Hybridné LED trvalé svetlo Jinbei EF 300 II Sun Light, 5500K + reflektor

Kód: SVE-EFII-300
€811 €675,83 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Posledná generácia LED trvalých svetiel s veľmi vysokým výkonom 300 W a bajonetom Bowens od spoločnosti Jinbei prináša nové kruhové COB čipy s ešte lepším podaním farieb vďaka vyššiemu CRI. Tento model je navyše hybridný - je možné napájať z batérie. Štandardom u týchto svetiel zostáva antiflickering, prednastavené svetelné efekty a bezhlučný systém chladenia. S týmito svetlami nemusíte robiť kompromisy, využijete ich pre všetku štúdiovú prácu vrátane slow-motion záberov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

300 Wattové svetlo v hliníkovom tele je vďaka hybridnej technológii napájania (sieť/batéria) ideálne na použitie v štúdiu aj mimo neho. Ide potom o najvýkonnejšie svetlo LED zo série EF, s ktorým môžete osvetliť prakticky akúkoľvek scénu. Toto svetlo teda využijete pri osvetľovaní portrétov, produktov, veľkých podcastových štúdií, videoklipov, divadelných scén atď. S 300W svetlom môžete osvetľovať aj veľké softboxy a dáždniky nad 150 cm. Na ich montáž je svetlo vybavené vstavaným adaptérom Bowens, ako aj držiakom na fotografický dáždnik.

Jinbei EF 300 II je vybavený vysokokvalitným čipom COB, ktorý má presnú reprodukciu farieb - s CRI Ra >97, TLCI >98 a schopnosť zaznamenávať akciu aj pri vysokých snímkových frekvenciách. Vďaka tejto technológii môžete snímať klasické aj spomalené zábery bez blikania.

 

  • 300W čip COB s rozptylom svetla až 660 000 lx
  • mono-color s 5 500 K
  • presná reprodukcia farieb s CRI >97 a TLCI >98
  • ochrana proti blikaniu
  • mimoriadne tichý ventilátor s hlučnosťou 30 dB a vypínačom na úplné vypnutie
  • plynulá regulácia výkonu 1 - 100 %
  • adaptér Bowens
  • aplikácia a diaľkové ovládanie
  • 9 prednastavených svetelných efektov

 

Svetelný výkon na scéne môžete plynule regulovať od 1 do 100 %.Vďaka teplote chromatickosti 5 500 K svetlo dokonale simuluje denné svetlo. Vďaka použitej technológii COB (Chip on board), ktorá kombinuje viacero menších čipov na jednej doske pokrytej vrstvou luminoforu, je intenzita svetla porovnateľná s 2 000W halogénmi, v porovnaní s ktorými spotrebuje len desatinu energie. Okrem toho ponúkne mnohonásobne dlhšiu životnosť, ktorá hraničí so 100 000 hodinami prevádzky, a lepšiu manipuláciu, pretože čip zostáva chladný aj pri plnom výkone. Nemusíte sa teda obávať zranenia alebo zahriatia nasadených modifikátorov.

Tip: Teplotu chromatickosti alebo farbu svetla možno ľahko zmeniť pomocou gélového filtra

 

 Výkon svetla v Luxoch
vzdálenosť bez reflektora s 60° reflektorom
0,5 m 50 000 Lx 660 000 Lx
1 m  12 000 Lx 130 000 Lx

 


Adaptér Bowens pre akékoľvek príslušenstvo

Tvrdosť a smer svetla môžete ľahko upraviť nasadením akéhokoľvek modifikátora z radu softboxov alebo reflektorov, model EF 160 je vybavený adaptérom Bowens na ich pripojenie. Môžete použiť aj štúdiový dáždnik, pre ktorý má svetlo integrovaný držiak.

Tip: Ak chcete používať tieto LED svetlá so softboxom, odporúčame siahnuť po softboxoch bez vnútornej konštrukcie, ktorá by tienila čip. Ideálne sú modely KH , balónové softboxy, deepboxy, beauty dishe.

Hybridné napájanie zo siete a batérie

Hybridné napájanie svetla umožňuje jeho prevádzku z bežnej elektrickej siete po pripojení adaptéra dodávaného so svetlom aj z batérií V-Mount. Na napájanie z batérií je potrebné dokúpiť adaptér, ktorý sa k svetlu pripojí pomocou kábla XLR, a batérie.

Adapter pre V-mount batérie

Plynule nastaviteľný výkon aj na diaľku

Vďaka integrovanému štandardizovanému držiaku svetlo ľahko pripevníte na akýkoľvek štúdiový statív. Ovládanie je potom možné priamo na svetle alebo prostredníctvom aplikácie výrobcu, ktorá umožňuje plné nastavenie až zo vzdialenosti 30 metrov, čo oceníte najmä v situáciách, keď máte svetlo na ťažko dostupných miestach.

LED svetla Jinbei ovládanie pres aplikáciu

Prednastavené svetelné efekty

Filmári môžu na doladenie atmosféry scény použiť aj jeden z 9 prednastavených svetelných efektov, ktoré realisticky simulujú napríklad blikajúcu žiarovku, oheň, blesk alebo zapnutý televízor. Intenzitu a opakovanie vybraného efektu si potom môžete nastaviť sami.

Mimoriadne tichý ventilátor nebude kaziť zvuk

Toto svetlo urobí radosť aj zvukárovi. Vďaka minimálnej hlučnosti okolo 30 dB je EF 300 II na scéne prakticky nepočuteľný, a to aj v situáciách, keď sa nachádza v blízkosti mikrofónu. Nemusíte sa však obávať prehriatia, pretože svetlo je navrhnuté tak, aby bolo chladné aj pri plnom výkone, čomu napomáha kombinácia pasívneho chladiča a aktívneho, mimoriadne tichého ventilátora.

Dodatočné parametre

Kategória: LED s bajonetom
Farebná teplota: 5500K
Napájanie: Zo siete
Svetelný zdroj: COB LED čip, životnosť> 100 000 hodín
Výkon: 300 W
Svetelný výkon 0,5 m:: 50 000 / 660 000 Lx
Svetelný výkon 1 m: 12 000 / 130 000 Lx
Energetická skupina: A+
Kanály a skupiny: 32 / 16
Nastavenie výkonu: 1 - 100% po percente
Vyžarovací uhol: 120°
Index CRI: >97
Index TLCI: >98
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém, dosah 100 m, kompatibilný s Jinbei EF RC a Jinbei TR-Q7
Ovládanie cez aplikáciu: Áno, dosah> 15 m
Rozmery: 31,5 x 22,5 x 35 cm
Hmotnosť: 3,5 kg
Obsah balenia: Svetlo, reflektor, ochranný kryt čipu, napájací kábel

LED svetlá Jinbei EF

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: