Batériový blesk Godox AD300Pro + kufor

Kód: BLE-G-AD300PRO
TTL + HSS
Značka: Godox
€600,31
Skladom (1 ks)

Kompaktný batériový blesk Godox AD300Pro ponúka výkon 300 Ws spolu s režimami TTL a HSS. Blesk je možné ovládať aj v plne manuálnom režime na vzdialenosť až 100 metrov. Tento blesk je plne kompatibilný s fotoaparátmi značiek Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus, s ktorými komunikuje prostredníctvom systému Gogox X. O jeho prevádzku sa stará výmenná 2600mAh lítiová batéria, s ktorou vám ponúkne až 320 zábleskov na plný výkon.

Detailné informácie

Podrobný popis

AD300Pro je silnejší a o niečo málo väčší blesk ako základný AD100Pro. V tele o veľkosti 19 x10 x 9 cm nájdete výkon 300 Ws a pilotnú žiarovku v podobe LED čipu s výkonom 12 W a možnosťou nastavenia teploty chromatickosti. Tento blesk tak hravo zastúpi aj menšie trvalé svetlo. Vďaka plug-in lítiovej batérii vám dáva na výber medzi prácou v štúdiu, kde vás nebude nijako zväzovať káble, alebo mimo neho. S plne nabitou batériou urobíte až 320 zábleskov na plný výkon a pokiaľ vám ani to nebude stačiť, stačí ju vysunúť a vymeniť za náhradnú.

Blesk je dodávaný v pevnom prepravnom puzdre, ktoré ho ochráni počas vašich fotografických ciest, na ktorých vám výborne poslúži počas fotografovania portrétov, svadieb, reportáží a vďaka vstavanému TTL, HSS a stroboskopickému režimu zvládne aj športovú fotku. V štúdiu ho využijete prakticky pri akejkoľvek práci, kde vám bude 300Ws dostačujúcich.

Blesk má odnímateľný držiak a postaviť ho môžete na ľubovoľný štúdiový alebo fotografický statív, alebo ho dať asistentovi do ruky. Váži totiž iba 1,25 kg. Godox AD300Pro je dodávaný s malým reflektorom obopínajúcim výbojku a je možné k nemu dokúpiť aj Bowens adaptér, pomocou ktorého na blesk nasadíte ľubovoľné príslušenstvo s týmto systémom.

 

Bateriový-blesk-Godox-AD300 Pro

 

Výkon a dobíjanie

AD300Pro disponuje výkonom 300 Ws, je teda o niečo silnejší ako bežné externé blesky. Pod výbojkou je umiestnený 12W LED čip pilotnej žiarovky, ktorá má 10 úrovní nastavenia výkonu a slúži na prisvietenie v tienistých miestach, ale využiť sa dá aj ako malé trvalé svetlo na dosvietenie detailov. Unikátna je u neho možnosť nastavenia farebnej teploty v rozmedzí 3 - 6 000 K. Oneskorenie pri dobíjaní medzi zábleskami je v rozmedzí 0,01 - 1,5 s, podľa nastavenej intenzity výkonu.

 

Ovládanie blesku a synchronizácia s fotoaparátom

Prehľadný displej, dedikované tlačidlá a otočný volič na nastavenie hodnôt jednotlivých funkcií prinášajú jednoduché a rýchle ovládanie priamo na jeho tele. Blesk je tiež vybavený integrovaným prijímačom systému Godox X, vďaka ktorému ho môžete priamo spárovať s jednou z riadiacich jednotiek tejto značky a plne ho ovládať vzdialene. Dosah signálu je 100 metrov.

Pre správne fungovanie si k blesku musíte vybrať riadiacu jednotku podporujúcu vašu značku fotoaparátu. Na výber máte medzi modelmi Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus.

 

Funkcia blesku

Okrem klasického manuálneho režimu, v ktorom môžete nastavovať všetky parametre podľa vašich predstáv a požiadaviek, a to aj vzdialene cez riadiacu jednotku, vám blesk ponúkne režim TTL, teda plne automatické nastavenie. K tomu aby ste mohli zachytiť rýchlejší pohyb alebo s bleskom fotiť aj na veľmi nízkej clony, je tu systém HSS – vysokorýchlostná synchronizácia. Vďaka tej vás blesk pustí aj do krátkych časov uzávierky a synchronizuje sa až do 1/8000s.

Čo len tak pri nejakom blesku nenájdete je režim multi-expozície s nastavením až 90 zábleskov pri frekvencii 99 Hz.

 

Napájanie blesku

O chod blesku sa stará plug-in lítiová batéria s kapacitou 2 600 mAh. Tá zvládne až 320 zábleskov na plný výkon. Pokiaľ fotíte na menšiu intenzitu, počet zábleskov na jedno nabitie sa zvyšuje. Stav batérie vidíte v reálnom čase na displeji a pokiaľ potrebujete fotiť dlhšie, než vám jedna batéria umožní, stačí ju z blesku vysunúť a vymeniť za náhradnú.

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Výkon: 300 Ws
Čas dobíjania: 0,01 - 1,5 s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Módy blesku: Manuální / TTL
Synchroizácia: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacia/pilotná žiarovka: 12 W, nastaviteľná teplota 3 - 6 000 K
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiace jednotky: X1T, X2T, X-Pro
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Pentax
Počet skupín a kanálov: 5/32
Počet zábleskov na jedno nabitie: 320 na plný výkon
Uspanie blesku: Po 30 minútach
Pokročilé funkcie blesku: Delay 0,01 - 30 s
Rozmery: 190x100x90 mm
Hmotnosť: 1,25 kg
Obsah balenia: Blesk, batéria, nabíjačka, odnímateľný držiak, reflektor, púzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: