Rádiový odpalovač Cactus V6 II, HSS, TTL - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax

Kód: ODP-CACTUS-V6II
ZÁRUKA 3 ROKY
Značka: Cactus Image
€98
Skladom (1 ks)
Cactus V6 II je svetovo prvý odpaľovač, ktorý podporuje HSS - vysokorýchlostnú synchronizáciu a TTL naprieč značkami. Tento odpaľovač je obojsmerný, pracuje tak ako vysielač, aj ako prijímač. Odpaľovač podporuje systémy Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic, Sigma a Sony.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cactus V6 II

Svetovo prvý odpaľovač s "Cross-brand" TTL a HSS systémom, vďaka ktorému pracuje so systémami Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax, Panasonic a Sigma. Pri použití fotoaparátu Sony, je potreba ako vysielač použiť Cactus V6 II s päticou pre Sony.

 

Pre externé aj štúdiové blesky

Cactus má vlastnú pätici pre systémový blesk. Blesky vyššie uvedených značiek s Cactus pracujú vo všetkých režimoch a to aj naprieč značkami. To znamená, že ak vlastníte fotoaparát značky Canon, môžete prostredníctvom V6 II využívať blesky Nikon, apod. Ku štúdiovým a batériovým bleskom možno odpaľovač pripojiť pomocou synchronizačného kábla a využívať tak funkcie TTL a HSS aj na týchto bleskoch, ktoré funkcie HSS a TTL podporujú.


Dva typy HSS

Odpaľovač podporuje ako klasické HSS s rýchlosťou do 1 / 8000s, tak tzv. "Power synch", ktorý zvýši rýchlosť nad štandardnou x-synch rýchlosť fotoaparátu.


Jednoduché nastavenie i ovládanie

Pomocou tohto odpaľovača je možné ovládať všetky funkcie podporovaných bleskov naprieč značkami. Odpaľovač je vysoko inteligentný a po nasadení na fotoaparát sám vyberie značku fotoaparátu a nastaví podporované funkcie. Tie potom možno ľahko meniť podľa vlastnej potreby. Po pripojení k systémovému, alebo štúdiovému blesku s podporou TTL alebo HSS, možno tieto funkcie využívať u akéhokoľvek fotoaparátu značiek Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Pentax a Panasonic, ktoré majú hot-shoe päticu. Vďaka tomu sa rozširujú možnosti aj fotografom používajúcim tieto značky fotoaparátov.

Odpaľovača majú štandardne AF assist svetlo s LED čipom, podporujú Multi master mód, ktorý umožňuje spoločné fotografovanie až 20 fotografov na rovnakých bleskoch a to vždy s vlastným nastavením.


Funkcia Pass-through

Cactus V6 II je priechodný a disponuje funkciou pass through, vďaka ktorej možno Cactus odpaľovač použiť ako redukciu (adaptér) pre odpaľovača ostatných značiek Canon / Nikon / Pentax ..., a ovládať tak napríklad Nikon fotoaparátom Canon blesky.

Funkcia pass through funguje tak, že nasadíte Cactus odpaľovač do sánok fotoaparátu (napr. Nikon), na Cactus odpaľovač potom nasadíte ďalšie TTL odpaľovač (napr. Canon) a ním ovládate ďalšie zariadenia (napr. Canon blesk). Samotný fotoaparát tak odovzdáva hodnoty nastavenia do Cactus odpaľovača, a ten ich ďalej prekladá a ďalej odovzdáva druhému odpaľovači v ňom zasunutom, ktorý už klasicky ovláda ďalšie zariadenia. Pre správnu funkciu pass through je potrebný správne nastavenie Cactus odpaľovača.

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálne rádiové odpaľovače
Záruka: 24
Hmotnosť: 1 kg
Frekvencia: 2.4 GHz
Počet kanálov: 16
Počet skupín: 4
HSS: Áno - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony (až 1 / 8000s)
TTL: Áno - Canon, Nikon, Fuji, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony
Dosah: 100 metrov
Napájanie: 2x AA batérie, mini USB 2.0 DC 5V
Rozmery: 72 x 72 x 42 mm
Váha: 96 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: