Set Multibrandový odpaľovač TR-Q7 MKII s TTL a HSS + adaptér pre SONY

Kód: SAD-ODP-TR-Q7-II-SA
€148,04 €123,37 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Set multibrandového odpaľovača Jinbei TR Q7 II a adaptéra pre Sony fotoaparáty

Detailné informácie

Podrobný popis

Dokonalý set multibrandového odpaľovača TR-Q7 II s MI-Shoe adaptérom pre Sony umožní odpaľovať Jinbei blesky so prakticky so všetkými značkami dostupnými fotoaparátov.

Druhá generácia TTL a HSS riadiacej jednotky Jinbei TR Q7 prináša intuitívnejšie rýchlejšie ovládanie vďaka prepracovanému menu aj ovládacím prvkom. Novinkou je tiež vyberateľná vymeniteľná batéria a prepracovanejší displej, ktorý je na slnku ešte lepšie čitateľný. 

 

Jinbei TR-Q7 II

Kompatibilita s fotoaparátmi

Štandardom zostáva "multi-brandová" pätica, vďaka ktorej je možné riadiacu jednotku použiť s ľubovoľným fotoaparátom značiek Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus a Panasonic Lumix , ktorý je osadený hot-shoe päticou. 

V prípade použitia na Sony stačí dokúpiť túto redukciu na MI-Shoe päticu, alebo vybrať jednotku so Sony päticou. S touto riadiacou jednotkou potom môžete ovládať a odpaľovať ľubovoľné zábleskové svetlá z rady SPARK, DPX, MSN, HD, externé blesky Canon, Yongnuo  s RT systémom a LED svetlá z rady EF

TR-Q7_multibrand_hotshoe


Základné funkcie a vlastnosti

TR-Q7 je najmodernejší typ odpaľovača s veľkým, podsvieteným a prehľadným displejom a multibrandovou päticou s možnosťou naklopenia. 

Odpaľovač disponuje 6 skupinami pre nastavenie bleskov a dáva vám tak úplnú slobodu v riadení jednotlivých bleskov . Pri použití viacerých bleskov tak môžete každý ovládať samostatne (pri nastavení inej skupiny pre každý blesk), alebo spoločne (pri nastavení rovnakej skupiny všetkým bleskom). Dosah 300 metrov zaistí, že blesky budete mať pod kontrolou naozaj v každej situácii. 

Odpaľovač je vybavený funkciou Bluetooth , vďaka ktorej je možné ho spárovať so smartfónom a aplikáciou pre ovládanie štúdia (Jinbei). Aplikácia zrkadlí nastavenie odpaľovača. Predovšetkým v ateliéri potom toto riešenie prináša prehľadnejšie a rýchlejšie ovládanie.

Riadiaca jednotka TR-Q7 je novo vybavená Lítiovou batériou, ktorá predlžuje dobu používania jednotky na jedno nabitie bez nutnosti so sebou nosiť náhradné batérie. Jednotku je možné nabiť cez USB | USB-C kábel z akéhokoľvek notebooku, tabletu alebo power banky, čo oceníte predovšetkým na cestách. Doma je možné jednotku nabíjať z elektrickej siete rovnako ako mobilný telefón. 


TTL, HSS

Odpaľovač podporuje tieto funkcie so všetkými fotoaparátmi podporovaných značiek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Vďaka jednotke je možné voliť medzi automatickým režimom TTL s korekciou expozície a manuálnym režimom. Vysokorýchlostná synchronizácia je podporovaná do časov 1/8000s. Tieto funkcie sú podporované s bleskami MSN a HD. Ostatné modely bleskov SPARK a DPX je možné s jednotkou tiež synchronizovať. Tieto modely bleskov TTL a HSS nepodporujú, s jednotkou budú fungovať v manuálnom režime. Aj tak je ale možné blesky používať naprieč radami spoločne. 

 

Čo všetko môžem na blesku alebo na svetle ovládať?

TR-Q7 so sebou prináša aj nový firmware pre zábleskové svetlá, ktorým pribudol módTTL ALL. Nastavením tohto módu bude blesk komunikovať s akýmkoľvek fotoaparátom doplneným o riadiacu jednotku TR-Q7. Na tej iba vyberiete značku používaného fotoaparátu. Vďaka tomuto systému je možné striedať rôzne značky fotoaparátov bez nutnosti meniť nastavenia módu na svetle. Otočný volič výrazne urýchlil ovládanie svetiel a nastavovanie jednotlivých parametrov. Okrem zmeny výkonu vám u bleskov umožní zmenu  režimu  (TTL, Manuál), zapnutie/vypnutie pilotnej žiarovky a  zvukovej  signalizácie pri každom zariadení zvlášť. V neposlednom rade je možné vykonať testovací záblesk. Pomocou multifunkčných tlačidiel je možné prepínať do HSS módu, režimu prvej a druhej lamely. Po aktivácii funkcie Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládanie nastavovania režimu bleskov a svetiel aj na diaľku cez chytrý telefón alebo tablet.

Túto jednotku je možné novo spárovať s LED svetlami z rady EF, ktoré je možné radiť do skupín rovnako ako zábleskové svetlá a následne ovládať ich výkon podľa nastavení hromadne alebo  každé svetlo zvlášť. 

  JINBEI_HD-2_PRO_TR-Q7

Dodatočné parametre

Kategória: Rádiové odpaľovače pre Jinbei
Kompatibilné fotopaparáty: Canon, Nikon, Sony (s redukciou), Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a ďalšie
Módy: TTL | Manuál
Synchronizačné režimy: HSS, 1. a 2. lamela, Multi expozícia
Najkratší synchronizačný čas: 1/8000 s
Počet skupín: 32 | 6
Dosah rádia: 300 m
Ovládanie cez mobilnú aplikáciu: Áno
Dosah Bluetooth: 10 m
Frekvencia: 2,4 GHz
Napájanie: Vstavaný akumulátor Li-Ion, DC 3.8V, 1500mAh, 5.55 Wh
Kompatibilné zariadenia: Štúdiové blesky Jinbei SPARK, DPX, MSN, batériové blesky Jinbei HD, externé blesky Canon RT (600EX-RT I, II, Yongnuo RT (600EX-RT I, II), LED svetlá Jinbei EF
Rozmer: 10,6 x 6,5 x 2,6 cm
Hmotnosť: 106 g
Obsah balenia: Odpaľovač, USB-c kábel, redukce pro Sony

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: