Jinbei SPARK 400D štúdiový blesk, 400 Ws

Kód: BLE-SPARK-400D
€227,42 €189,52 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
29.7.2024

400Ws blesk s GN 66 s pokročilými funkciami vyšších radov, je šikovným riešením pre malé a stredné ateliéry.

Detailné informácie

Podrobný popis

Značka Jinbei pod označením SPARK predstavila už niekoľko radov veľmi populárnych zábleskov. Najnovšia generácia SPARK 400 D sa posunula zase o kus dopredu a to predovšetkým v použitých materiáloch. SPARK 400 D sú šikovným riešením pre malé a stredné ateliéry, ktorým ponúkne skvelý pomer cena / výkon, vysokú mobilitu a pokročilé funkcie prevzaté z vyšších radov. Blesk disponuje  výkonom 350 Ws - GN 66. 

 

  • 400 Ws, GN 66
  • vstavaný prijímač pre rádiový systém Jinbei Universal Sync
  • interval medzi zábleskami 0,1 - 0,9 s
  • nastavenie výkonu 1/1 - 1/32
  • krátka doba horenia výbojky 1/2200 - 1/800 (t = 0,5)
  • podpora funkcie Easy Cap pre tvorbu automatickej orezovej masky
  • 15W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

 
Výkon blesku

Výkon 400 Ws GN 66 je plynule regulovateľný v rozmedzí 6 stôp od 4.0 do 9.0 po desatinách - 1/1 - 1/32 výkonuDoba horenia výbojky je pri modeli SPARK-400D  1/2200 - 1/800 (t = 0,5) a zaisťuje tak ostré fotky a perfektné reálne podanie farieb. Toto svetlo tak hravo zvládne akúkoľvek prácu v štúdiu. Od portrétnej fotografie až po produkty. Využijete ho ako hlavné svetlo, tak aj ako výplňové. Blesk sa  dobíja za extrémne krátku dobu 0,1 - 0,9 s . Vďaka tomu môžete fotiť plynule v rýchlejšom slede. O modelovacie svetlo sa postará 15W LED čip, ktorý je porovnateľný so 150W pilotnou žiarovkou. Oproti tej má oveľa väčšiu životnosť >60 000 hodín, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.

Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotené s ostatnými modelmi a tak nebudete tápať ani pri ich kombináciách.


Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi.

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6 ,  TR-Q6, TR - Q7 , TR-Q7 II  a TR-Q7 II Sony. Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD2 PRO, HD2 MAX a HD2 MAX pre Sonynasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TRS-V  - najlacnejší variant odpaľovača bez displeja, ktorý funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky môžete cez neho odpaľovať, nastavovať výkon, zapínať a vypínať pilotnú žiarovku. Alternatíva odpaľovača TRS-V je aj odpaľovač TR-A9 , s ktorým môžete blesky iba odpaľovať. Odpaľovač nepodporuje skupiny. 

TR-V6  - manuálna jednotka s displejom, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky môžete cez ňu úplne nastavovať a ovládať v skupinách. 

TR-Q6  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS bleskami.

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať ako manuálna. Jednotka je multibrandová, nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS bleskami.

2. Cez synchro konektor  - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.


3. Cez foto diódu (IR)  - blesk môžete odpaľovať zábleskom od iného blesku.


Konštrukcia

Blesk je konštruovaný tak, aby bol čo najskladnejší a najľahší. Jeho rozmery 265 x 132 x 215 mm a váhu 1,3 kg oceníte nielen pri prevážaní ale aj pri každodennom používaní. Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s  aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu . Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a  elektronika má vysokú životnosť . Malá veľkosť a LED čip namiesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky. 

Oproti predchádzajúcim generáciám bleskov SPARK je telo 400D odolnejšie a má kovové aretačné prvky. Vďaka tomu unesie ťažšie príslušenstvo. Prepracovaný bol aj dizajn a telo je tak kompaktnejšie.

Tip: Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov, ako u klasickej žiarovky. Modifikátory môžete pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia. 


Variabilita príslušenstva

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínik a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky.

Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vo vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

SPARK - III je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf. 

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Smerné číslo: 66 GN
Výkon: 400 Ws
TTL / HSS: Nie / Nie
Easy Cap: Áno
Farebná teplota: 5500K
Pilotná žiarovka: 15W LED
Regulácia výkonu záblesku: 6 stop (1/1 - 1/32) - 4.0 - 9.0 (po desatinách)
Doba nabíjania: 0.1 - 0.9s
Doba horenia výbojky (t = 0,5): 1/800 - 1 / 2200s
Najkratší synchronizačný čas: 1 / 250s
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / individuálne / vypnutá
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie (LED)
Odpaľovanie: Vstavaný prijímač (Canon, Nikon, Sony, Fuji) / externý odpaľovač 3,5 mm jack / fotodióda
Dosah vstavaného odpaľovača: 300 m
Počet skupín vstavaného odpaľovača: 32 kanálov a 16 skupín
Zvuková signalizácia: Voliteľná
Testovací záblesk: Áno
Indikácia nabitia: LED diódou / zvuková
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno - plynulá
Pätica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Batériové napájanie: Nie
Rozmery: 265 x 132 x 215 mm
Váha: 1,3 kg
Obsah balenia: Blesk, napájací kábel, pilotná žiarovka LED, výbojka, krytka výbojky

Ako synchronizovať blesk s fotoaparátom?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: