Trvalé LED svetlo Nanlite Forza 60 - 5500K + reflektor

Kód: SVE-NL-FORZA-60
Akcia
Značka: NANLITE
€369,18 –49 %
Trvalé LED svetlo Nanlite Forza 60 - 5500K + reflektor
€369,18 –49 % €189
Predaj ukončený

Nanlite Forza 60 je kompaktné LED svetlo s COB čipom, s vysokým CRI 98 a farebnou teplotou 5550 K.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výkonné LED trvalé svetlo od spoločnosti NANLITE s označením Forza 60, vyniká predovšetkým svojím kompaktným telom, v ktorom sa skrýva kvalitný COB čip s výkonom 11 850 lux/m2. Svetlo je skvelou voľbou pre všetkých fotografov a filmárov, ktorí vyžadujú vysokú kvalitu čipu, perfektné podanie farieb a čo najväčšiu mobilitu.


Tip: Svetlo je napájané zo siete ale je možné k nemu dokúpiť battery grip na NP-F batérie.


Výkon svetla

Svetlo disponuje výkonom 60 W, ktorý je možné regulovať od 1 do 100%. Svetelný výkon LED čipu je porovnateľný s 600W halogénovým svetlom, oproti ktorému spotrebováva iba 10% energie.


Vlastnosti LED čipu

Na svetle je použitý tzv. COB čip (Chip on board). Táto technológia združuje viac menších čipov na jednej doske. Tie sú prekryté vrstvou luminoforu. Vďaka tejto technológii je zaistený väčší výkon a lepšia stálosť. Čip je aj na najvyššom výkone chladný a nehrozí popálenie ako u klasických halogénových svetiel. Životnosť čipu je viac ako 60 000 hodín.

Farba vyžarovaného svetla je biela 5500K. Pre zmenu farebnej teploty alebo efektu odporúčame použiť gélové filtre, ktorými sa svetlo alebo na ňom nasadený modifikátor prekryje a svetlo zafarbia. Čipy vo svetlách majú vysoký index podania farieb CRI Ra 98 / TLCI> 95. Vďaka tomu sú nasvietené predmety v reálnych farbách.

Nanlite Forza 60 je navyše doplnená o 4 prednastavené svetelné efekty (búrka, záblesk, TV, blikajúca žiarovka)

nanlite_forza_60_rozmery

Ovládanie a konštrukcia

Nanlite si zakladá na maximálnej kompaktnosti svojich svetiel. Nie je tomu inak ani u Forzy. Jej rozmery, ktoré sú porovnateľné s bežnou zrkadlovkou, oceníte hlavne pri častom prenášaní. Vo vnútri tela je schovaná celá elektronika aj aktívne chladenie. Chladenie je možné manuálne zapínať a vypínať, pričom pri vypnutom vetráčiku sa zníži maximálny výkon svetla. Pre krátkodobé natáčanie, kedy potrebujete mať svetlo blízko mikrofónu je tento "silent" mód zaujímavou vychytávkou.

Na zadnom paneli nájdete podsvietený displej, ktorý zobrazuje nastavené hodnoty. Ovládanie je možné zo zadného panelu priamo na svetle,  diaľkovým ovládačom Nanlite RC-1 alebo pre mobilné aplikácie NANLink.


Variabilita príslušenstva

Nanlite na svojich svetlách používa menší Bowens adaptér, ktorý vyzerá ako klasický Bowens ale má skoro polovičný priemer. Vďaka tomuto adaptéru môžete použiť akékoľvek príslušenstvo značky Nanlite alebo k svetlu môžete prikúpiť objímku, ktorá má štandardný Bowens zámok a použiť tak akýkoľvek modifikátor - softbox, reflektor, komín a podobne.

Svetlo je možné uchytiť na akýkoľvek štúdiový statív. Držiak svetla je zosilnený aby udržal nielen svetlo samotné ale aj príslušenstvo na ňom nasadené. Kĺb svetla je vo vnútri kovový, aby svetlo bez problémov udržal v akejkoľvek polohe. Svetlo je dodávané vrátane polstrovanej prepravnej tašky a reflektora.

nanlite_forza_60_baleni

Dodatočné parametre

Kategória: LED s bajonetom
Záruka: 24
Farebná teplota: 5500K
Napájanie: Hybridné
Výkon: 60W
Teplota farieb: 5500K
CRI: RA >98
TLCI: >95
Svetelný výkon: 11950lx/m2
Vstavaný prijímač pre diaľkové ovládanie: Áno (2,4 Ghz, dosah 30m)
Vyžarovací uhol: 120°
Nastavenie sily: 1-100%
Životnosť čipu: >100000 hodín
Napájanie: DC15V/6A, 100-240V AC
Rozmery: 194,3x105x82,0mm
Hmotnosť: 1,3kg
Obsah balenia: Svetlo, napájací kábel, reflektor, prepravná taška

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: