Set riadiaca jednotka s TTL YN622-C-TX a odpaľovač s TTL YN622-C II pre Canon

Kód: SAD-YN-622-C-TX1
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: YONGNUO
€107,20
Skladom (> 5 ks)

Set bezdrôtovej riadiacej jednotky a odpaľovača s podporou TTL Canon, ideálny pre jednoduchú správu a ovládanie externých aj štúdiových bleskov, priame bezdrôtové ovládanie bleskov YN685 typu Canon a ďalších odpaľovačov YN-622C (II)

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento dvojdielny set pre odpaľovanie a diaľkové nastavovanie bleskov s prenosom TTL Canon obsahuje jednu riadiacu jednotku YN622C-TX a jeden odpaľovač YN-622C. Jednotka v tomto prípade slúži ako vysielač, ktorý sa umiestni na telo fotoaparátu a bezdrôtovo riadi činnosť odpaľovača alebo viac odpaľovačov YN-622C a YN-622C II (možno dokúpiť ďalšie), ktoré sa umiestnia do patíc externých bleskov, prípadne sa s inými (aj štúdiovými) bleskami prepojí pomocou synchronizačných káblov. Riadiaca jednotka je najlepším riešením pre diaľkové nastavovanie parametrov bleskov, ktoré pracujú v móde TTL Canon - jedná sa napr. o blesky značky Canon a Yongnuo (typ Canon). Jednotka však vie jednoducho odpaľovať aj blesky, ktoré TTL režím nepodporujú, nemožno však využívať všetky dostupné funkcie jednotky (pozri nižšie). Ďalšie informácie nájdete aj v záložkách jednotlivých produktov.

 

Bezdrôtová riadiaca jednotka YN622C - TX umožňuje jednoduché ovládanie odpaľovačov YN-622C (II) a bleskov YN685 typu Canon. Jednotka je primárne určená pre použitie v hotshoe fotoaparátu, po spárovaní možno odpaľovače a blesky bezdrôtovo ovládať priamo z displeja jednotky. Oproti klasickému odpaľovači YN-622 je jednotka YN622-TX opatrená prehľadným displejom a zdokonaleným systémom správy viac skupín bleskov. Jednotka podporuje vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS a synchronizáciu na druhú lamelu.

Aby ste jednotku mohli používať, je nutné vlastniť odpaľovače (YN-622) alebo blesky, ktoré priame ovládanie pomocou tejto jednotky umožňujú (napr. YN685 pre Canon). Pri všetkých bleskoch s TTL Canon, opatrených odpaľovačom YN-622, môžete rádiovo nastavovať parametre - mód, výkon, ohnisková vzdialenosť. Blesky môžete triediť do troch rôznych skupín a ľahko ich potom hromadne ovládať. Funkcia jednotky využijete hlavne v prípade, že používate viac bleskov s TTL logikou a nemôžete alebo nechcete blesky fyzicky (ručne) nastavovať priamo z ich tiel. Táto situácia môže nastať tak v ateliéri (blesk umiestnený vysoko na statíve), ako aj v exteriéri (blesk na nedostupnom mieste). Táto riadiaca jednotka môže byť použitá nielen pre odpaľovanie s prenosom TTL nastavenia, ale aj pre manuálne nastavenie výkonu blesku na diaľku.

Odporúčanie: Pred použitím jednotky a rozmiestnením bleskov radšej skontrolujte nastavenie kanálov jednotlivých odpaľovačov a bleskov, prípadne aj ich vzájomnú kompatibilitu.

Ak je jednotka použitá s bleskami nepodporujúcimi TTL, bude sa správať ako bežný manuálna odpaľovač (manuálne nastavenie výkonu na blesku, min. synchronizačný čas 1/160s). Pri prepojení jednotky s fotoaparátom prostredníctvom synchronizačného kábla (pre zodpovedajúci typ fotoaparátu sú súčasťou balenia), možno jednotku používať ako diaľkovú spúšť, kedy pri stlačení tlačidla test fotoaparát zaostrí a uvoľnením tlačidla dôjde k expozícii fotoaparátu. Na jednotke je možné používať pomocné AF svetlo, ktoré Vám pomôže pri ostrení za zlých svetelných podmienok. Svetlo je možné vypnúť.

Podporované funkcie:

• Možnosť rozradenie bleskov až do troch skupín (A, B, C) a nastavenie parametrov (výkon, mód, zoom) u každej skupiny
• Synchronizácia na prvú i druhú lamelu/ vysokorýchlostná synchronizácia HSS/ FP až 1/ 8000s
• Ovládanie priamo z menu fotoaparátu alebo pomocou riadiacej jednotky YN622-TX, špeciálny režim pre komunikáciu s jednotkou YN560-TX
• Ovládacie módy E-TTL (II)/ Manual/ Multi
• pridružené TTL funkcie (napr. FEB, FEC, FEL)
• Zoom - zmena ohniskovej vzdialenosti výbojky blesku
• AF svetlo pre automatické ostrenie
• Vysokorýchlostné kontinuálne snímanie
• Automatické ukladanie nastavení
• Aktualizácia firmvéru prostredníctvom USB portu
• Možnosť použitia jednotky ako spúšte fotoaparátu prepojením špeciálnym káblom C1-C1 a C1-C3 (súčasťou balenia)
• Podpora jednoduchého odpaľovania pre všetky fotoaparáty s hotshoe a MI shoe a blesky v manuálnom móde, bez podpory TTL (max. rýchlosť synchronizácie 1/160s). Jedná sa o modely digitálnych zrkadloviek, bezzrkadloviek, kompaktov aj ultrazoomov značiek Nikon, Canon, Pentax, Samsung, Sony a ďalších.


Obsah balenia:

• 1x riadiaca jednotka YN-622-TX, 1x odpaľovač YN-622 II, návod


Kompatibilita jednotky:

Kompatibilita jednotky s fotoaparátom je daná typom patice. Kompatibilita s odpaľovačmi a bleskami je daná vstavanými prijímačmi a konkrétnym typom použitého blesku. Jednotka je určená výhradne pre použitie v paticiach typu hotshoe a je primárne určená pre fotoaparáty Canon a blesky Canon a Yongnuo (typ Canon). V iných paticiach nemusí jednotka správne fungovať.

Pre plnú kompatibilitu všetkých funkcií odporúčame jednotku používať s bleskami a odpaľovačmi Yongnuo alebo Canon a fotoaparáty Canon. Pri použití s ​​inými značkami fotoaparátov a bleskov nemožno efektívne využívať všetky funkcie - väčšinou iba jednoduché odpálenie záblesku a rozdelenie kanálov / skupín.

Upozornenie: Odpaľovače a riadiacie jednotky s rôznymi typmi TTL nemožno spárovať - ​​nie je možné bezdrôtovo spárovať napr. YN622C a YN-622N!

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Yongnuo
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Typ použitia: Vysielač, prijímač, spúšť fotoaparátu (viď jednotlivé produkty)
Určené pre použitie: Na fotoaparáte, v kombinácii s ďalšími odpaľovačmi / blesky
Podpora TTL logiky: Áno
Podpora vysokorýchlostnej synchronizácie (HSS): Áno (1/8000)
Synchronizácia na druhú lamelu: Áno
Podpora skupín a kanálov: Áno
Patica a konektory pre pripojenie zariadenia: Hotshoe, PC port
Napájanie: AA batérie
Pohotovostná doba: Cca 120 hodín
Dosah: Až 100m
Rozmer: pozri jednotlivé produkty
Váha: pozri jednotlivé produkty
Obsah balenia: 1x riadiaca jednotka YN622-TX, 1x odpaľovač YN-622 II, synchronizačný kábel, návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: