Balonový softbox DB 65 cm rýchlorozkládací, adaptér Bowens

Kód: SOF-DB-65
€97,20
Skladom (> 5 ks)
Difúzná fotografická gule s rychlorozkládací konštrukciou je špeciálny typ softboxu, ktorý je navrhnutý pre svietenie skupín ľudí, interiérov i ako efektový softbox pre portrétnu a lifestylovú fotografiu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balónový softbox DB 65 cm rychlorozkládací

Balónový softbox / difúzná guľa DB je špeciálny druh softboxu, ktorý nájde uplatnenie hneď v niekoľkých odvetviach. Vďaka jeho okrúhle konštrukcii je svetlo rozptýlené rovnomerne, do všetkých strán. Vďaka tomu nevznikajú prechody medzi svetlom a tieňom. Softbox tak nahrádza prirodzené svetelné zdroje, ako sú lampy, svietidlá v miestnostiach, apod. Tvar softboxu eliminuje poryvy vetra a umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu v exteriéroch.

 

Využitie

1. Pre portrétne fotografy
Tí ho ocenia ako náhradu prirodzeného svetla - lampy, mesiace, osvetlenie v miestnosti. Svetlo je veľa mäkké a prirodzené, bez prechodov medzi svetlom a tieňom.

2. Pre štúdiové fotenie
Vďaka rozptylu svetla do všetkých strán sa na tento softbox perfektný na vysvietenie bieleho pozadia, ktoré vedia nasvietiť rovnomerne. Ideálne je softbox so svetlom zavesiť na boomstand a svietiť pozadie zhora.

3. Pre fotenie interiérov
Fotografovanie interiérov je s týmto softboxom ľahšia vďaka tomu, že rozlije svetlo z jedného zdroja po celej miestnosti rovnomerne. Výsledná fotka je potom všade perfektne nasvietená.

4. Pre filmárov
Balónové softboxy sú často využívané na natáčanie rozhovorov. Jedným softboxom možno nasvietiť dva a viac ľudí naraz.

 

Použitý materiál

Softbox je vyrobený z pevného kvalitného materiálu s vnútornou odrazovou striebornou vrstvou, ktorá sa stará o maximálný svetelný výstup. Difúzne plátno softboxu je čisto biele a odolné proti UV. Vďaka tomu je zaistené presné podanie farieb

Kompatibilita

Softbox je dodávaný vrátane adaptéra pre uchytenie na svetlá so zámkom Bowens. Ten je najrozšírenejším na trhu a softbox je tak kompatibilný s väčšinou zábleskových a trvalých svetiel a Speedlite bleskov. 

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Balónový softbox
Záruka: 24
Priemer softboxu: 65 cm
Hĺbka: 60cm (vč. bajonetu)
Konštrukcia: Rychlorozkládací
Adaptér: Bowens
Súčasť balenia: Softbox, bajonet Bowens, prepravná taška
Váha: 1,1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: