LED trvalé svetlo Jinbei LX 60 Sun Light, 5500K + reflektor

Kód: SVE-LX-60
€179,79
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Štúdiové LED svetlo s farebnou teplotou 5 500 K, Bowens adaptérom a vysoko kvalitným 60W COB čipom je vstupným modelom tohto segmentu. Jinbei LX 60 disponuje pokročilými funkciami ako je anti-flickering, svetelné efekty alebo možnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu. Toto svetlo veľmi dobre využije ako filmár, tak fotograf. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Trvalé svetlo Jinbei LX 60 je vstupným modelom do sveta LED svetiel. Svojim výkonom bude vyhovovať všetkým tvorcom, ktorí hľadajú svetlo pre portrétnu alebo produktovú fotografiu, svetlo na svietenie menších scén alebo podcaftových štúdií. Toto svetlo výborne poslúži aj ako doplnkové svetlo do väčšieho ateliéru. Vďaka zjednotenému ovládaniu ho veľmi ľahko prepojíte aj s ostatnými svetlami od značky Jinbei. Celé štúdio potom môžete ovládať z mobilnej aplikácie. 

Aj keď sa výkonom jedná o vstupný model, nechýbajú mu vlastnosti a funkcie svetiel z najvyššej triedy. Svetlo je opatrené vysoko kvalitným COB čipom s anti-flickeringom, vďaka ktorému je možné použiť aj pri natáčaní slow-motion videí a prednastavenými svetelnými efektmi. 

Ako ostatné svetlá z tohto radu využíva Bowens adaptér na uchytenie príslušenstva. Osadiť ho môžete ľubovoľným modifikátorom s týmto zámkom. LX 60 je dodávané s kovovým reflektorom. 


Výkon svetla

Svetlo disponuje výkonom 60 W, ktoré je možné regulovať od 1 do 100%. Svetelný výkon LED čipu je porovnateľný s 600W halogénovým svetlom, oproti ktorému spotrebováva iba 10% energie. 

 

 Výkon svetla v Luxoch
vzdialenosť bez reflektora s 60° reflektorom
0,5 m 10 000 Lx 50 000 Lx
1 m  2 700 Lx 8 000 Lx

 

 

Vlastnosti LED čipu

Na svetle je použitý tzv. COB čip (Chip on board). Táto technológia združuje viac menších čipov na jednej doske. Vďaka tejto technológii je zaistený väčší výkon a lepšia stálosť. Čip je aj na najvyšší výkon chladný a nehrozí popálenie ako pri klasických halogénových svetlách. Životnosť čipu je viac ako 100 000 hodín. 

Farba vyžarovaného svetla je biela 5 500K. Pre zmenu farebnej teploty alebo efekty odporúčame použiť gélové filtrektorými sa svetlo alebo na ňom nasadený modifikátor prekryje a svetlo zafarbí.

Čipy vo svetlách LX majú vysoký index podania farieb CRI Ra>96 / TLCI >98. Vďaka tomu sú nasvietené predmety v reálnych farbách. Svetlo umožňuje natáčať aj slow motion videí s veľmi vysokými snímkovacími frekvenciami bez blikania. 

 

Variabilita príslušenstva

Svetlo má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na svetlo môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komín, apod. V držiaku svetla je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky. 

Tip: Ak chcete používať tieto LED svetlá so softboxom, odporúčame siahnuť po softboxoch bez vnútornej konštrukcie, ktorá by tienila čip. Ideálne sú modely KH , balónové softboxy  a deepboxy, s ideálnym priemerom do ø 95 cm a beauty dishe , kovové modely do ø 56 cm a látkové modely do ø 80 cm.

Svetlo je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak svetla je zosilnený aby udržal nielen svetlo samotné, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb svetla je vo vnútri kovový, aby svetlo bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.

Svetelné efekty

LED svetlo LX 60 je vybavené deviatimi svetelnými efektmi, ktorými môžete simulovať svetlo z televízie, blikanie žiarovky, ohňostroj, a niekoľko intenzít búrky a zábleskov. 

jinbei_lx_100_efekty

 

Ovládanie a konštrukcia

Svetlo môžete pohodlne ovládať aj cez mobilnú aplikáciu , v ktorej si štúdio veľmi ľahko nastavíte podľa potreby. Pomocou aplikácie je možné prednastaviť scény, nastavovať jednotlivé svetlá alebo aj celý ateliér spoločne. Aplikáciu stačí stiahnuť z AppStoru alebo Google Play. 

Telo svetla je z tvrdeného plastu a chráni elektroniku pred poškodením pri preprave a manipulácii. Na zadnom paneli svetla sú jednotlivé ovládacie prvky a prehľadný displej ukazujúci nastavené hodnoty. 

jinbei_led_svetla_ovladani_1

Dodatočné parametre

Kategória: LED s bajonetom
Farebná teplota: 5500K
Napájanie: Hybridné
Výkon: 60 W
Teplota farieb: 5 500 K
CRI: RA >96
TLCI: >98
Hlučnosť: <35dB
Svetelný výkon (Lx) 0,5 m: 10 000 bez reflektora / 50 000 s 60° reflektorom
Svetelný výkon (Lx) 1 m: 2 700 bez reflektora / 8 000 s 60° reflektorom
Vstavaný Bluetooth prijímač: Áno dosah >15 m
Vyžarovací uhol: 120°
Nastavenie sily: 1 - 100 %
Životnosť čipu: >100 000 hodín
Napájanie: AC100-240V 50 / 60Hz 3A poistka
Rozmery: 220 x 120 x 200 mm
Hmotnosť: 1 Kg
Obsah balenia: Svetlo, napájací kábel, reflektor, ochranný kryt čipu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: