Jinbei HD2 MAX multibrandový externý blesk s kruhovou hlavou, TTL, HSS

Kód: BLE-HD-2-MAX
TTL + HSS
Značka: Jinbei
€407,22 €339,35 bez DPH
Na ceste
Položka bola vypredaná…

Externý blesk s kruhovou hlavou, Omega výbojkou a multibrandovou päticou pre použitie s fotoaparátmi značiek  Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a Sony s redukciou. Blesk Jinbei HD2 Max podporuje režimy TTL, HSS aj Freeze pre vyššie spomínané fotoaparáty, má extrémne dlhú výdrž batérie a veľmi rýchle dobíjanie. Jinbei HD2 Max môžete použiť ako externý blesk na fotoaparáte, aj mimo neho vďaka riadiacim jednotkám a systému Jinbei Universal Sync. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Multi-brandový externý blesk Jinbei HD2 Max je nástupcom predošlého modelu HD2 Pro oproti ktorému má batériu s vyššou kapacitou a dlhšou výdržou. Novo tak s bleskom urobíte viac ako 500 zábleskov na plný výkon. Druhou výraznejšou zmenou je skrátenie doby horenia výbojky ako v normálnom, tak vo Freeze režime. Fotky sú vďaka tomu ostrejšie. Štandardom potom zostáva Omega výbojka, extrémne krátka doba dobíjania medzi jednotlivými zábleskami (0,05 - 1,3 sv závislosti na nastavenom výkone blesku), dotykový displej a systém Jinbei Universal Sync, ktorý zjednocuje všetky blesky tejto značky pod jednu riadiacu jednotku. 

Ako u predošlého modelu je aj HD2 Max osadený multi-brandovou päticou vďaka ktorej je možné ho používať s fotoaparátmi rôznych značiek a to aj v režimoch TTL, HSS aj Freeze. Podporované sú fotoaparáty Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix, Leica a Sony, pri ktorom je potrebné použiť redukciu na Mi-shoe. 

Tip: HD2 Max je možné zaobstarať aj vo verzii so Sony päticou. 

 

Kľúčové parametre

 • 80 Ws GN 60
 • HSS  režim pre synchronizáciu do 1/8000s
 • TTL  režim pre automatické nastavenie blesku
 • omega výbojka
 • externý blesk s pokročilými funkciami batériových svetiel
 • 3 režimy použitia - blesk na fotoaparáte, blesk mimo fotoaparátu, riadiaca jednotka pre okolité blesky
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém Jinbei Universal Sync
 • synchronizácia na 1. aj 2. lameli
 • interval medzi zábleskami 0,05 - 1,3 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256 s korekciou expozície +- 3EV
 • krátka doba horenia výbojky 1/2250 - 1/80000s (t=0,5)
 • režim  FREEZE  na skrátenie doby horenia výbojky na 1/10 000 - 1/800s
 • podpora funkcie Easy Cap  pre tvorbu automatickej orezovej masky
 • 3W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

Režimy blesku Jinbei HD2 Max

 • Speedlite - režim pre použitie blesku na fotoaparáte
 • Slave - režim pre použitie blesku mimo fotoaparátu. Blesk je riadený a synchronizovaný s fotoaparátom pomocou riadiacej jednotky
 • Master - režim pre použitie blesku ako riadiacej jednotky pre ostatné blesky

 

Použitie blesku na fotoaparáte:

Tento blesk je osadený tzv. multi-brandovou hot-shoe päticou, ktorá je navrhnutá tak, aby komunikovala so všetkými fotoaparátmi popredných výrobcov. HD2 Max vďaka nej môžete používať s fotoaparátmi značiek Canon, Nikon, Olympus, Fujifilm, Panasonic Lumix, Leica a pomocou redukcie aj so Sony . Blesk vďaka tejto technológii komunikuje nielen v manuálnom, ale aj v TTL, HSS a Freeze režime. 

HD-2-PRO_multibrand_hotshoe

Po nasadení na fotoaparát vyberiete v menu blesku značku fotoaparátu ao ostatné sa blesk postará sám. 

 

Použitie blesku mimo fotoaparátu:

Ak chcete blesk používať mimo fotoaparát, stačí k nemu prikúpiť riadiacu jednotku, prostredníctvom ktorej ho synchronizujete s fotoaparátom. Všetko nastavovanie blesku potom robíte priamo z jednotky a to na vzdialenosť až 300 metrov. 

HD2 Max má, rovnako ako ostatné blesky Jinbei, integrovaný prijímač pre riadiace jednotky TR-V6 , TR-Q6, TR - Q7TR-Q7 II  a TR-Q7 II SonyBlesk môžete ovládať aj prostredníctvom druhého blesku HD2 PRO , HD2 MAX a HD2 MAX pre Sony nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky.
 
 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu plne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie .

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu plne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL/HSS bleskami.

TR-V6  -  manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu plne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS. 

JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7

 
Použitie blesku ako riadiacej jednotky:

Blesk nasadený na fotoaparát je možné prepnúť do režimu master, v ktorom supluje riadiacu jednotku a ovláda ostatné blesky. V tomto režime si potom môžete vybrať či má blesk sám bleskať, alebo má len odovzdávať nastavenia ostatným. Takto riadiť môžete všetky blesky s integrovaným prijímačom pre systém Jinbei Universal Sync z radov SPARK, DPX, MSN, HD a ľad svetla z radu EF. 

 

Výkon blesku

Výkon 80 Ws (60 GN) je plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn - 1.0 - 9.0 po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pre TTL je možné použiť korekciu expozície +- 3EV. O modelovacie svetlo sa stará 3W LED čip so životnosťou > 60000 hodín. 


Prirodzené jemné svetlo vďaka Omega výbojke

HD2 je, hneď po zábleskoch Profoto A1, jediný blesk s kruhovou hlavou osadenou klasickou Omega výbojkou, ktorá sa štandardne používa pri štúdiových a batériových bleskoch. Vďaka použitej výbojke a konštrukcii hlavy blesku je svetlo jemnejšie a prirodzenejšie ako pri ostatných externých bleskoch s podlhovastá výbojkou. 


jinbei_HD-2_PRO_comparison

 


Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization , ktorý umožňuje fotiť na veme krátke časy uzávierky až do  1/8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky na 1/2250 – 1/80000s. Vďaka tomu je  fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni .
HSS systém pomôže pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovaní portrétov na veľmi nízkej clony. Stačí nastaviť vyšší čas. Batérie a dobíjanie

Výmenná lítium iónová batéria zvládne >500 zábleskov na plný výkon. Pri nižšom výkone blesku sa hravo dostanete na 700 – 800 zábleskov na jedno nabitie. Blesk vďaka tomu vydrží celodenné fotografovanie a zároveň šetrí nabíjacie cykly. Veľký dôraz je kladený na rýchlosť znovu dobitia medzi fotkami, ktorá je v rozmedzí 0,05 – 1,3 sekundy , v závislosti od nastaveného výkonu blesku. Blesk je tak stále pripravený a vy neprepásnete žiadny dôležitý moment.

Tip: K blesku je možné dokúpiť náhradnú batériu a predĺžiť tak dobu fotenia bez nutnosti nabíjania.


Variabilita príslušenstva

HD2 Max má magnetický krúžok okolo hlavy blesku na uchytenie originálneho príslušenstva. Okrem bielej odrazky, ktorá je dodávaná spoločne s bleskom, môžete svetlo modifikovať difúznou guľou a farebnými filtrami s voštinou . Pokiaľ plánujete blesk osadiť softboxom, stačí zaobstarať Bowens adaptér 


Konštrukcia

Blesk je navrhnutý tak, aby práca s ním bola čo najpohodlnejšia a najrýchlejšia. Ovládanie je riešené veľkým 2,8 palcovým dotykovým displejom a tromi tlačidlami pre rýchlu voľbu. Hlava blesku je otočná v rozsahu 360 ° s možnosťou naklopenia. Blesk je konštruovaný tak, aby bol vždy po ruke a vošiel sa do každého batohu. Tomu sekunduje aj nízka hmostnosť 450 g. 

Telo blesku je na boku vybavené 1/4" závitom pre uchytenie na statív. Na ten ho môžete uchytiť aj pomocou klasických držiakov pre externé blesky. Plugin batéria je umiestnená na prednej strane blesku a je možné ju vymeniť počas sekundy. 

Dodatočné parametre

Kategória: Multibrandové externé blesky
Výkon: 80Ws / GN60
Čas dobíjania: 0,05 - 1,2s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Elektrický zoom: 0-5 (28-105mm)
Módy blesku: Manuálna / TTL
Možnosti synchronizácie: Normálna / HSS / predná lamela / zadná lamela
Doba záblesku: T=0.5) Nór: 1/1700 - 1/29600s, Freeze 1/2250 - 1/80000s
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacie / pilotná žiarovka: LED 3W, teplota 3 500K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiacej jednotky: TR-Q6 / TR-Q7, možnosť pripojenia cez 3,5mm jack
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a další
Počet skupín a kanálov: 32 kanálov , 16 skupín
Batéria: DC 11,1V, 1000mAh
Počet zábleskov na jedno nabitie: >500 na plný výkon
Uspanie blesku: 1,5 minut / 20 minut / 40 minut
Pokročilé funkcie blesku: EasyCap, Delay
Veľkosť: 215x79x79 mm
Hmotnosť: 460 g
Obsah balenia: Blesk, odrazový difúzor, batérie, nabíjačka, púzdro
Položka bola vypredaná…

Ako synchronizovať blesk s fotoaparátom?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: