je top model , ktorý podporuje ďalšie pokročilé funkcie ako je HSS, TTL alebo ovládanie cez Bluetooth . TR-V6 je určený prevažne pre fotografov, ktorí majú blesky a svetlá, ktoré tieto funkcie buď nepodporujú, alebo pre fotografov, ktorí tieto funkcie nepoužívajú. Ďalší rozdiel je v displejoch, ktorý  pri TR-V6 zobrazuje vždy nastavenie len jednej skupiny (napr. A), zatiaľ čo TR-Q7 zobrazuje nastavenie troch skupín naraz (napr. A, B, C). Pri TR-V6 teda pre nastavenie ďalších skupín musíte použiť prepínacie tlačidlo GR a šípky na odpaľovači.

Najväčšou výhodou TR-V6 je možnosť univerzálneho použitia na všetkých značkách fotoaparátov (Canon, Nikon, Sony a ďalšie) a jeho nízka cena.

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Jinbei
Počet kanálov: 16
Počet skupín: 10
Dosah odpaľovača: 300 m
Frekvencie: 2,4 GHz
Vysokorýchlostná synchronizácia: Nie
Najkratší synchronizačný čas: 1/250s
Ovládanie pilotnej žiarovky: Áno
Kompatibilné fotoaparáty: Všetky fotoaparáty s Hot-Shoe päticou
Napájanie: 2x 1,5V AAA alkalické batérie
Rozmery: 78x49x25 mm
Váha: 0,08 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: