Stripbox KS 23x91 cm rýchlorozkládací s voštinou, adaptér Bowens

Kód: SOF-STRIP-KS-23-91
€87,60
Skladom (> 5 ks)
Stripbox s rýchlo rozkladacou konštrukciou navrhnutý pre mobilné ateliéry. Úzky strip softbox je špecifický svojím pruhovým podaním svetla. Mäkkosť možno zmeniť odnímateľnými difúznymi plochami a voštinou. Stripbox je otočný o 360 °.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stripbox KS 23x91 cm - rýchlorozkladací s voštinou

Strip softbox KS je špeciálne navrhnutý pre mobilné štúdia a fotografov, ktorí s technikou cestujú. Jeho rýchlorokládacia konštrukcia zaisťuje jednoduché rozloženie a zloženie počas niekoľkých málo sekúnd a to aj s nasadenými difúznymi plátnami. Konštrukcia je navrhnutá tak, aby zostala pevná a ľahká. 4 hliníkové prúty a Bowens adaptér zaisťujú perfektné vypnutie softboxu a kompatibilitu so zábleskovými aj trvalými svetlami, rovnako ako u klasických stripboxů.

Konštrukcia stripboxu je oproti klasickej verzii hlbší a svetlo je tak viac sústredené a silné. To je výhodou nielen pri svietení detailov, ale aj pri použití softboxu mimo ateliér a v miestach, kde je veľa okolitého svetla.

 

Použitý materiál

Stripbox je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa stará o maximálný svetelný výstup. Difúzne plátna softboxu sú čisto biela a odolná proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb. Obe vnútorné plátna sú odnímateľná. Vďaka tomu je možné meniť mäkkosť svetla. Softbox je tiež vybavený odnímateľnou voštinou, ktorá svetlo ešte viac zmäkčuje a usmerňuje pred seba. Plátna sú oproti klasickým stripboxům odľahčená a pridávajú stripboxu na mobilite. Vlastnosti materiálu zostali rovnaké.


Kompatibilita

Softbox je dodávaný vrátane adaptéra pre uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a stripbox je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a Speedlite bleskov. Bajonet je otočný o 360 ° a stripbox tak možno umiestniť do akejkoľvek polohy.

K softboxu je možné prikúpiť adaptér pre systémy ElinchromProfoto Broncolor. Týmto adaptérom je možné nahradiť štandardný Bowens, a softbox použiť aj na jednom z týchto systémov.


Využitie

Stripboxy sa používajú na zadné svetla k nasvietenie siluet, kontúr postavy, nasvietenie vlasov alebo pozadia aj na prednej pre zvýraznenie detailov, alebo svetelné efekty. Vďaka tomu sú často používané pre fotografovanie portrétov, glamour a akt fotografie. Stripboxy sú ideálne aj pre produktovú fotografiu na fotografovanie fliaš, pohárov, alebo lesklých produktov.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Stripbox
Záruka: 24
Rozmer plátna: 23x91cm
Hĺbka: 49cm vrátane adaptéru
Dĺžka v zloženom stave: 70cm
Vnútorné difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Vonkajšie difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Voština: Áno, odnímateľná (Rozmer ok: 4x4x4cm)
Konštrukcia: Rýchlorozkládací
Otočný: Áno, 360 °
Adaptér: Bowens
Váha: 0,9 kg
Súčasť balenia: Stripbox, 2 difúzna plátna, voština, adaptér Bowens, prepravná taška

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: