Godox AD100Pro TTL, HSS batériový blesk, 100 Ws + kufor

Kód: BLE-G-AD100PRO
TTL + HSS
Značka: Godox
€334,27 €278,56 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Malý kompaktný batériový blesk Godox AD100Pro ponúka výkon 100 Ws spolu s režimami TTL a HSS. Blesk je možné ovládať aj v plne manuálnom režime na vzdialenosť až 100 metrov. Tento blesk je plne kompatibilný s fotoaparátmi značiek Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus, s ktorými komunikuje prostredníctvom systému Gogox X. O jeho prevádzku sa stará výmenná 2600mAh lítiová batéria, s ktorou vám ponúkne až 360 zábleskov na plný výkon.

Detailné informácie

Podrobný popis

Godox AD100Pro je naozaj malý kompaktný batériový blesk, ktorý vďaka absencii napájacích káblov a pokročilým funkciám dá voľnosť vašej kreativite ako v štúdiu, tak aj mimo neho. Rozmery iba 12 x 7,6 x 7,6 cm sa zarovná v bežným objektívom a preto ho veľmi ľahko zbalíte do fotobatohu alebo prenesiete v v ochrannom puzdre, v ktorom je dodávaný.

Blesk môže stáť na štúdiovom aj fotografickom statíve a pretože váži len 525 g, bez problému ho pri fotení dáte do ruky asistentovi alebo ho pridržíte v druhej ruke. Je tak ideálnou voľbou na reportážnej fotografii alebo fotografovaní portrétov a svadieb. V základe je možné "AD stovku" používať s fotografickým dáždnikom, po dokúpení redukcie s Bowens bajonetom môžete na blesk uchytiť ľubovoľný softbox alebo reflektor s týmto systémom.

Godox-ad100pro-bateriovy-blesk

Výkon a dobíjanie

AD100Pro disponuje výkonom 100 Ws, je teda o niečo silnejší ako bežné externé blesky. Pod výbojkou je umiestnený 1,8 W LED čip pilotnej žiarovky, ktorá má 10 úrovní nastavenia výkonu a slúži na prisvietenie v tienistých miestach, ale využiť sa dá aj ako malé trvalé svetlo na dosvietenie detailov. Oneskorenie pri dobíjaní medzi zábleskami je v rozmedzí 0,01 - 1,5 s, podľa nastavenej intenzity výkonu.

 

Ovládanie blesku a synchronizácia s fotoaparátom

Prehľadný displej, dedikované tlačidlá a otočný volič na nastavenie hodnôt jednotlivých funkcií prinášajú jednoduché a rýchle ovládanie priamo na jeho tele. Blesk je tiež vybavený integrovaným prijímačom systému Godox X, vďaka ktorému ho môžete priamo spárovať s jednou z riadiacich jednotiek tejto značky a plne ho ovládať vzdialene. Dosah signálu je 100 metrov.

Pre správne fungovanie si k blesku musíte vybrať riadiacu jednotku podporujúcu vašu značku fotoaparátu. Na výber máte medzi modelmi Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus.

 

Funkcia blesku

Okrem klasického manuálneho režimu, v ktorom môžete nastavovať všetky parametre podľa vašich predstáv a požiadaviek, a to aj vzdialene cez riadiacu jednotku, vám blesk ponúkne režim TTL, teda plne automatické nastavenie. K tomu aby ste mohli zachytiť rýchlejší pohyb alebo s bleskom fotiť aj na veľmi nízkej clony, je tu systém HSS – vysokorýchlostná synchronizácia. Vďaka tej vás blesk pustí aj do krátkych časov uzávierky a synchronizuje sa až do 1/8000s.

 

Napájanie blesku

O chod blesku sa stará plug-in lítiová batéria s kapacitou 2 600 mAh. Tá zvládne až 360 zábleskov na plný výkon. Pokiaľ fotíte na menšiu intenzitu, počet zábleskov na jedno nabitie sa zvyšuje. Stav batérie vidíte v reálnom čase na displeji a pokiaľ potrebujete fotiť dlhšie, než vám jedna batéria umožní, stačí ju z blesku vysunúť a vymeniť za náhradnú.

Dodatočné parametre

Kategória: Batériové blesky
Výkon: 100 Ws
Čas dobíjania: 0,01 - 1,5 s
Nastavenie výkonu: Manuál - 1/256-1/1 / TTL - +-3EV
Módy blesku: Manuální / TTL
Synchroizácia: Normální / HSS / přední lamela / zadní lamela
Farebná teplota: 5 500 K
Modelovacia/pilotná žiarovka: 1,8 W
Diaľkové ovládanie: 2,4 GHz systém
Kompatibilné riadiace jednotky: X1T, X2T, X-Pro
Podporované fotoaparáty: Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Pentax
Počet skupín a kanálov: 5/32
Počet zábleskov na jedno nabitie: 360 na plný výkon
Uspanie blesku: Po 30 minútach
Pokročilé funkcie blesku: Delay 0,01 - 30 s
Rozmery: 120x76x76 mm
Hmotnosť: 524 g
Obsah balenia: Blesk, batéria, nabíjačka, odnímateľný držiak, púzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: