Set blesku Godox TT685II a riadiacej jednotky XPro pre Nikon

Kód: SAD-BLE-G-685II-XPRO-N
Akcia TTL + HSS
Značka: Godox
€260,89 –3 %
Set blesku Godox TT685II a riadiacej jednotky XPro pre Nikon
€260,89 –3 % €250,47 €208,73 bez DPH
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Kompletní sada blesku a řídicí jednotky Godox pro fotoaparáty Nikon umožňuje použití blesku mimo tělo fotoaparátu dané značky. Použitím této sady můžete blesk s fotoaparátem synchronizovat a ovládat na vzdálenost až 100 metrů v režimech TTL i HSS. Přes jednotku lze blesk přepnout do plně manuálního nastavení a používat funkci TCM. Ovládání je díky vylepšenému ovládacímu panelu a velkému displeji velmi rychlé a snadné. Blesk má standardní výkon 60 GN s regulací od 1/1 do 1/256.

Detailné informácie

Podrobný popis

S touto súpravou TT685II N a riadiacou jednotkou XPro N pre fotoaparáty Nikon môžete používať blesk mimo tela fotoaparátu na vzdialenosť až 100 metrov. Pomocou riadiacej jednotky umiestnenej v hot-shoe pätici fotoaparátu a spárovanej s bleskom vďaka systému Godox X, pre ktorý má TT685II vstavaný prijímač v tele, môžete na blesku ovládať všetky jeho funkcie.

Blesk aj jednotka podporujú TTL aj HSS a k dispozícii budete mať aj čisto manuálny režim, v ktorom môžete všetky hodnoty upravovať ručne priamo z riadiacej jednotky. Tá je osadená väčším prehľadnejším displejom ako X2T a dedikovanými tlačidlami, aby nastavenie bolo čo najjednoduchšie.

 

TCM a viac skupín

Riadiace jednotky z radu XPro vám umožnia spárované blesky rozradiť až do 16 skupín (na rozdiel od 5 skupín pri X2T) a využívať môžete bezdrôtovo aj funkciu TCM, ktorá prevádza namerané hodnoty prostredníctvom TTL do manuálneho režimu a pomáha vám nastaviť správnu hodnotu expozície.

 

Párovanie jednotky s bleskom

XPro aj TT685II sú vybavené systémom Godox X, vďaka ktorému komunikujú nielen spolu, ale aj s ostatnými bleskami od tohto výrobcu. Spárovanie jednotky s bleskom je otázkou prvotného nastavenia, ktoré zaberie niekoľko málo chvíľ. Stačí nastaviť rovnaký kanál a skupinu na oboch zariadeniach. Vďaka vstavanému prijímaču v tele blesku sa k nemu jednotka automaticky priradí a začnú spolu komunikovať.

K jednotke je možné „spárovať“ ľubovoľný počet bleskov, ktoré navyše môžete rozdeliť do 5 skupín a nastavovať im parametre súbežne aj každej skupine zvlášť. Godox X navyše umožňuje kombinovať rôzne typy a modely bleskov.

Tip: Blesk z tejto sady nájdete v predaji aj samostatne. Pokiaľ chcete fotiť s viacerými bleskami, stačí ho dokúpiť k setu zvlášť.

 

Napájanie blesku a odpaľovača

O chod blesku sa starajú 4 AA batérie, s ktorými "nacvakáte" okolo 230 zábleskov na plný výkon. V prípade, keď potrebujete s bleskom urobiť viac fotiek, je možné k nemu pripojiť externý zdroj alebo počas fotenia vymeniť batérie, ktoré sa do blesku vsúvajú z boku a ich výmena je otázkou niekoľkých sekúnd. Rovnaké batérie sa používajú aj do riadiacej jednotky, pre ktorú potrebujete 2 kusy.

Dobitie blesku medzi jednotlivými fotkami trvá s kvalitnými batériami 0,1 až 2,5 s v závislosti od nastaveného výkonu.

Dodatočné parametre

Kategória: Zvýhodnené sety
Maximálny výkon pripojených bleskov: 60GN
Čas dobíjania: 0,1 - 2,6 s
Nastavenie výkonu: Manuálne / TTL
Možnosti synchronizácie: Normálna / HSS / predná lamela / zadná lamela
Čas horenia výbojky (t=0,5): 1/300 až 1/20000s
Farebná teplota: 5 500 K +- 200
Zoom: 14 - 200 mm
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov, 16 skupin
Synchronizácia s fotoaparátom: Přes jednotku XPro
Dosah integrovaného prijímača: 100 metrov
Napájanie: 4x AA batérie
Rozmery: 6,4 x 7,6 x 19 cm
Hmotnost: 0,41 kg bez batérií
Obsah balenia: Blesk, riadiaca jednotka, stojan, puzdro
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: