Stripbox KS 23x91 cm dáždnikový s voštinou, adaptér Bowens

Kód: SOF-STRIP-KS-23-91
€93,97 €78,31 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
24.7.2024

Stripbox s rýchlo rozkladacou dáždnikovou konštrukciou navrhnutý pre mobilné ateliéry. Úzky strip softbox je špecifický svojím pruhovým podaním svetla. Mäkkosť môžete zmeniť odnímateľnými difúznymi plochami a voštinou. Stripbox je otočný o 360 °.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stripbox KS 23x91 cm - rýchlorozkladací s voštinou

Rad KS ponúka hlbšie softboxy s dáždnikovou konštrukciou, dvoma bielymi difúznymi plátnami a voštinou. Hlavné difúzne plátno je uchytené vo vnútri softboxu a vnútorný okraj softboxu má suchý zips pre odnímateľnú vnútornú voštinu. Softboxy KS sú vhodné na použitie s bleskom, ale nehodia sa kvôli konštrukcii pre trvalé LED svetlá.

Strip softbox KS je špeciálne navrhnutý pre mobilné štúdia a fotografov, ktorí s technikou cestujú. Jeho rýchlorozkladacia konštrukcia zaisťuje jednoduché rozloženie a zloženie počas niekoľkých málo sekúnd a to aj s nasadenými difúznymi plátnami. Konštrukcia je navrhnutá tak, aby zostala pevná a ľahká. 4 hliníkové prúty a Bowens adaptér zaisťujú perfektné vypnutie softboxu a kompatibilitu so zábleskovými aj trvalými svetlami rovnako, ako u klasických stripboxov.

Konštrukcia stripboxu je oproti klasickej verzii hlbšia a svetlo je tak viac sústredené a silné. To je výhodou nielen pri svietení detailov, ale aj pri použití softboxu mimo ateliér a v miestach, kde je veľa okolitého svetla.

 

Použitý materiál

Stripbox je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa postará o maximálny svetelný výstup. Difúzne plátna softboxu sú čisto biele a odolné proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb. Obe vnútorné plátna sú odnímateľné. Vďaka tomu je možné meniť mäkkosť svetla. Softbox je tiež vybavený odnímateľnou voštinou, ktorá svetlo ešte viac zmäkčuje a usmerňuje pred seba. Plátna sú oproti klasickým stripboxom odľahčené a pridávajú stripboxu na mobilite. Vlastnosti materiálu zostali rovnaké.


Kompatibilita

Softbox je dodávaný vrátane adaptéra pre uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a stripbox je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a Speedlite bleskov. Bajonet je otočný o 360 ° a stripbox tak môžete umiestniť do akejkoľvek polohy.

K softboxu je možné prikúpiť adaptér pre systémy ElinchromProfoto Broncolor. Týmto adaptérom je možné nahradiť štandardný Bowens a softbox použiť aj na jednom z týchto systémov.


Využitie

Stripboxy sa používajú na zadné svetla k nasvieteniu siluet, kontúr postavy, nasvietenie vlasov alebo pozadia aj na zvýraznenie detailov alebo svetelné efekty. Vďaka tomu sú často používané pre fotografovanie portrétov, glamour a akt fotografie. Stripboxy sú ideálne aj pre produktovú fotografiu na fotografovanie fliaš, pohárov, alebo lesklých produktov.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Stripbox
Rozmer plátna: 23x91cm
Hĺbka: 49cm vrátane adaptéra
Dĺžka v zloženom stave: 70cm
Vnútorné difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Vonkajšie difúzne plátno: Áno, odnímateľné
Voština: Áno, odnímateľná (Rozmer ok: 4x4x4cm)
Konštrukcia: Rýchlorozkladacia
Otočný: Áno, 360 °
Adaptér: Bowens
Váha: 0,9 kg
Súčasť balenia: Stripbox, 2 difúzne plátna, voština, adaptér Bowens, prepravná taška

Skladanie softboxu. Rozdiel medzi pevným LF a rýchlo skladacím KS.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: