Set blesku Godox TT685II a riadiacej jednotky X2T pre Nikon

Kód: SAD-BLE-G-685II-X2-N
Akcia TTL + HSS
Značka: Godox
€236,86 –4 %
Godox TT685II flash set and X2T control unit for Nikon
€236,86 –4 % €227,38 €189,48 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

Kompletná sada blesku a riadiacej jednotky Godox pre fotoaparáty Nikon umožňuje použitie blesku mimo tela fotoaparátu danej značky. Použitím tejto sady môžete blesk s fotoaparátom synchronizovať a ovládať na vzdialenosť až 100 metrov v režimoch TTL aj HSS. Cez jednotku je možné blesk prepnúť do plne manuálneho nastavenia, ktoré je vďaka vylepšenému ovládaciemu panelu veľmi rýchle a jednoduché. Blesk má štandardný výkon 60 GN s reguláciou od 1/1 do 1/256.

Detailné informácie

Podrobný popis

S touto sadou blesku TT685II N a riadiacej jednotky X2T N pre fotoaparáty Canon môžete používať blesk mimo telo fotoaparátu na vzdialenosť až 100 metrov. Pomocou riadiacej jednotky umiestnenej v hot-shoe pätici fotoaparátu a spárovanej s bleskom vďaka systému Godox X, pre ktorý má TT685II vstavaný prijímač v tele, môžete na blesku ovládať všetky jeho funkcie.

Blesk aj jednotka podporujú TTL aj HSS a k dispozícii budete mať aj čisto manuálny režim, v ktorom môžete všetky hodnoty upravovať ručne priamo z riadiacej jednotky. Tá je osadená prehľadným displejom a dedikovanými tlačidlami, aby nastavenie bolo čo najjednoduchšie.

Tip: Ak chcete na diaľku využívať aj režim TCM, zvoľte set s jednotkou XPro.

 

Párovanie jednotky s bleskom

X2T aj TT685II sú vybavené systémom Godox X, vďaka ktorému komunikujú nielen spolu, ale aj s ostatnými bleskami od tohto výrobcu. Spárovanie jednotky s bleskom je otázkou prvotného nastavenia, ktoré zaberie niekoľko málo chvíľ. Stačí nastaviť rovnaký kanál a skupinu na oboch zariadeniach. Vďaka vstavanému prijímaču v tele blesku sa k nemu jednotka automaticky priradí a začnú spolu komunikovať.

K jednotke je možné „spárovať“ ľubovoľný počet bleskov, ktoré navyše môžete rozdeliť do 5 skupín a nastavovať im parametre súbežne aj každej skupine zvlášť. Godox X navyše umožňuje kombinovať rôzne typy a modely bleskov. Ak chcete používať viac ako 5 skupín bleskov, siahnite po vyššie zmienenom sete s jednotkou XPro, ktorá ich dokáže až 16.

Tip: Blesk z tejto sady nájdete v predaji aj samostatne. Pokiaľ chcete fotiť s viacerými bleskami, stačí ho dokúpiť k setu zvlášť.

 

Napájanie blesku a odpaľovača

O chod blesku sa starajú 4 AA batérie, s ktorými "nacvakáte" okolo 230 zábleskov na plný výkon. V prípade, keď potrebujete s bleskom urobiť viac fotiek, je možné k nemu pripojiť externý zdroj alebo počas fotenia vymeniť batérie, ktoré sa do blesku vsúvajú z boku a ich výmena je otázkou niekoľkých sekúnd. Rovnaké batérie sa používajú aj do riadiacej jednotky, pre ktorú potrebujete 2 kusy.

Dobitie blesku medzi jednotlivými fotkami trvá s kvalitnými batériami 0,1 až 2,5 s v závislosti od nastaveného výkonu.

Dodatočné parametre

Kategória: Zvýhodnené sety
Maximálny výkon pripojených bleskov: 60GN
Čas dobíjania: 0,1 - 2,6 s
Nastavenie výkonu: Manuálne / TTL
Možnosti synchronizácie: Normálna / HSS / predná lamela / zadná lamela
Čas horenia výbojky (t=0,5): 1/300 až 1/20000s
Farebná teplota: 5 500 K +- 200
Zoom: 14 - 200 mm
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov, 5 skupin
Synchronizácia s fotoaparátom: Přes jednotku X2T
Dosah integrovaného prijímača: 100 metrov
Napájanie: 4x AA batérie
Rozmery: 6,4 x 7,6 x 19 cm
Hmotnost: 0,41 kg bez batérií
Obsah balenia: Blesk, riadiaca jednotka, stojan, puzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: