Rádiový odpaľovač Cactus V6 II, HSS, TTL - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax

Kód: ODP-CACTUS-V6II
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Cactus Image
€102,90
Opýtať sa
Položka bola vypredaná…

Cactus V6 II je svetovo prvý odpaľovač, ktorý podporuje HSS - vysokorýchlostnú synchronizáciu a TTL naprieč značkami. Tento odpaľovač je obojsmerný, pracuje ako vysielač tak aj ako prijímač. Odpaľovač podporuje systémy Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic, Sigma a Sony.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cactus V6 II

Svetovo prvý odpaľovač s "Cross-brand" TTL a HSS systémom, vďaka ktorému pracuje so systémami Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic a Sigma. Pri použití fotoaparátu Sony, je potrebný ako vysielač použiť Cactus V6 II s päticou pre Sony.

 

Pre externé aj štúdiové blesky

Cactus má vlastnú päticu pre systémový blesk. Blesky vyššie uvedených značiek s Cactus pracujú vo všetkých režimoch a to aj naprieč značkami. To znamená, že ak vlastníte fotoaparát značky Canon, môžete prostredníctvom V6 II využívať blesky Nikon a podobne. Ku štúdiovým a batériovým bleskom môžete odpaľovač pripojiť pomocou synchronizačného kábla a využívať tak funkcie TTL a HSS aj na týchto bleskoch, ktoré funkcie HSS a TTL podporujú.


Dva typy HSS

Odpaľovač podporuje ako klasické HSS s rýchlosťou do 1 / 8000s, tak tzv. "Power synch", ktoré zvýšia rýchlosť nad štandardnou x-synch rýchlosťou fotoaparátu.


Jednoduché nastavenie aj ovládanie

Pomocou tohto odpaľovača je možné ovládať všetky funkcie podporovaných bleskov naprieč značkami. Odpaľovač je vysoko inteligentný a po nasadení na fotoaparát sám vyberie značku fotoaparátu a nastaví podporované funkcie. Tie potom môžete ľahko meniť podľa vlastnej potreby. Po pripojení k systémovému alebo štúdiovému blesku s podporou TTL alebo HSS, môžete tieto funkcie využívať u akéhokoľvek fotoaparátu značiek Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax a Panasonic, ktoré majú hot-shoe päticu. Vďaka tomu sa rozširujú možnosti aj fotografom používajúcim tieto značky fotoaparátov.

Odpaľovače majú štandardne AF assist svetlo s LED čipom, podporujú Multi master mód, ktorý umožňuje spoločné fotografovanie až 20 fotografov na rovnakých bleskoch a to vždy s vlastným nastavením.


Funkcia Pass-through

Cactus V6 II je priechodný a disponuje funkciou pass through, vďaka ktorej môžete Cactus odpaľovač použiť ako redukciu (adaptér) pre odpaľovače ostatných značiek Canon / Nikon / Pentax a ovládať tak napríklad Nikon fotoaparátom Canon blesky.

Funkcia pass through funguje tak, že nasadíte Cactus odpaľovač do sánok fotoaparátu (napr. Nikon), na Cactus odpaľovač potom nasadíte ďalší TTL odpaľovač (napr. Canon) a ním ovládate ďalšie zariadenia (napr. Canon blesk). Samotný fotoaparát tak odovzdáva hodnoty nastavenia do Cactus odpaľovača a ten ich ďalej prekladá a odovzdáva druhému odpaľovaču v ňom zasunutom, ktorý už klasicky ovláda ďalšie zariadenia. Pre správnu funkciu pass through je potrebné správne nastavenie Cactus odpaľovača.

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálne rádiové odpaľovače
Záruka: 24
Frekvencia: 2.4 GHz
Počet kanálov: 16
Počet skupín: 4
HSS: Áno - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony (až 1 / 8000s)
TTL: Áno - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony
Dosah: 100 metrov
Napájanie: 2x AA batérie, mini USB 2.0 DC 5V
Rozmery: 72 x 72 x 42 mm
Váha: 96 g
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: