Balónový softbox DB 65 cm rýchlorozkladací, adaptér Bowens

Kód: SOF-DB-65
€104,27 €86,89 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Difúzna fotografická guľa s rýchlorozkladacou konštrukciou je špeciálny typ softboxu, ktorý je navrhnutý pre svietenie skupín ľudí, interiérov ale aj  ako efektový softbox pre portrétnu a lifestylovú fotografiu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balónový softbox DB 65 cm rýchlorozkladací

Balónový softbox / difúzna guľa DB je špeciálny druh softboxu, ktorý nájde uplatnenie hneď v niekoľkých odvetviach. Vďaka jeho okrúhlej konštrukcii je svetlo rozptýlené rovnomerne do všetkých strán. Vďaka tomu nevznikajú prechody medzi svetlom a tieňom. Softbox tak nahrádza prirodzené svetelné zdroje ako sú lampy, svietidlá v miestnostiach a pod. Tvar softboxu eliminuje pohyby vetra a umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu v exteriéroch.

 

Využitie

1. Pre portrétnych fotografov
Tí ho ocenia ako náhradu prirodzeného svetla - lampy, mesiace, osvetlenie v miestnosti. Svetlo je veľmi mäkké a prirodzené, bez prechodov medzi svetlom a tieňom.

2. Pre štúdiové fotenie
Vďaka rozptylu svetla do všetkých strán je tento softbox perfektný na vysvietenie bieleho pozadia, ktoré viete nasvietiť rovnomerne. Ideálne je softbox so svetlom zavesiť na boomstand a svietiť pozadie zhora.

3. Pre fotenie interiérov
Fotografovanie interiérov je s týmto softboxom ľahšie vďaka tomu, že rozleje svetlo z jedného zdroja po celej miestnosti rovnomerne. Výsledná fotka je potom všade perfektne nasvietená.

4. Pre filmárov
Balónové softboxy sú často využívané na natáčanie rozhovorov. Jedným softboxom možné nasvietiť dvoch a viac ľudí naraz.

 

Použitý materiál

Softbox je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa stará o maximálny svetelný výstup. Difúzne plátno softboxu je čisto biele a odolné proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb

Kompatibilita

Softbox je dodávaný vrátane adaptéra pre uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a softbox je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a Speedlite bleskov. 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Balónový softbox
Priemer softboxu: 65 cm
Hĺbka: 60cm (vč. bajonetu)
Konštrukcia: Rýchlo rozkladací
Adaptér: Bowens
Súčasť balenia: Softbox, bajonet Bowens, prepravná taška
Váha: 1,1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: