Jinbei MSN 800 PRO HSS štúdiový blesk, 800 Ws

Kód: BLES-MSN-800-PRO
€557,40 €464,50 bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

800Ws štúdiový blesk s HSS (vysokorýchlostnou synchronizáciou), veľmi rýchlym dobíjaním, integrovaným systémom riadenia a pokročilými funkciami. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Štúdiový blesk Jinbei MSN 800 PRO, je blesk pre náročných fotografov a fotografické štúdiá, ktoré okrem štandardných funkcií využijú aj vysokorýchlostnú synchronizáciu HSS. Vďaka HSS vás pri fotení nebude limitovať čas. Blesky zvládajú 1 / 8000s a umožnia vám fotografovať nielen objekty v pohybe ale tiež využívať nízke clonové čísla.

 

 • 800 Ws, GN 90
 • HSS  režim pre synchronizáciu do 1 / 8000s
 • režim  Multi-expozícia  pre kontinuálne snímanie a zachytenie pohybu
 • synchronizácia na 1. i 2. lamelu
 • vstavaný prijímač pre rádiový systém Jinbei Universal Sync
 • interval medzi zábleskami 0,05 - 0,8 s
 • nastavenie výkonu 1/1 - 1/256
 • krátka doba horenia výbojky 1/8 500 - 1 / 900S (t = 0,5)
 • režim  FREEZE  pre skrátenie doby horenia výbojky na 1/56 000 - 1 / 900S
 • podpora funkcie  Easy Cap  pre tvorbu automatickej orezovej masky
 • 30W LED modelačné svetlo pre osvetlenie scény

 

Modely MSN sú navyše vybavené funkciou FREEZE, ktorá skracuje dobu horenia výbojky a zachytí pohyb ešte ostrejšie a funkciu Multi-expozície, vďaka ktorej dostanete trajektóriu pohybu do jednej fotky.

Blesky MSN PRO sú rovnako ako ostatné modely bleskov Jinbei, osadené integrovaným systémom riadenia Jinbei Univerzal Sync , vďaka ktorému vám na ovládanie všetkých zábleskov stačí jedna multibrandová riadiaca jednotka, na základe ktorej už nemusíte riešiť akú značku fotoaparátu používate. Výkon blesku

Výkon 800 Ws (90 GN)  je  plynule regulovateľný v rozsahu 9 clôn - 1.0 - 9.0 (1/256 - 1 / 1s) po desatinách v manuálnom režime a od 4.0 do 9.0 (1/32 - 1 / 1s) v HSS. O modelovacie svetlo sa postará 30W LED čip sa životnosťou> 60000 hodín. Výkon modelovacieho svetla je porovnateľný s 300W žiarovkou. Oproti klasickej žiarovke je jeho životnosť mnohonásobne väčšia, nehreje a nepoškodíte ho pri preprave alebo výmene modifikátorov.Perfektne ostré fotky vďaka HSS

Blesk je vybavený  systémom HSS High-speed synchronization, ktorý umožňuje fotiť na akékoľvek časy uzávierky až do času 1/8000s . Blesk je vybavený režimom Freeze, ktorý spolupracuje s HSS a skracuje dobu horenia výbojky zo štandardných 1/900 - 1/8500 na 1/900 - 1/56 000s. Vďaka tomu je fotenie ešte rýchlejšie a podanie farieb a ostrosť fotiek na tej najvyššej úrovni.

HSS systém vám pomôže aj pri presvietení okolitého svetla alebo fotografovania portrétov na veľmi nízkej clone. Stačí nastaviť vyšší čas. 

jinbei_msn_pro_hssRežim Multi-expozícia

Multi-expozícia je jedným z kreatívnych režimov blesku. Vďaka tomuto režimu môžete pri fotografovaní zachytiť trajektóriu pohybu fotografovaného objektu . Na blesku jednoducho nastavíte počet a rýchlosť zábleskov a na fotoaparáte dlhší čas . Pohybujúci sa objekt sa vám potom do jednej fotky ostro "otlačí" niekoľkokrát vedľa seba 

jinbei_msn_pro_multiexposureSynchronizácia na prvú aj druhú lamelu 

Nastavenie synchronizácie na 1. alebo 2. lamelu je ďalšou funkciou, ktorú využijete pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov. Týmto výberom ovplyvníte či má byť fotografovaný objekt nasvietený na začiatku alebo na konci expozície. Získate tak perfektne ostrú fotku predmetu s rozmazanou trajektóriou pred alebo za ním. 


Ovládanie a synchronizácia s fotoaparátom

Blesk má na zadnom paneli  prehľadný displej, na ktorom vidíte všetky nastavené hodnoty. Ovládanie jednotlivých funkcií je riešené samostatnými tlačidlami. Zmenu hodnôt vidíte na displeji okamžite. Všetko je veľmi intuitívne. Menu blesku je zjednotené s ostatnými modelmi  a nebudete tak tápať ani pri ich kombináciách. 

Odpaľovanie blesku je možné niekoľkými spôsobmi:

1. Cez integrovaný systém odpaľovačov  - blesky majú integrované prijímače pre 2,4GHz riadiacej jednotky TR-V6, TR-Q6, TR - Q7, TR-Q7 II TR-Q7 II Sony. Dosah všetkých jednotiek je 300 metrov. Tento systém zjednocuje štúdiové aj batériové blesky, ktoré je možné akokoľvek kombinovať. Blesk môžete ovládať aj prostredníctvom blesku HD2 PRO, HD2 MAX a HD2 MAX pre Sony nasadeného na fotoaparáte namiesto riadiacej jednotky. 

Akú jednotku vybrať? 

TR-Q7  - TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, nie je potrebné vyberať podľa značky fotoaparátu, funguje so všetkými (C, N, S, O, F, P). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie.

TR-Q6  -  TTL jednotka, s týmto bleskom bude fungovať v TTL aj manuálnom režime, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka sa vyberá podľa značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať. Ovládanie je možné aj z aplikácie. Túto jednotku odporúčame pri kombinácii blesku s TTL / HSS bleskami.

TR-V6  - manuálna jednotka, funguje na všetkých fotoaparátoch. Blesky je možné cez ňu úplne nastavovať a ovládať, nepodporuje TTL a HSS. 


2. Cez Synch konektor - blesk má zabudovaný 3,5 mm konektor (jack), do ktorého môžete pripojiť akýkoľvek odpaľovač.

3. Cez foto diódu (IR) - blesk môžete odpaľovať zábleskom od iného blesku.

msn_blesk

 

Konštrukcia

Telo blesku v sebe skrýva systém chladenia s aktívnym ventilátorom, ktorý je navrhnutý tak, aby bolo zabezpečené optimálne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu nedochádza k prehrievaniu svetla ani pri celodennom fotení, blesk sa rýchlejšie nabíja a elektronika má vysokú životnosť. Malá veľkosť a LED čip namiesto pilotnej žiarovky zaistí, že blesky zložíte aj do menšej prepravnej tašky. 

Tip: Vďaka použitému LED čipu nedochádza k zahrievaniu konštrukcie softboxov a modifikátorov ako u klasickej žiarovky. Modifikátory môžete pohodlne vymeniť počas fotenia bez obáv zo spálenia. 

Blesk je vybavený skleneným krytom výbojky, ktorý ho chráni proti UV aj mechanickému poškodeniu. Krytka je na prednej strane mliečna a pomáha rozlievať svetlo pri použití s ​​reflektormi.


Variabilita príslušenstva

Blesk má bajonet Bowens, ktorý je najrozšírenejší na trhu. Vďaka nemu na blesk môžete použiť akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komínik a pod. V držiaku blesku je vstavaný držiak pre štúdiové dáždniky. Blesk je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak blesku je zosilnený, aby udržal nielen blesk samotný, ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb blesku je vo  vnútri kovový, aby blesk bez problémov udržal v akejkoľvek polohe.


Pokročilé funkcie blesku

Jinbei HD je vybavený funkciou Easy Cap, ktorá pri použití dvoch a viacerých bleskov vytvára nielen samotnú fotku ale aj orezovú masku. Vďaka tomu môžete fotografované objekty ľahko vyrezávať z pozadia. To ocení každý produktový fotograf. 

Delay  - Blesk je vybavený  funkciou DELAY -  oneskorenie. Môžete tak blesk využiť aj pri fotografovaní na dlhé časy. Táto funkcia je často využívaná napríklad u light paintingu, kedy s dlhým časom zaznamenáte trajektóriu pohybu, blesk vám potom pomôže zachytiť ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkcie Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s týmto režimom, ktorý upravuje a skracuje dobu horenia výbojky na 1/19000 s zachytíte akýkoľvek pohyb. Režim freeze pomáha HSS k dosiahnutiu ešte ostrejších fotografií. 

Dodatočné parametre

Kategória: Štúdiové blesky
Smerné číslo: 90
Výkon: 800 Ws
TTL / HSS: Nie / Áno
Farebná teplota: 5500 K
Pilotná žiarovka: 30 W LED
Regulácia výkonu pilotnej žiarovky: Súbežne / individuálne / vypnutá
Synchronizácia: Normálne, HSS, FREEZE, 1. a 2. lamela, Multi expozícia
Nastavenie výkonu: Manuál: 1.0 - 9.0 (1 / 256-1 / 1), HSS: 4.0 - 9.0 (1 / 32-1 / 1)
Doba horenia výbojky (t = 0,5): Normálne: 1/900 - 1/8500, Freeze: 1/900 - 1/56 000 s
Doba nabíjania: 0,05 - 0,8 s
Najkratší synchronizačný čas: 1 / 8000s
Odpaľovanie: Vstavaný prijímač 2,4GHz (Canon, Nikon, Sony, Fuji) / externý odpaľovač 3,5 mm jack / fotodióda
Kanály a skupiny vstavaného odpaľovača: 32 (0-31) / 16 skupín (AJ, L, O, P, Q, S, U, V)
Dosah odpaľovača: 300 m
Vymeniteľná výbojka / žiarovka: Áno / Nie (LED)
Zvuková signalizácia: Áno
Indikácia nabitia: LED diódou, zvuková
Testovací záblesk: Áno
Uchytenie: Na všetky štúdiové statívy a držiaky s 5/8 "čapom
Možnosť náklonu hlavy: Áno, plynulá
Pätica pre príslušenstvo: Bowens
Integrovaný držiak dáždnika: Áno
Rozmery: 42.5 x 14.5 x 22.5 cm
Hmotnosť: 3.7 kg
Obsah balenia: Blesk, výbojka, pilotná žiarovka, sklenený kryt výbojky, plastový prepravný kryt hlavy blesku, napájací kábel

Ako synchronizovať blesk s fotoaparátom?

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: